8:17:18 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۲۴ گلریزان در استان کرمان برگزار شده است
۱۲۴ گلریزان در استان کرمان برگزار شده است
گروه اجتماعی – رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۱۲۴ گلریزان در استان کرمان برگزار شده است و طی سال گذشته شاهد رشد ۱۵ درصدی در فعالیت‌های ستاد دیه استان کرمان هستیم و ۱۱ جشن گلریزان در سال گذشته در استان برگزار کردیم. به گزارش ایکنا از کرمان، یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان

گروه اجتماعی – رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۱۲۴ گلریزان در استان کرمان برگزار شده است و طی سال گذشته شاهد رشد ۱۵ درصدی در فعالیت‌های ستاد دیه استان کرمان هستیم و ۱۱ جشن گلریزان در سال گذشته در استان برگزار کردیم.

به گزارش ایکنا از کرمان، یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان دیروز چهارشنبه، ۹ اسفند در مراسم تجلیل از خیران و یاوران ستاد دیه استان کرمان گفت: خیران، نیکوکاران و نوعدوستان از سال ۸۰ تاکنون همزمان با شکل‌گیری ستاد دیه استان با نگاه بلند و اقدامات خیرخواهانه توانستند گام‌های بلندی را در استان کرمان در راستای اهداف ستاد دیه بردارند.
وی افزود: ستاد دیه بنا به نیت مقدس شهید لاجوردی پایه‌گذاری شد و اهدافش را با قوت دنبال می‌کند و ۱۱۰ هزار زندانی با برنامه‌های ستاد دیه از زندان آزاد شده‌اند که ۲ هزار و ۸۶۰ نفر از این تعداد مربوط به استان کرمان هستند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادابیان کرد: ستاد دیه علاوه بر آزادسازی زندانیان نیازمند اقدام به فرهنگسازی هم کرده است و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود افراد به زندان را نیز دنبال می‌کند.
موحد تصریح کرد: زندانیان جرایم غیرعمد را در زندان داشتیم که محدودیت‌های جدی بیمه‌ای داشتند و مدت‌ها در زندان به سر می‌برند، اما قوانین بیمه‌ای اصلاح شد و با تلاش ستاد دیه کشور این افراد با کمک خیران از زندان‌ها آزاد شدند و امروز شمار این افراد در استان کرمان به انگشتان دست هم نمی‌رسد و این قدم بسیار بزرگی بود.
وی تأکید کرد: قوانین مرتبط با مهریه و چک هم باید همین اصلاحات را داشته باشند و شاهد این امر باشیم که فردی به علت مهریه و چک در زندان به سر نبرند و حق شاکیان هم داده شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: ستاد دیه استان کرمان از زمان تاسیس تاکنون ۶۶۷ نفر را بدون پرداخت وجه و با سازش و مصالحه و ۲ هزار و ۲۰۲ نفر با پرداخت ۴۵۸ میلیارد ریال و یک هزار و ۴۱۲ نفر را با پرداخت ۲۱۵ میلیارد ریال بلاعوض آزاد کرده است.
موحد عنوان کرد: ۸۷۴ نفر نیز با کمک خیران در استان کرمان آزاد شده‌اند و ۷۱ میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است و ۶۴ نفر تسهیلات وام دریافت کرده‌اند.
وی تأکید کرد: ۱۲۴ گلریزان در استان کرمان برگزار شده است و طی سال گذشته شاهد رشد ۱۵ درصدی در فعالیت‌های ستاد دیه استان کرمان هستیم و ۱۱ جشن گلریزان در سال گذشته در استان برگزار کردیم.
انتهای پیام

خبر جدید  86 نقطه استان کرمان نقطه کور ارتباطی دارد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال