۳:۱۱:۲۷ - جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌شاخص‌های توسعه‌ای استان کرمان زیر متوسط کشوری است‌
استاندار کرمان با اشاره به اینکه شاخص‌های توسعه‌ای استان کرمان زیر متوسط کشوری است گفت: کرمان منابع و ظرفیتهای بسیارخوبی در حوزه اقتصادی دارد اما از این امکانات استفاده نشده است.
‌شاخص‌های توسعه‌ای استان کرمان زیر متوسط کشوری است‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدجواد فدایی عصر امروز در چهل و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور شافعی رئیس اتاق ایران و فدایی استاندار کرمان در محل اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی استان کرمان شورای فعالی است.

وی با اشاره به اینکه کرمان منابع و ظرفیتهای خوبی در حوزه اقتصادی دارد اما از این امکانات استفاده نشده است گفت: ۴۰ درصد از ارزش افزوده معادن کشور در استان کرمان است و کرمان بهعنوان یک استان پهناور، بهشت معادن کشور است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در بعضی از صنایع مانند فولاد توسعه خوبی ایجاد شده است و در بحث گردشگری هفت اثر ثبت جهانی در استان کرمان داریم افزود: متاسفانه با وجود این ظرفیتهای عظیم شاخصهای توسعهای استان کرمان زیر متوسط کشوری است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان کرمان ۱۱٫۵ درصد است و در حال حاضر ۱۱۷ هزار نفر جویای کار در استان کرمان وجود دارد خاطرنشان کرد: دولت توان سرمایهگذاری ندارد و ناچاریم از مشارکت بخش خصوصی در استان و کشور استفاده کنیم.

فدایی با بیان اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی ۸٫۵ درصد در استان کرمان ۱۲۲ هزار میلیارد تومان در سال باید سرمایهگذاری شود گفت: ۸۷ درصد از این مبلغ باید توسط بخش خصوصی سرمایهگذاری شود و در استان کرمان سعی کردهایم، زمینه همکاری با بخش خصوصی فراهم شود و مشکلات آنها را بررسی و در جهت رفع آنها تلاش میکنیم.

وی مشکلات بهبود فضای کسب و کار در استان کرمان را صدور مجوزها و پاسخ استعلامات در اسرع وقت عنوان کرد و افزود: سعی شده در راستای رفع این مشکل اقداماتی انجام شود و پنجره واحد سرمایهگذاری در استان جلسات منظمی دارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه از حضور سرمایهگذاران در استان کرمان استقبال میکنیم تصریح کرد: امیدواریم با مشورت و همفکری اتاق بازرگانی استان و ایران بتوانیم در راستای توسعه و افزایش اشتغال در استان فعالتر عمل کنیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال