15:58:32 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۰۰ میلیارد تومان پسته زرند به خارج از کشور صادر شد
۶۰۰ میلیارد تومان پسته زرند به خارج از کشور صادر شد
علی صادق زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بیش از ۴۵ هزار هکتار باغ مستمر پسته در زرند وجود دارد، اظهارکرد: امسال ۲۰ هزار تن محصول پسته از این باغات برداشت شد. وی با عنوان اینکه پسته زرند از لحاظ سبز بودن مغر آن در کشور بی نظیر است، ابراز داشت: پسته

علی صادق زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بیش از ۴۵ هزار هکتار باغ مستمر پسته در زرند وجود دارد، اظهارکرد: امسال ۲۰ هزار تن محصول پسته از این باغات برداشت شد.

وی با عنوان اینکه پسته زرند از لحاظ سبز بودن مغر آن در کشور بی نظیر است، ابراز داشت: پسته زرند به دلیل مرغوبیت بالا توسط تجار شهرهای دیگر خریداری می شود و آن را با پسته شهر خود ترکیب کرده و سپس می فروشند.

خبر جدید  مدیریت قیمت مرغ بر عهده کیست؟

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین دغدغه های تجار پسته صادرات پسته به کشورهای دیگر است، افزود: در سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان محصول پسته زرند به کشورهای دیگر صادر شده است.

وی افزود: یکی از تجار پسته زرندی جدیدا مجوز صدور پسته زرند به ژاپن را اخذ کرده است و با این کار پسته زرند به صورت مستقیم از این شهرستان و با برند زرند به کشور ژاپن صادر می شود که این کار باعث ترغیب دیگر کشورهای برای خرید این محصول می شود.

خبر جدید  ايجاد شغل براي 32 هزار نفر از دستاوردهاي دولت در استان کرمان

صادق زاده با بیان اینکه در سال گذشته آفت باعث کاهش برداشت پسته زرند در چند سال اخیر شد، اضافه داشت: در سال زراعی جدید نیز به دلیل خشکسالی های متعدد با کاهش برداشت پسته روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: کشاورزان برای اینکه محصول پسته آن ها باقی لازم را داشته باشد باید به سمت آبیاری های نوین و قطره ای روی بیاورند.

خبر جدید  ۷۰۰ متکدی و کودک خیابانی از سطح شهر کرمان جمع آوری شدند

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال