۱۹:۲۲:۵۰ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امکانات ورزشی کشور در حد ورزشکاران نیست
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه امکانات موجود در حد ورزشکاران ما نیست گفت: ورزشکاران ما با دست خالی و امکانات کم در عرصه بین‌المللی افتخار کسب می‌کنند.
امکانات ورزشی کشور در حد ورزشکاران نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسین امیری عصر امروز در آئین تجلیل از نخبگان فوتبالی استان کرمان که با حضور تاج ریاست فدراسیون فوتبال برگزار شد با تبریک دریافت درجه ذوالفقار توسط سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی موفق به کسب عالیترین نشان نظامی کشور شدند و جوانان ما باید از وی الگوبرداری کنند.

وی با بیان اینکه بعد از چهل سال از گذشت انقلاب اسلامی در گام دوم باید بهدنبال پهلوان پروری باشیم عنوان کرد: پهلوان پروری ترکیبی از گسترش فرهنگ اخلاق و ایثار در کنار ورزش است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه توسعه فیزیکی و نیروی انسانی در ورزش شکل گرفته گفت: بعد از انقلاب تعداد سالنهای ورزشی روستایی از ۵ مورد به هزار و ۲۰۰ مورد رسیده است.

وی وجود ۸۰ استادیوم ورزشی در کشور و ۵ هزار سالن چند منظوره در استانها را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه ورزش عنوان کرد و افزود: کشور ما در ۱۶ دوره المپیک حضور داشته که ورزشکاران ما در هشت دوره بعد از انقلاب ۴۱ مدال کسب کردند.

امیری با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی در کسب مدالهای طلا در کشور را از دیگر موفقیتهای ورزشکاران کشورمان دانست و گفت: کسب نخستین مدال بانوان در المپیک، کسب عنوان قوی ترین مرد جهان، حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی، توسعه ورزشگاهها و آکادمیهای فوتبال در استانها و شهرستان ها و … از دیگر افتخارات حوزه ورزش کشور است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود توسعه زیادی که در فوتبال داشتیم هنوز جوانان ما در روستاها در زمینهای خاکی بازی میکنند و باید عدالت ورزش در نقاط مختلف کشور بیشتر اجرا شود و ورزش نیز مانند آموزش و پرورش عمومی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیتهای انسانی و نیروهای بالقوه در روستاها وجود دارد عنوان کرد: نباید ورزش و فوتبال را به پایتخت و مراکز استانهای بزرگ خلاصه کنیم و باشگاههای ملی و استانی باید بخشی از منابع خود را در شهرهای کوچک و روستاها هزینه کنند.

امیری با اشاره به اینکه فرصتهای قانونی خوبی در توسعه ورزش وجود دارد هرچند امکانات موجود در حد ورزشکاران ما نیست گفت: ورزشکاران ما با دست خالی، امکانات کم، عشق و علاقه و عرق ملی در عرصه بینالمللی افتخار کسب میکنند.

در این جلسه محمدتقی امیریخراسانی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با تشکر از حضور رئیس فدراسیون فوتبال در کرمان اظهار داشت: در جلسه تاج رئیس فدراسیون فوتبال با فدایی استاندار کرمان ورزش استان کرمان در سه محور دنبال شد.

وی با بیان اینکه از ورزشکاران ما باید در سطح بالاتری تقدیر و از مربیان کرمانی در سطوح بالاتری استفاده شود عنوان کرد: در جامعه داوری افراد بسیار خوبی داریم و خواستار این هستیم در مسابقات سطح بالاتر از آنها استفاده شود و این افراد لیاقت دارند و توانایی خود را ثابت کردهاند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به وجود کمپهایی که در استان کرمان وجود دارد گفت: استان کرمان برای راه اندازی کمپهای فوتبالی ارگ جدید بم برای زمستان و سرچشمه برای تابستان در راستای اقتصاد مقاومتی موقعیت خوبی دارد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال