19:26:44 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵ درصد صرفه‌جویی کشاورزان مایه نجات جان مردم استان کرمان می‌شود
۵ درصد صرفه‌جویی کشاورزان مایه نجات جان مردم استان کرمان می‌شود
استاندار کرمان بیان کرد: تنها با ۵ درصد صرفه جویی آب در بخش کشاورزی می توانیم مشکل آب شرب استان کرمان را حل کنیم. به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی عصر امروز ۲۶ بهمن ماه در جلسه تنش آبی استان کرمان با بیان اینکه تنها با ۵ درصد صرفه جویی آب در بخش کشاورزی می توانیم

استاندار کرمان بیان کرد: تنها با ۵ درصد صرفه جویی آب در بخش کشاورزی می توانیم مشکل آب شرب استان کرمان را حل کنیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی عصر امروز ۲۶ بهمن ماه در جلسه تنش آبی استان کرمان با بیان اینکه تنها با ۵ درصد صرفه جویی آب در بخش کشاورزی می توانیم مشکل آب شرب استان کرمان را حل کنیم، اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که بازار آب مجازی را در استان کرمان راه اندازی و در گام اول این طرح را به صورت پایلوت در شهر کرمان اجرایی کنیم.

سید مصطفی آیت اللهی موسوی، معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار کرمان، نیز در این جلسه گفت: جداسازی آب شرب از فضاهای سبز شهرداری یکی از برنامه های وزارت کشور است که دارای دو بخش اجرایی بوده که با پیگیری های صورت گرفته، مشاورین ذی صلاح را در استان شناسایی و به شهرداران سراسر استان اعلام کرده ایم.

خبر جدید  تاکيد بر اصلاح الگوي کشت

وی با بیان اینکه در شهرستان های بم، جیرفت، سیرجان و شهربابک مطالعات این طرح تهیه و در مرکز تایید شده است، تصریح کرد: قرار است این طرح طی دو سال اجرایی شود که ما در استان کرمان سعی می کنیم تا سال آینده آن را اجرایی کنیم.

آیت اللهی موسوی با اشاره به وضعیت آب در شهرستان ها و روستاهای مختلف استان کرمان اظهار کرد: هم اکنون ۹ شهر استان کرمان در حالت بحرانی، ۵ شهر در حالت تنش و ۵۷ شهر نیز در وضعیت مناسب آبی قرار دارند.
 
محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که در تابستان ۹۷ مشکلات کمبود آب استان کرمان را به حداقل برسانیم، اظهار کرد: بارندگی استان کرمان نسبت به سال گذشته بسیار ناچیز است که نشان از شرایط بحرانی استان کرمان بوده ضمن آنکه باید تاکید کرد که ۹۶ درصد منابع تامین آب استان کرمان از محل منابع زیرزمینی است.

خبر جدید  معلمان تنها دغدغه تدریس و تعلیم دانش‌آموزان را داشته باشند

وی با بیان اینکه سیرجان جزء شهرهای بحرانی و تنش آب استان کرمان بود که در سال گذشته به دلیل آبگیری سد سیرجان، با بحران خیلی حادی روبرو نبوده ایم، اظهار کرد: شهرستان های بم، کرمان، رفسنجان، زرند، نودژ، جوز، زهکلوت و … در خط قرمز آبی استان کرمان قرار دارند که هم اکنون با جیره بندی آب روبرو هستند.

طاهری با بیان اینکه ۵۶ درصد جمعیت استان کرمان در خط قرمز بحران آب قرار دارند، تصریح کرد: ۴۱ درصد جمعیت استان کرمان نیز در ۵۷ شهر وضعیت مناسب آبی سکونت دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون آب شهر کرمان از ۱۰۵ حلقه چاه آب تامین می شود، اظهار کرد: با وضع موجود هم اکنون شهر کرمان با کمبود ۷۲۸ لیتر در ثانیه آب در شرایط پیک مصرف مواجه است.

خبر جدید  امکان بروز تخلف در خرید تضمینی گندم وجود ندارد

وی با اشاره به پیشنهادات شرکت آب و فاضلاب استان کرمان جهت تسهیل مدیریت تنش آب شرب شهرستان کرمان اظهار کرد: تسریع در انجام لوله گذاری خط انتقال ورودی شهر کرمان توسط آب منطقه ای، رفع مشکل انتقال آب قنوات سرآسیاب به شهر کرمان، جداسازی آب فضای سبز شهرداری از آب شرب شهری، تسریع در اتمام عملیات انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان و تخصیص اعتبارات لازم جهت خریداری چاه های کشاورزی و حفاری و تجهیز چاه های جدید از جمله پیشنهادات جهت رفع مشکل کمبود آب شهرستان کرمان است.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال