۱:۱۰:۰۳ - شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری از تالار مرکزی کرمان سال آینده/زیرساخت های فرهنگی استان ضعیف است
کرمان – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتمام پروژه احداث تالار مرکزی کرمان طی سال آینده خبر داد.
بهره برداری از تالار مرکزی کرمان سال آینده/زیرساخت های فرهنگی استان ضعیف است

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی جمعه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارتباط با سفر دو روزه خود گفت: چند محور اصلی را به عنوان دستاوردهای سفر می توان اعلام کرد و حدود ۱۳۶ میلیارد تومان تفاهم‌نامه با استان کرمان امضا شد.

وی در ادامه با توجه به اینکه این تفاهم نامه سه رویکرد اصلی در حوزه های زیرساختی و توسعه فضای فرهنگی و هنری استان را شامل می شود، افزود: تالار مرکزی استان کرمان در سال آینده به بهره برداری می رسد و ۱۰ کتابخانه و هفت مجتمع فرهنگی در استان در حال احداث است یا تکمیل می شود.

وی اظهار داشت: ۱۰ خانه دیجیتال و ۱۴ مجتمع فرهنگی کوچک هم در مناطق کم برخوردار در جنوب استان احداث می شود.

وی در ادامه به بحث های حمایتی افزود: حدود هزار و ۵۰۰ نفر بیمه هنرمندان و اصحاب رسانه در استان کرمان افزایش پیدا می کند و تسهیلات کارآفرینی استان کرمان را افزایش خواهیم داد و امسال حدود دو هزار میلیارد تومان برای ۲۰ هزار شغل اختصاص داده شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کار مرمت آثار در دستور کار و تفاهم نامه قرار دارد، افزود: پنج سینما دیجیتال و سه سینمای سیار در شهرستان های استان راه اندازی می شود.

وی افزود: پژوهش های فرهنگی در استان به معنای پژوهش های میدانی حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی حمایت می کنیم و در این تفاهم نامه حوزه مفاخر به طور جدی مورد توجه است.

وی ادامه داد: در گفتگوهایی که با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان داشتیم، اطلاعات فرهنگی و هنری استان افزایش یافته است و این گفتگوها کمک می کند تا تبادل نظرات صورت گیرد.

صالحی در خصوص اساسنامه کانون های فرهنگی و هنری مساجد افزود: بعد از بیش از دو دهه که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اساسنامه نداشتند اساسنامه آنها در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد و به تایید رئیس جمهور رسید. شورایی در اساسنامه دیده شده است که مشکلات کانون‌ها را شناسایی و برطرف می‌کند.

وی با شاره به منزلت فرهنگ استان گفت: کرمان با توجه به ظرفیت‌های زیاد هنری از نظر وجود زیرساخت‌های فرهنگی ضعیف است و با شرایطی که باید داشته باشد فاصله قابل توجهی دارد و با پیوست فرهنگی در حوزه صنعت می‌تواند بهتر کار را پیش ببرد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی ادامه داد: استان کرمان نگاه های اقتصادی خوبی در دو دهه اخیر تامین کرده است و در استان قدم خوبی در پیوست های بین حوزه فرهنگ و صنعت شکل گرفته است که این فضا هم به فرهنگ و هم به صنعت کمک می کند.

صالحی گفت: فضای مجازی زنگ خطری برای رسانه‌های کاغذی است و این فضا امکان دسترسی به اخبار را بدون فاصله برای مخاطب فراهم کرده است و در سطح جهانی هم همین‌گونه است.

وی در مورد بودجه کشور در حوزه فرهنگ و هنر گفت: کاهش بودجه در سال آینده داریم و حدود ۷ درصد بودجه وزارت ارشاد کاهش پیدا کرده و امید داریم در جلسات بعدی مجلس افزایش پیدا کند.

وی گفت: شرایط کشور را درک می‌کنیم اما امیدواریم شرایط فرهنگ را هم درک کنند و برای نسل جوان امروز بدانند که علم و هنر و پیمودن قله نیازمند همت بلند و پشتکار وسیع است.

کد خبر ۴۵۴۲۹۹۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال