۱۹:۱۹:۲۷ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۱ هزار خانواده بدون مسکن تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان قرار دارد
مدیر‌کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۱ هزار خانواده بدون مسکن تحت پوشش امداد در استان وجود دارد گفت: در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در استان کرمان پرداخت شده که برای ۵ هزار نفر شغل پایدار ایجاد شده است.
۱۱ هزار خانواده بدون مسکن تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان قرار دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یحیی صادقی امروز در سخنرانی پیش از خطبههای نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان با تبریک حلول ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(ع) و بیان حدیثی از آن حضرتاظهار داشت: امام باقر(ع) فرمود شیعه حضرت علی(ع) کسانی هستند که برای زنده نگه داشتن امر ما به دیدار یکدیگر بروند و در حل مشکلات یکدیگر یاری برسانند.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی ایران سراسر منشاء خیر و برکت است و امام(ره) در نخستینروزهای انقلاب فرمان شکلگیری نهاد کمیته امداد را دادند گفت: امروز متوجه دوراندیشی امام خمینی(ره) میشویم و هر نهاد انقلابی که تشکیل شدهتوفیقات زیادی داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه چهل سال از انقلاب اسلامی ایران میگذرد افزود: امام فرمود انقلاب از محرومین و مستضعفین است و در این سالها هم دیدیم محرومین جامعه همیشه همراه انقلاب بوده و در صحنههای مختلف انقلاب از آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع کردند.

وی با بیان اینکه امام برای کم شدن فاصله طبقاتی گمیته امداد را در جامعه بنیانگذاری کرد و امروز این نهاد در این زمینه فعالیت میکند خاطرنشان کرد: عدم خدمت به محرومین جامعه جفای به انقلاب است و در استان کرمان ۲۵۰ هزار نفر بهصورت مستقیم از خدمات کمیته امداد بهره میبرند.

صادقی با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۰۲ هزار خانواده از کمیته امداد مستمری دریافت میکنند گفت: از این تعداد ۶۵ هزار خانواده دارای سرپرست خانم هستند که در عمده آنها پدر خانواده فوت شده و بار خانواده بر دوش مادر خانواده است، خیلی سخت است که در این شرایط اقتصادی یک زن نقش مرد را در خانه ایفا کند و نانآور خانواده باشد.

وی از تحت پوشش ۱۳ هزار یتیم در کمیته امداد استان کرمان خبر داد و افزود: حدود ۸ هزار فرزندی که به هر دلیلی پدر بالای سر آنها نیست نیز مورد پوشش کمیته امداد قرار دارند و امروز خوشحالیم که بیش از ۲۰۰ نفر از فرزندانی که تحت پوشش کمیته امداد بودند به درجات بالای علمی در رشتههای مختلف رسیدند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۲۰ هزار دانشآموز در استان در مقاطع مختلف تحصیلی از خدمات کمیته امداد بهره میبرند تصریح کرد: در ۱۱ ماه گذشته برای ۴ هزار و ۵۰۰ دختر دم بخت جهیزیه تهیه و آنها به خانه بخت رفتند.

صادقی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۱۹۵ میلیارد تومان مستمری به خانوادههای تحت پوشش پرداخت شده است گفت: به ۱۲ هزار نفر وام ضروری پرداخت شده که بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان وام پنج میلیون تومانی بهصورت قرضالحسنه است.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار خانواده بدون مسکن تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان وجود دارد افزود: در استان کرمان برای اشتغال خانوادهها برنامهریزی کردیم و در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در استان کرمان پرداخت شده که برای ۵ هزار نفر شغل پایدار ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۰۰ وانت نیسان برای خانوادههای مددجو خریداری شد و برای اشتغال در اختیار آنها گذاشتیم اظهار داشت: کرمان در بحث فرش دستباف اصالت دارد و ۴ هزار قالیباف از مددجویان کمیته امداد در سطح استان فعالیت میکنند.

وی با بیان اینکه بستههای تشویقی کارفرمایان برای بهکارگیری فرزندان مددجو در نظر گرفتیم گفت: به ازای هر مددجو ۲۰ میلیون تومان وام قرضالحسنه پرداخت میشود، طرح اجرا و نصب نیروگاههای خورشیدی ۵ کیلووات در منازل خانوادههای مددجو نیز در استان در حال اجرا است که برق تولید شده را دولت میخرد و باعث درآمدزایی مددجویان میشود.

صادقی با اشاره به اینکه تلاش داریم در کمیته امداد شفاف عمل کنیم و مردم حق دارند که بدانند کمکهای مردمی کجا هزینه میشود افزود: در سال ۹۷ کمکهای مردمی به کمیته امداد بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان کمکهای مردمی در استان کرمان جمعآوری شد خاطرنشان کرد: امسال این مبلغ به ۷۵ میلیارد تومان رسیده که نشان از اعتماد مردم به کمیته امداد است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال