14:20:39 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کرمان با کسری ۷۰۰ لیتر آب بر ثانیه مواجه است
کرمان با کسری ۷۰۰ لیتر آب بر ثانیه مواجه است
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم علیزاده صبح یکشنبه در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب استان های یزد و کرمان اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر در شهر کرمان در زمینه آب شرب دچار بحران هستیم و با کسری بیش از ۷۰۰ الی ۸۰۰ لیتر آب بر ثانیه شهر را اداره می کنیم. وی

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم علیزاده صبح یکشنبه در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب استان های یزد و کرمان اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر در شهر کرمان در زمینه آب شرب دچار بحران هستیم و با کسری بیش از ۷۰۰ الی ۸۰۰ لیتر آب بر ثانیه شهر را اداره می کنیم.

وی بیان کرد: استان کرمان سه برنامه میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت برای تامین آب دارد که برنامه بلند مدت همان انتقال آب از دریا خواهد بود.

خبر جدید  هیچگاه در حوزه امنیتی به دانشگاه‌ها ورود پیدا نخواهیم کرد

علیزاده گفت: برنامه میان مدت تامین آب شرب شهر کرمان طرحی بزرگ است که شامل سد مخزنی خاکی در ۱۸۰ کیلومتری جنوب غربی استان و نزدیک به شهرستان رابر و سد شهیدان امیرتیموری است.

وی عنوان کرد: این پروژه شامل ۴۰ کیلومتر تونل، ۷۷ کیلومتر خط انتقال آب و یک توصیه خانه است.

مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان بیان کرد: برای تولید حدود ۶.۳ دهم متر مکعب بر ثانیه آب شیرین شده مقدار آب خام مورد نیاز از دریایی عمان بالغ بر ۱۵ متر مکعب بر ثانیه است.

خبر جدید  ساخت 10 مستند فاخر از شهدای مدافع حرم کرمان

 علیزاده در ادامه با اشاره به پروژه انتقال آب از دریای عمان اظهار کرد: طول مسیر انتقال آب از دریای عمان به سد صفارود ۳۶۵ کیلومتر است که در ادامه وارد تونل می شود و می تواند به کل فلات مرکزی ایران آبرسانی کند و پنج هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.

خبر جدید  جولان گرد و غبار در برخي شهرستان هاي استان

وی گفت: تونل انتقال آب از سد صفارود رابر کرمان کابوس بین دریایی عمان و فلات مرکزی را شکست و کریدوری برای انتقال آب از دریایی عمان به این منطقه شکل گرفته و هزینه بسیار پایین تری نسبت به پمپاژ داشته است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال