۱۹:۲۲:۵۵ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ادبیات پوپولیسمی بر اقتصاد ‌حاکم است/ ۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم‌
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان از نقدی و غیرنقدی در اقتصاد کشور است گفت: بین ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان سالانه فرار مالیاتی در کشور داریم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ادبیات پوپولیسمی بر اقتصاد ‌حاکم است/ ۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در چهل و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور شافعی رئیس اتاق ایران و فدایی استاندار کرمان در محل اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: اول آذرماه امسال که لایحه بودجه قرار بود به مجلس ارائه شود اما این کار با تاخیر انجام شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این گزارش رئیس جمهور عنوان کرد که باید بودجه اصلاح شود و درخواست شد که چهار ماه به دولت فرصت داده شود تا اصلاح ساختار بودجه انجام شود افزود: در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی اخطار اصل ۱۱۰ قانون اساسی را به ریاست مجلس دادم که بودجه باید بر سیاستهای مقام معظم رهبری منطبق باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون زمان زیادی گذشته است و بهنظر میرسد سال ۹۸ سال مهمترین تحولات در حوزه اصلاح ساختار بودجه باشد گفت: در استان کرمان از مجموع واحدهای تولیدی سرمایهگذاری شده میزان بهرهبرداری واقعی از میزان بهرهبرداری اسمی حدود ۵۰ تا ۵۵ درصد است و یک دوم سرمایه آنها فعال نیست.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه دولت ما از حجم داراییهای خود اطلاعات جامع ندارد و در حال شناسایی است عنوان کرد: شش برابر حجم نقدینگی کشور داراییهای شناسایی شده دولت است و مبنای ما در ارزیابی عملکرد نرخ بازده سرمایهگذاریهاست و متوسط نرخ بازده در داراییهای وقفی در کشور ۳٫۵ درصد است.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی و بخش خصوصی باید برنامه بدهد و از این فرصتها استفاده بهتر و بیشتری بکند افزود: ما میتوانیم در اصلاح ساختار اقتصادی بودجه بدون نفت را برنامهریزی کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز ادبیات پوپولیسمی بر اقتصاد کشور حاکم است گفت: بین ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان سالانه فرار مالیاتی در کشور داریم.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان از نقدی و غیرنقدی در اقتصاد کشور است افزود: ظرفیتهای درونی اقتصاد ایران باید بهکار گرفته شود و دهه پنجم انقلاب ایران را به دهه پرافتخار اقتصاد تبدیل کند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال