۱:۰۰:۱۸ - شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیر ارشاد در کرمان: فضای مجازی زنگ خطری برای رسانه‌های کاغذی است
وزیر ارشاد با بیان اینکه بودجه وزارت ارشاد ۷ درصد در بودجه سال آینده کاهش داشته است گفت: فضای مجازی زنگ خطری برای رسانه‌های کاغذی است.
وزیر ارشاد در کرمان: فضای مجازی زنگ خطری برای رسانه‌های کاغذی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدعباس صالحی امشب در آخرین برنامه سفر دو روزه خود به استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: دستاوردهای این سفر بسیار خوب بود و حدود ۱۳۶ میلیارد تومان تفاهمنامه با استان امضا شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این تفاهمنامهها فرصت بسیار خوبی برای توسعه فرهنگی هنری در استان ایجاد میشود گفت: تالار مرکزی شهر کرمان سال آینده به بهرهبرداری میرسد و هفت مجتمع فرهنگی هنری در استان احداث و یا تکمیل میشود.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه ۱۰ خانه دیجیتال و ۱۴ مجتمع فرهنگی کوچک هم در مناطق کم برخوردار در جنوب استان کرمان احداث میشود عنوان کرد: ۱۰ کتابخانه در استان کرمان احداث و یا تکمیل میشود که در تفاهمنامهها دیده شده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ نفر بیمه هنرمندان و اصحاب رسانه استان افزایش پیدا میکند افزود: از تسهیلات کارآفرینی استان کرمان استفاده کرده و سهمیه استان را افزایش خواهیم داد و امسال دو هزار میلیارد تومان برای ۲۰ هزار شغل اختصاص داده شده است.

صالحی با اشاره به اینکه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کار مرمت آثار در برنامه و تفاهمنامه قرار گرفته است گفت: پنج سینمای دیجیتال و سه سینمای سیار در شهرستانهای استان راهاندازی میشود.

وی با بیان اینکه از پژوهشهای فرهنگی در استان در زمینه مسائل اجتماعی و فرهنگی حمایت میکنیم افزود: سعی میشود در سالهای آینده با اجرای این تفاهمنامه مشکلات فرهنگی استان برطرف شود.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه در گفتوگو با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان اطلاعات ما افزایش پیدا کرد که میتواند در ادامه مسیر کمک ما باشد بیان کرد: با وضعیت فرهنگی استان آشنا شدماز نزدیک مشکلات را دیدم و فرصتی شد تا با تعدادی از مفاخر کرمان دیدار داشته باشم.

وی با بیان اینکه بعد از بیش از دو دهه که کانونهای فرهنگی هنری مساجد اساسنامه نداشتند اساسنامه آنها در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد و به تایید رئیس جمهور رسید گفت: شورایی در اساسنامه دیده شده است که مشکلات کانونها را شناسایی و برطرف میکند.

صالحی با اشاره به اینکه استان کرمان با توجه به ظرفیتهای زیاد هنری از نظر وجود زیرساختهای فرهنگی ضعیف است افزود: استان کرمان با شرایطی که باید داشته باشد فاصله قابل توجهی دارد و با پیوست فرهنگی در حوزه صنعت میتواند بهتر کار را پیش برد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی زنگ خطری برای رسانههای کاغذی است گفت: این فضا امکان دسترسی به اخبار را بدون فاصله برای مخاطب فراهم کرده است و در سطح جهانی هم همینگونه است.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه در دنیا رسانههای مکتوب گرفتار بحران شدند و باید از ایدههای جدید استفاده کرد افزود: میتوان با اعتمادسازی بیشتر و ارائه تحلیل و گزارش مخاطب را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه کاهش بودجه در سال آینده داشتیم گفت: ۷ درصد بودجه وزارت ارشاد کاهش پیدا کرده و امید داریم در جلسات بعدی مجلس افزایش پیدا کند.

صالحی با اشاره به اینکه شرایط کشور را درک میکنیم اما امیدواریم شرایط فرهنگ را هم درک کنند افزود: دیدار با پیشکسوتان هنرمند کرمان بسیار خوب بود و یک خاطره خوب از کرمان برای من مانده است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال