10:16:24 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱٫۶ میلیون نفر در سال قربانیان خشونت در جهان/تبدیل پلیس به نهاد پیشگیری از جرم
۱٫۶ میلیون نفر در سال قربانیان خشونت در جهان/تبدیل پلیس به نهاد پیشگیری از جرم
دبیر علمی همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» گفت: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم و پلیس بعنوان یک پلیس مسئله محور و بعنوان یک نهاد پیشگیری از جرم تبدیل خواهد شد. به گزارش ایسنا، دکتر حسین میرمحمدصادقی صبح امروز پنجشنبه در همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها»

دبیر علمی همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» گفت: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم و پلیس بعنوان یک پلیس مسئله محور و بعنوان یک نهاد پیشگیری از جرم تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین میرمحمدصادقی صبح امروز پنجشنبه در همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» در دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور معاون اول قوه قضاییه گفت: میان رشته ای بودن بحث اصلی این همایش است و در این راستا ۴ پیش همایش در سطح استان کرمان برگزار شد به طوری که می توان اذعان کرد امور اجرایی و آثار عملی این همایش از سال گذشته در سطح استان آغاز شده است.

وی با اشاره به دریافت ۲۵۰ چکیده مقاله برای این همایش از سطح کشور برگزیده شده ۱۵۰ چکیده مقاله اظهار کرد: خشونت پدیده ای است که از آغاز زندگی بشر دیده شده است و ماجرای هابیل و قابیل نمونه بارز خشونت و صلح وسازش در جهان است.

خبر جدید  دومین روز سفر وزیران به شهرستانهای کرمان

میرمحمدصادقی با بیان اینکه طبق آمار در سطح جهان ۱٫۶ میلیون نفر در هر سال جان مردم را می گیرد تصریح کرد: آمار و ارقام نشان می دهد که قربانی های خشونت در جهان بیش از قربانی های بیماری های مهلک و حوادث جاده ای است.

دبیرعلمی همایش با تاکید بر اینکه برگزاری این همایش می تواند کمک کند فکری برای آستانه پایین تحمل مردم شود اظهار کرد: خشونت نمونه بارز نقص قوانین حقوق بشری است که می تواند بر موارد دیگر همچون رشد اقتصادی نیز تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: هر رفتار لفظی و غیرلفظی که بتواند احساس حقارت را در فرد ایجاد کند را می توان بعنوان خشونت در جامعه مطرح کرد که شامل خشونت های معنوی، جسمانی، فرهنگی و … باشد.

خبر جدید  مردم را ناامید نکنیم/ افتتاح ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کرمان

میرمحمدصادقی با بیان اینکه همه موارد خشونت به معنای انجام جرم نیست اظهار کرد: برای مقابله با خشونت اقداماتی همچون مداخله زودهنگام و پیشگیری، تغییر دیدگاه عمومی درباره خشونت، تغییر قوانین و … را باید انجام داد.

دبیر علمی همایش در پایان خاطر نشان کرد: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم و پلیس بعنوان یک پلیس مسئله محور و بعنوان یک نهاد پیشگیری از جرم تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم دکتر محمدعلی طاهر رییس دانشگاه باهنر کرمان نیز در این همایش با بیان اینکه این دانشگاه ۴۲ سال پیش توسط مرحوم علیرضا افضلی پور تاسیس شد و تاکنون با سرعت در عرصه های مختلف آموزشی و پژوهشی در حال پیشرفت است اظهار کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان بعنوان دانشگاه مادر استان و بزرگ جنوب شرق کشور هم اکنون دارای بیش از ۱۶ هزار دانشجو و ۶۵۰ نفر عضو هیات علمی است که شامل ۱۰۲ استاد تمام وقت، ۱۵۰ نفر دانشیار وبقیه استادیار هستند.

خبر جدید  کشف ۳ تن چوب جنگلی قاچاق در جیرفت

وی ادامه داد:  بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی دکتری تخصصی و ۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد در ۴۰۰ گرایش و رشته مشغول به آموزش و پژوهش در این دانشگاه هستند ضمن آنکه ۱۵ کانون هنری و فرهنگی و ۶۰ انجمن علمی در این دانشگاه فعال هستند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال