7:37:07 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶ شهید گمنام در کرمان تشییع و تدفین می شوند
۱۶ شهید گمنام در کرمان تشییع و تدفین می شوند
گروه سیاست و اقتصاد- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از تشییع و تدفین ۱۶ شهید گمنام به مناسبت سوم جمادی‌الثانی، سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در این استان خبر داد. به گزارش ایکنا از کرمان، محمدمهدی ابوالحسنی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان دیروز چهارشنبه، ۲۵ بهمن

گروه سیاست و اقتصاد- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از تشییع و تدفین ۱۶ شهید گمنام به مناسبت سوم جمادی‌الثانی، سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در این استان خبر داد.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدمهدی ابوالحسنی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان دیروز چهارشنبه، ۲۵ بهمن با بیان اینکه تشییع ۱۶ شهید گمنام در استان کرمان قطعی شده است گفت: شهدای مذکور در ۹ نقطه از چهار شهرستان شهربابک، سیرجان، انار و رفسنجان تدفین می‌شوند که از این تعداد، سه مکان دانشگاه و ۶ مکان در شهر است.
وی افزود: دانشگاه‌های شهربابک، رفسنجان و انار به ترتیب میزبان یک، ۲ و یک شهید خواهند بود و شهرهای خرسند، خاتون‌آباد و جوزم در شهربابک نیز هر یک میزبان ۲ شهید می‌شود که به ترتیب ۲۸ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های رمضان در شرق بصره و کربلای ۶ در سومار، ۲۶ و ۲۳ ساله، رمضان و تک فاو و ۲۹ و ۲۵ ساله رمضان و کربلای ۶ هستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه ۲ شهید ۲۳ و ۲۸ ساله مربوط به عملیات‌های رمضان و کربلای چهار در ام‌الرصاص در نجف آباد و ۲ شهید دیگر ۲۳ و ۲۵ ساله مربوط به عملیات‌های مسلم‌بن‌عقیل و خیبر در جزیره مجنون در زیدآباد سیرجان تدفین می‌شود بیان کرد: ۲ شهید ۲۴ و ۱۸ ساله از عملیات‌های خیبر و تک دشمن در گلشن شهرستان انار خاک سپاری می‌شود.
ابوالحسنی مشخصات شهدای گمنام مربوط به دانشگاه آزاد شهرستان رفسنجان را ۱۸ ساله از عملیات کربلای ۶ و ۲۳ ساله از عملیات رمضان، شهید دانشگاه آزاد انار را ۱۸ ساله و از عملیات والفجر یک و شهید دانشگاه آزاد شهربابک را ۱۸ ساله و از عملیات رمضان اعلام کرد.
وی تصریح کرد: پیکر شهدا شنبه ۲۸ بهمن در فرودگاه کرمان مورد استقبال قرار می‌گیرد و تا معراج شهدا مشایعت می‌شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه مردم می‌توانند به زیارت شهدا بروند افزود: شهدا در برخی مکان‌ها هم با توجه به این ایام، در مراسم مختلف حضور خواهند داشت.
وی اظهارکرد: شهدا روز بعد از استقبال در قالب کاروان، پیکرها را به سمت شهربابک حرکت داده می‌شوند و مراسم وداع استانی با ۱۴ شهید در شهربابک و ۲ شهید هم در رفسنجان برگزار می‌شود.
ابوالحسنی ادامه داد: ۳۰ بهمن مراسم تشییع در دانشگاه‌‌ها و روز بعد همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها مراسم تشییع و تدفین مابقی شهدا را داریم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه عمده شهدایی که پیکرهای آنان می‌آید از عملیات رمضان و احتمالا از لشکر ۴۱ ثارالله هستند تأکید کرد: پیش از این پیکر ۲۴۸ شهید در ۸۵ مکان نقطه از استان خاکسپاری شده است.
منبع: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان
انتهای پیام

خبر جدید  هجوم شن های روان کشاورزی شرق استان کرمان را تهدید می کند

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال