3:52:41 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵۱ هزار نفر در رفسنجان کارت ملی هوشمند دریافت کردند
۱۵۱ هزار نفر در رفسنجان کارت ملی هوشمند دریافت کردند
کرمان – ایرنا – رئیس اداره ثبت احوال رفسنجان گفت: ۲۱۵ هزار و ۶۶۷ نفر در این شهرستان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد ۱۵۱ هزار نفر این کارت را دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا، اکبر حاج محمدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۶۳ هزار و ۵۵۵ رفسنجانی برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند در این شهرستان بیش از ۶۹ درصد ساکنان این شهرستان این کارت را دریافت کرده اند افزود: با توجه به اینکه از سال آینده به بعد تمام خدمات از طریق کارت ملی هوشمند به افراد ارائه می‌ شود بنابراین لازم است همه افراد کارت ملی هوشمند را دریافت کنند.
وی ادامه داد: در شهرستان رفسنجان ۲ دفتر پیشخوان خدمات کارت ملی هوشمند و شناسنامه مکانیزه واقع در میدان شهدا (پست آبان) و نیز دفتر پیشخوان خیابان عدالت فعال است.
وی تصریح کرد: در کشکوئیه و سرچشمه نیز دفاتر پیشخوان ارائه خدمات هویتی راه‌ اندازی شده است.
حاج‌ محمدی گفت: افرادی که هنوز کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌ اند می ‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا با مراجعه به سایت www.ncr.ir نسبت به تقاضای کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
وی در مورد صدور شناسنامه مکانیزه نیز بیان کرد: ۱۴ هزار و ۷۴۷ شناسنامه مکانیزه از ابتدای امسال تاکنون و ۸۲۸ مورد شناسنامه المثنی برای شهروندان رفسنجانی صادر شد.
حاج محمدی با اشاره به وقوع سه هزار و ۷۲۲ مورد ولادت در این شهرستان خاطرنشان کرد: طی سال جاری ۹۹٫۷ درصد ولادت در رفسنجان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوتی ندارد.
وی افزود: همچنین در سال جاری یکهزار و ۶۰۲ مورد ازدواج در دفاتر رسمی ازدواج و بیش از ۳۰۰ مورد طلاق امسال ثبت شده است.
وی بیشترین اسامی انتخابی در این شهرستان را فاطمه، فاطمه الزهرا و محمد عنوان کرد و گفت: در سال ۱۲۹۷ اولین شناسنامه در ایران به نام فاطمه ایرانی در تهران صادر شد و از ۳۰ دی ماه ۱۲۹۷ آغاز کار ثبت احوال در زمینه صدور شناسنامه، کارت ملی، ثبت وقایع حیاتی و طلاق و غیره آغاز شد.
رئیس اداره ثبت احوال رفسنجان افزود: والدین در ثبت ولادت فرزندانشان مهلت قانونی ۱۵ روز بعد تولد را رعایت کنند در غیر این صورت فرزندشان تا یکسال بدون شناسنامه است.
رفسنجان بیش از ۳۱۱ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.
۳۰۲۹/۷۴۳۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  500 نفر در معادن جنوب کرمان مشغول به کار می شوند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال