20:45:35 - دوشنبه 11 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمک های مومنانه و عزتمندانه
کمک های مومنانه و عزتمندانه
امروز در جلسه ای با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور مشکلات کارگران زغال سنگ بررسی وبرای رفع ان مصویاتی به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کرمان ، در یکی از محلات هدف جنوب استان کرمان ، ساعت ۱۰ شب است و قرار است برخی کمک های مردمی بین نیازمندان توزیع شود. از کوچه پس کوچه های خاکی و تنگ و باریک که رد می شویم به در خانه که نه ، به آلونکی می‌رسیم با دیوار کاهگلی ؛ در آن موقع شب چند بچه کوچک روی زمین جلوی درخانه نشسته اند.            
دق البابی که می کنیم خانمی که طبق گفته همراهان ، سرپرست خانواده است به استقبال می آید . در گفتگویی مشخص می‌شود که دو بچه معلول دارد و به علت ویروس کرونا دو ماهی است بیکار شده است . با اهدای یک بسته معیشتی و مقداری وجه نقد آنجا را ترک می کنیم . عبادت بجز خدمت خلق نیست حدود ۲۰ خانه در این منطقه توسط جهادگران بسیجی شناسایی شده است و بسته‌های حمایتی به تک‌تک آنها در دل شب اهدا می‌شود.         آقای حسن ابادی تا سال گذشته کارگر روزمزد بوده ، چند ماهی می‌شود که دچار قطع نخاع شده ؛ او می گوید: حالا نان آور این خانه همسراوست ،او در یک کارگاه شیرینی پزی کار میکرده که این ویروس لعنتی آنجا را به تعطیلی کشانده و او هم خانه نشین شده، آقای حسن آبادی میگوید : نمی دانستیم که با بی پولی چه کار باید کرد ، خدا خیر بده به افرادی که به ما کمک می کنند ،چرا که به علت آبرو ، توان رو زدن به مردم را نداریم و همین آب باریکه خودش برای ما خیلی است .        

فرمان رهبری از بیست سوم فروردین ۹۹  که رهبر معظم انقلاب  راه اندازی رزمایشی برای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌های متاثر از ویروس کرونا را پیشنهاد دادند ، در سراسر کشور به یکباره یک خیز بزرگ برای جمع‌آوری و اهدای کمکهای خیرخواهانه به نیازمندان آغاز شد . در کرمان ؛ دیار کریمان نیز این امر به سرعت پیگیری شد و اکنون توسط نهادهای متولی و مشارکت همه دستگاهها با جدیت اجرا میشود .        

خبر جدید  آبگیری سد گروه و جاری شدن رودخانه های فصلی راین کرمان

مواسات و همدلی
گاهی روزگار طوری میشود که عده ایی بشدت  در تنگنای اقتصادی قرار می‌گیرند ،اما دست های بی منت ،عزت دار دیگران می شوند تا بخشی از آلام این افراد کاهش یابد. آقای مسعودی مسئول یکی از خیریه ها می گوید: مردم مشارکت فعالی در تامین اقلام و نیازهای خانواده های طبقات آسیب دیده دارند و ما با جمع آوری کمک های خیرین و مردم تاکنون توانسته‌ایم به مدت ۱۰ شب توزیع غذای گرم را بین ۸۰۰ خانواده انجام دهیم و این کار ادامه خواهد داشت. پویش مهدوی در ادامه رزمایش کمک‌های مومنانه ، کمیته امداد امام استان کرمان هم طرح پویش مهدوی را در دست اجرا دارد. مدیر کل کمیته امداد امام استان می‌گوید: در این طرح قرار بود ۱۷ آشپزخانه بزرگ در استان راه اندازی شود که با استقبال مردم و مراکز نیکوکاری در این امر خیرخواهانه ،تعداد آشپزخانه ها به ۴۷ مورد رسیده است .کمک های مومنانه و عزتمندانه آقای صادقی می‌گوید: طبغ غذا در سراسر استان با نظارت کامل بهداشت همراه است و تا پایان ماه مبارک رمضان ۳ میلیون پرس غذا در بین نیازمندان توزیع خواهد شد. او یادآور می‌شود که طبق برآورد ما حدود ۱۰ هزار طرح اشتغال زایی مددجویان به علت کرونا آسیب و یا تعطیل شده که نیازمند حمایت هستند. سپاه ، همدلی همیشگی

خبر جدید  افتتاح سه طرح آبخیزداری در شهرستان جیرفت

این روزها ضیافت مهربانی و همدلی در گوشه گوشه استان برپاست، اینجا طعام به نیازمندان شکل متفاوتی به خود گرفته و هرکسی به طریقی دستی بر کار خیر دارد و سفره نیازمندان رنگی دیگر گرفته است . سازمان بسیج مستضعفان نیز با ۵۴ هزار پایگاه در سراسر کشور پیش قدم شده و کارش را آغاز کرده ،نحوه کار نیز به این صورت است که کمک های نقدی و غیر نقدی در هر منطقه خودش هزینه خواهد شد، این را معاون هماهنگی سپاه ثارالله استان کرمان می گوید.
آقای مسلمی با بیان اینکه بیش از بیست وسه هزار بسته کالا به ارزش هر کدام ۳۵۰ هزار تومان از طرف سپاه در کل استان توزیع شده می گوید: افرادی که ما شناسایی کرده‌ایم حدود ۳۹ هزار نفرند وحدود هفت میلیارد تومان کمک نقدی و کالایی بین آنها توزیع شده است .
او اضافه می‌کند در منطقه سیل زده زهکلوت ، ده رضا در ریگان و جهر شهداد نیز جداگانه کمکها ارسال شده است ومرحله دوم کمک ها نیز از نیمه دوم رمضان آغاز می‌شود. مکتب سلیمانی
رزمایش بزرگ کمک مومنانه که به مرور زمان مردم را تحت تأثیر قرار داده حالا به شکل منظم تر و منسجم تری اجرا می‌شود. از بیت الزهرای موقوفه شهید حاج قاسم سلیمانی هم مثل همیشه نوای همدلی به گوش می‌رسد ، اینجا جوانانی خودجوش که هم خودشان مشارکت دارند و هم کمک های مردمی را جمع آوری و بسته بندی می کند، کار را به دست گرفته و کمک ها را به نیازمندان می رسانند آقای کریمی از کسانی که در این کار خیر مسئول توزیع اقلام است می‌گوید: هر گوشه کشور که دچارحادثه و مشکلی می شد حاج قاسم از اولین نفراتی بود که خودش را به آنجا می رساند تا در کنار مردم باشد.
او هرکاری که از دستش برمی‌آمد انجام می‌داد و ما را هم تشویق می‌کرد که به کمک آسیب دیدگان بشتابیم، حالا اگر چه در میان ما نیست اما این جنس حرکت نشان از مکتب شهید حاج قاسم می دهد
روح الهی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان کرمان هم می گوید، با اقداماتی که به سرعت برنامه ریزی شده مقرر گردید یک میلیون بسته معیشتی توسط ستاد بین آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا در کل کشور توزیع شود که بخشی از آن در استان کرمان توزیع خواهد شد.
صابری نماینده بنیاد برکت رضوی استان کرمان هم خبر از طرح هم سفره مهربانی در استان می دهد و می گوید این بنیاد توزیع ۷۵ هزار بسته کمک اقتصادی را بر عهده گرفته است . برگی از فرهنگ یک ملت

خبر جدید  احداث بزرگترین کارخانه خوراک دام با منحصرترین فن آوری در جنوب کرمان

در روزگاری که در کشورهای به اصطلاح جهان اولی بر سر یک ماسک یا دستمال توالت جنگ و نزاع و درگیری برپاست تا هر فردی سهم و حق بیشتری برای خود قائل شود، اینجا در کشوری که تحریم و مشکلات مردم را عاصی کرده ،این فرهنگ و غنای پیوندهای ایمانی است که جلوه‌ای دیگر از خود نشان داده است .
مردم علیرغم کمبودها ،تورم و گرفتاری های خود سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند فرهنگ ایرانی ریشه در معنویت و دین انها دارد وعبادت بزرگ این ماه این است که دست محتاجی را خالی برنگرداند و دلی را نلرزانند، تا لبخندی حتی اگر کوچک بر روی لب کودکی بنشانند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال