۱۹:۳۵:۳۱ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نرخ بیکاری استان کرمان ۱۱.۵ درصد است
کرمان – استاندار کرمان نرخ بیکاری این استان را ۱۱.۵ درصد ذکر کرد و گفت: دولت توان سرمایه‌گذاری برای رفع مشکلات اشتغال را ندارد.
نرخ بیکاری استان کرمان ۱۱.۵ درصد است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی عصر پنجشنبه در جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان در اتاق بازرگانی کرمان گفت: شورای گفتگو در استان کرمان شورای فعالی بوده و جمع بندی نتایج آن قابل قبول است.

وی افزود: کرمان به لحاظ منابع، امکانات خوبی دارد به طوری که این استان در بخش معدن به بهشت معادن معروف است و ۴۰ درصد ارزش افزوده کشور را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: استان کرمان در بخش کشاورزی رتبه‌های خوبی کسب کرده است و در بخش صنایع توسعه خوبی در استان صورت گرفته است. در بخش گردشگری شرایط مناسبی داریم به‌گونه‌ای که یک سوم آثار ثبت جهانی کشور در استان کرمان است و حدود ۶۵۰ اثر ثبت ملی داریم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه با توجه به منابع و امکانات از شرایط مناسبی برخوردار نیستیم، افزود: استان کرمان در شاخص‌های توسعه و به لحاظ درآمد سرانه کمتر از متوسط کشوری است و این شرایط خوبی نیست.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری استان ۱۱.۵ درصد است که در سال جاری تعداد ایجاد اشتغال نسبتاً قابل قبولی بوده است اما متأسفانه با ورود بیکاران جدید این اشتغال‌ها ملموس نیست.

وی افزود: دولت توان سرمایه‌گذاری برای رفع مشکلات اشتغال را ندارد و در این زمینه باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

فدایی عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه استان کرمان رشد اقتصادی ۸.۵ درصد در نظر گرفته شده است که باید در این دوره ۱۲۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان انجام شود از این میزان سهم بخش خصوصی ۸۷ درصد در نظر گرفته شده که متأسفانه در این مورد شرایط خوبی نداریم.

وی در خصوص رفع مشکلات بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: در خصوص صدور مجوزات در استان اقدامات مناسبی رخ داده است.

کد خبر ۴۵۶۸۲۹۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال