۲۰:۰۹:۳۳ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان
کرمان – ایرنا – لزوم رعایت انصاف توسط بازاریان ،ضرورت توجه مسئولان به تذکرات مقام معظم رهبری ،صیانت از منابع طبیعی و برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.
محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

**جیرفت:
امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک ماه رجب گفت: انتظار می رود بازاریان ما در روزهای پایان سال همچون گذشته، رعایت انصاف را مد نظر قرار دهند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: ماه رجب فرصتی برای استجابت دعاست و خداوند این ماه را ریسمانی بین خود و بنده های خود قرار داده است.
وی همچنین به مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: ماه رجب ماه آشتی با خداوند است و تب و تاب شب عید نباید باعث شود که ما مفاهیم غنی ماه رجب را فراموش کنیم.
وی ضمن گرامی داشت روز بنیاد شهید، اظهار داشت: آنچه داریم از شهداست و همواره باید یاد و خاطره این بزرگمردان خدایی را گرامی بداریم.
** سیرجان :
امام جمعه موقت سیرجان امروز در خطبه های نماز با تشریح بد عهدی ها و بهانه جویی های آمریکا و با اعلام این مطلب افزود : دشمن استکباری ما با بهانه های واهی قصد ایجاد موانع و مشکلات را برای ملت ایران دارد تا بلکه بتواند جلو اقتدار و پیشرفت نظام اسلامی و این مردم را بگیرد.
حجت الاسلام حسین حیدری گفت : این روزها دشمن از همه جا شکست خورده ، با تبلیغات بسیار و اشاعه دروغ قصد تضعیف روحیه مردم ایران را دارد لذا باید توجه کنیم که حقیقت را نمی توان از دشمن شنید و بدانیم هر خبری منبع خبر کیست آیا رسانه ها و فضاهای مجازی دشمن است که هر خبری را با هدف خاص خود القا می کنند و ما باید منبع خبر را موثق دنبال کنیم.
وی افزود : به این نکته مهم توجه کنیم هر جا بی توجهی به هشدارهای رهبری شده مشکل آفرین بوده و خسارت بار شد از جمله تهاجم فرهنگی ، بی اعتمادی به آمریکا ، تکیه به اروپا نکنیم ، توجه به جوان گرایی و دیگر موارد و مسائلی که حضرت آقا تذکر دادند و عمل نمی شد دچار مشکلات و بحران می شدیم و ما و همه مسئولان باید این حقیقت را بپذیریم هشدارها و تذکرات مقام معظم رهبری باید عملیاتی شود تا به جایگاه رفیع نظام اسلامی و ملت ایران زودتر برسیم.
خطیب جمعه سیرجان افزود : پس از ۴۰ سال انقلاب و مقابله با دشمن و پیروز های مستمر در برابر آمریکا ، امروز بوسه زدن بر پنجه های طلایی گرک گناه نابخشودنی است و سردمداران کاخ سفید کارشان بهانه جویی و اشکال تراشی است و آمریکا بهانه هایش هرگز تمام نمی شود یک روزبا بهانه حقوق بشر ، امروز بحث موشکی و قدرت دفاعی ، فردا هسته ای و این بهانه ها دائمی است که ما هم قدرت را در اتحاد و همبستگی می دانیم و به این ایستادگی تا پیروزی نهایی ادامه خواهیم داد.
امام جمعه موقت سیرجان با تبریک ولادت امام محمد باقر (ع )حضرتش را دارای علوم فراوان و عالمی بی همتا عنوان کرد و گفت : دشمن همیشه از علم و دانش مسلمانان وحشت دارد و امروز هم جهاد علمی یکی از حربه های مقابله با دشمنان است که دشمن از آن می ترسد.
حجت الاسلام حیدری به آغاز ماه رجب اشاره کرد و این ماه را ماه آمادگی به ماه ضیافت خداوند دانست و سپس و به مناسبت های مختلف هفته پرداخت و گفت : در هفته احسان و نیکوکاری هستیم و این هفته یاد آور کمک به مستمندان است و بدانیم که لازم است انسان حساب ذخیره آخرت را پرکند و حساس باشد زیرا این موجودی را به دست خداوند می دهیم و در روز آخرت ما را کمک می کند.
وی در خصوص منابع طبیعی هم گفت : منابع طبیعی حق همه است و باید خوب حفظ شود و در اختیار آیندگان قرار گیرد و مبادا تصرفات غیر قانونی حق بیت المال را تضییع کند که گناهی نابخشودنی را پیش رو داشته باشیم.
**کرمان :
خطیب جمعه کرمان با اشاره به وضعیت بد اقتصادی حاکم بر بازار از قوه قضائیه خواست تا با قاطعیت بیشتری نسبت به مفسدان اقتصادی برخورد کند.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور در نماز جمعه شهر کرمان افزود: قوه قضائیه باید با قاطعیت با افرادی که حق مردم را پایمال کردند، برخورد کند و شاهد بهبود معیشت مردم در حوزه اقتصادی باشیم.
وی همچنین به بیانیه مهم مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اظهار داشت : این بیانیه بسیار مهم است، و مسوولان باید بارها برای خود آن را بخوانید و برای اجرای آن در سطح جامعه تلاش کنند چرا که در این بیانیه هفت سرفصل آمده که سعادت در اجرای آن سرفصل‌ها است.
حجت الاسلام عرب‌پور با بیان اینکه انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه نیز در این راستا است و بی‌شک دستگاه قضا در راستای تحقق گام دوم انقلاب نقش بسیار مهمی دارد ، افزود: برخورد جدی تر با مفسدان اقتصادی نیز قطعا به آرامش در بازار و کمک به وضعیت معیشتی مردم موثر خواهد بود.
وی همچنین در بخشی از سخنان خود نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی در تمام امور زندگی توصیه کرد و گفت: خداوند می‌فرمایند اگر تقوا پیشه کرده و امور خود را اصلاح کنید نسبت به بندگان خود غفور و رحیم است.
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه خدا را در تمام اعمال و رفتار خود ناظر بدانید گفت: یکی از اصولی که به آن تاکید شده و علمای اخلاق به آن توجه داشتند بحث محاسبه نفس است.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اینکه انسان اعمال و رفتاری دارد و اینکه بنشیند و خودش حساب کند که چه میزان از اعمالش خوب و چه میزان ناصحیح بوده یک ارزش است افزود: محاسبه نفس توفیقات زیادی برای انسان دارد که نخستین آن استفاده صحیح از عمر انسان است که یک نعمت الهی است اما جاودانه نیست.
وی با بیان اینکه عمر را نمی‌شود تهیه کرد و یا خرید و به‌ همین دلیل بسیار اهمیت دارد گفت: محاسبه نفس، انسان را از غفلت بیرون می‌آورد و به خالق هستی متوجه می‌کند و در صحنه قیامت کاری از کسی بر نمی‌آید و اگر انسان قبل از مرگ خود را با محاسبه اعمال اصلاح کند آن دنیا پشیمان نمی‌شود.
حجت الاسلام عرب‌پور با اشاره به اینکه گاهی مشکلاتی در زندگی فردی و اجتماعی ما پیش می‌آید بیان کرد: این مشکلات دلایل مختلفی دارد اما با توجه به آیات قرآن بعضی از این مشکلات ناشی از نافرمانی انسان در اطاعت و بندگی خدا است.
وی با بیان اینکه وجود جامعه اسلام در گرو اطاعت و بندگی خدا و همان تقوای الهی است که خداوند بر رعایت آن تاکید کرده است گفت: انسانی که به خودش اجازه می‌دهند با مال مردم مال‌اندوزی کرده و در حق فقرا اجحاف کند روزی به سزای عمل خود خواهد رسید.
۷۴۲۹/۷۴۵۰/ ۷۴۳۵/۷۸۸۹/ ۵۰۵۴


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال