۱۹:۳۶:۲۱ - دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۳۸۲ نفر از جمعیت زندانیان کرمان مشمول عفو رهبری شدند
کرمان – رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: پنج هزار و ۳۸۲ نفر از جمعیت زندانیان استان کرمان طی امسال مشمول عفو رهبری قرار گرفتند.
۵۳۸۲ نفر از جمعیت زندانیان کرمان مشمول عفو رهبری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد ظهر دوشنبه در جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان کرمان بیان داشت: باید در جهت ترویج فرهنگ خیرخواهی و نوع دوستی تلاش کنیم و روزبه‌روز در تقویت آن بکوشیم.

وی افزود: بعد از انقلاب خوشبختانه هر روز شاهد ظهور و بروز بیشتری از این فرهنگ هستیم که در نتیجه اقدامات و تجربیات کشور است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: باید به کمک افراد مستحق بشتابیم و این فرهنگ ارزشمند را قدر بدانیم و برای آن وقت بگذاریم.

موحد تصریح کرد: نظام اسلامی ماهیت بشر دوستانه دارد که مظاهر آن را می‌توان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مشاهده کنیم به صورتی که بیش از ۵۵ هزار نفر در کشور شامل عفو و ۳۵ هزار نفر از این آمار آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: پنج هزار و ۳۸۲ نفر از جمعیت زندانیان استان کرمان مشمول عفو رهبری قرار گرفتند که از این آمار تعداد دو هزار و ۶۲۴ نفر آزاد شدند دو هزار و ۷۵۸ نفر مورد تخفیف مجازات قرار گرفتند.

وی افزود: این اقدامات باید در مجامع بین المللی مطرح شود که به رغم همه تبلیغات و فرافکنی‌های دشمنان در جمهوری اسلامی تا چه اندازه رأفت و رحمت وجود دارد و البته که این مسئله انعکاس بین المللی پیدا کرده است.

موحد یادآور شد: از جمله سیاست‌های کلان قوه قضائیه کاهش جمعیت کیفری و اصلاح و درمان زندانیان است که رئیس جدید قوه قضائیه به طور قطع عنایت خاصی به این موضوع داشته و تاکید دارد که تا حد امکان از ورود افراد به زندان جلوگیری کنیم.

وی گفت: زندان باید آخرین راهکار باشد و در نهایت در صورت زندانی شدن فرد باید کار اصلاح و درمان مدنظر باشد که این یکی از رویکردهای نظام و مقام معظم رهبری است.

موحد بیان داشت: در استان کرمان اخیراً شاهد روند کاهش آمار زندانیان بودیم و رویکرد قانونگذار نیز تغییر یافته است لذا مجازات‌های جایگزین حبس را مد نظر قرار داده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: در خصوص مهریه تلاش دستگاه قضا این است که کسی به واسطه بدهی مالی مهریه وارد زندان نشود.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد جمعیت کیفری استان مربوط به مواد مخدر است که باید در زمینه کاهش این موضوع راهکارهایی پیدا کنیم.

موحد گفت: پیشگیری از جرم و افزایش دعاوی مسئله بسیار مهمی است و مشاهده می‌کنیم که منحنی رشد جرم با منحنی نابسامانی‌های اقتصادی برابر است لذا باید پیشگیری را در بطن جامعه دنبال کنیم که راه طولانی پیش رو داریم.

وی افزود: همه سازمان‌ها و نهادها باید پیشگیری را سرلوحه کار خود قرار دهند همچنین ستاد دیه باید با قوت بیشتری به فعالیت خود بپردازند و منابع جدید را شناسایی کنند و در جهت فرهنگسازی آن بکوشند.

کد خبر ۴۵۷۱۵۹۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال