16:25:04 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور راه اندازی شده است
۳۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور راه اندازی شده است
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دلیری ظهر چهارشنبه در دانشگاه ولی‌عصر (عج) اظهار داشت: بیش از پنج میلیون دانشجو و تعداد زیادی استاد دانشگاه در کشور داریم و در بحث تولید علم در دنیا، جایگاه ما برجسته است به نحوی که در منطقه مقام اول علمی را داریم. وی افزود: این امر نشان می‌دهد که

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دلیری ظهر چهارشنبه در دانشگاه ولی‌عصر (عج) اظهار داشت: بیش از پنج میلیون دانشجو و تعداد زیادی استاد دانشگاه در کشور داریم و در بحث تولید علم در دنیا، جایگاه ما برجسته است به نحوی که در منطقه مقام اول علمی را داریم.

وی افزود: این امر نشان می‌دهد که نیروی انسانی توانمندی داریم که می‌توانند اثرگذار باشند اما ضعفی که داریم این است از این علم زیاد نتوانستیم برای زندگی روزمره مردم و تبدیل به محصول استفاده کنیم.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری با اشاره به اینکه خام‌فروشی در کشور بالا است و تولیدات ما خام هستند و نوآوری و فناوری در محصولات ما کمتر به کار رفته است، یادآور شد: ما نیروی انسانی و افراد تحصیلکرده خوبی داریم و در تولید مهندس رتبه دوم و سوم دنیا هستیم، اینها چه می‌کنند و چرا نتوانستیم، اقتصاد خود را بر پایه علم و دانش بنا کنیم؟

خبر جدید  برنامه های هفته افشای حقوق بشر آمریکایی در کرمان تشریح شد

دلیری با بیان اینکه ما در تبدیل ایده به محصول نیز مشکل داریم، ادامه داد: باید در فرآیند تولید تغییر ایجاد و بین فارغ‌التحصیل دانشگاه، تولیدکننده و صنعتگر ارتباط برقرار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری تصریح کرد: ۹۵ درصد زعفران دنیا در کشور ما تولید می‌شود اما خام‌فروشی می‌کنیم، متخصصان ما کجا هستند؟ بسیاری از جوانان ما که از کشور خارج می‌شوند، آنجا تحول ایجاد می‌کنند و اثرگذارترین افراد در آن کشورها ایرانی هستند.

دلیری تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم این موضوع را آسیب‌شناسی کردیم که چرا فارغ التحصیلان ما دنبال کارمند شدن هستند، چرا کشاورز بی‌سواد ما مسلط‌تر از مهندس کشاورزی است و مهندس کشاورزی نمی‌تواند در این عرصه کار کند.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری ابراز داشت: دانشگاهیان کشورهای پیشرفته درگیر فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی هستند، استاد دانشگاه با صنعتگر ارتباط دو طرفه دارد و استاد دانشگاه اگر در صنعت فعالیت نکند، نمی‌تواند، عضو هیئت علمی باشد، اما در کشور ما اگر استاد دانشگاه کار صنعتی کند، می‌گویند تاجر است و نمی‌تواند، عضو هیئت علمی شود بر اساس این آسیب‌شناسی طرحی در دانشگاه آغاز کردیم.

خبر جدید  قطعی برق در 13 روستای ریگان به دلیل طوفان شن/ 15 نفر به دلیل مشکلات تنفسی راهی مراکز درمانی شدند

دلیری گفت: در این طرح که از دانشگاه صنعتی شریف آغاز شده ایده‌پردازی را در بین دانشجویان نهادینه کردیم، آنها را دور یک میز نشاندیم تا موضوع‌های حوزه تخصصی را پیگیری کنند و سفارش ایده را به آنها بدهیم.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری اظهار کرد: سه هزار و ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور راه اندازی و بیش از دو هزار استارت‌آپ‌ویکند برگزار و ۵۰ مرکز رشد نوآوری در کشور ایجاد شده است اما هنوز ۱۰ درصد هستیم در حالی که ظرفیت کشور ما بیشتر از این رقم است.

دلیری ادامه داد: در بحث نوآوری از بین ۱۴۰ کشور جایگاه ۱۲۵ را داشتیم که با سرعت ارتقا یافت و الان به رتبه ۷۵ رسیدیم، اما جایگاه ما بالاتر از این است.

خبر جدید  هشدار مرکز مدیریت راههای جنوب استان

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری با تأکید بر اینکه باید اقتصاد را بر پایه ایده‌پردازی بنا کنیم، تصریح کرد: آیا ۱۰ سال دیگر هم باید پسته را فقط تولید کنیم، دنیا به سرعت در حال پیشرفت است و پسته در سبد غذایی مردم جایگاه دارد و می‌طلبد برای تبدیل محصول و صنایع تبدیلی ورود کرد.

دلیری با طرح این سوال که چرا باید منفعت تولیدات ما از جمله پسته و زعفران را دیگران ببرند، تصریح کرد: اقتصاد باید توسط بخش خصوصی مدیریت شود و منابع را این بخش فراهم کند.

وی با بیان اینکه ما نخستین مرکز نوآوری را در استان کرمان راه‌اندازی کردیم، تصریح کرد: تا کی قصد داریم، مس را تولید و خام‌فروشی کنیم، در بحث ایده‌پردازی استارت‌آپ شرکت‌کنندگان آن را به چالش بکشیم و برای ارتقای محصول از آن‌ها استفاده کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال