18:45:00 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۴٫۴ درصدی موجودی پرونده های دادگستری استان کرمان
کاهش ۴٫۴ درصدی موجودی پرونده های دادگستری استان کرمان
رییس کل دادگستری استان کرمان از کاهش ۴٫۴ درصدی موجودی پرونده‌های دادگستری استان خبر داد و گفت: طی یازده ماه گذشته ۵۰۷ هزار و ۱۶۲ فقره پرونده وارد دادگستری استان کرمان شده است. به گزارش ایسنا، یدالله موحد در جلسه شورای قضائی استان کرمان با حضور معاون اول قوه قضائیه و معاون اجتماعی و پیشگیری

رییس کل دادگستری استان کرمان از کاهش ۴٫۴ درصدی موجودی پرونده‌های دادگستری استان خبر داد و گفت: طی یازده ماه گذشته ۵۰۷ هزار و ۱۶۲ فقره پرونده وارد دادگستری استان کرمان شده است.

به گزارش ایسنا، یدالله موحد در جلسه شورای قضائی استان کرمان با حضور معاون اول قوه قضائیه و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه اظهار کرد: به همت کارکنان قضائی و اداری موجودی پرونده های دادگستری استان کرمان از ۱۳۴ هزار پرونده به ۹۰ هزار پرونده کاهش یافته است.

وی با اعلام این‌که «به طور متوسط ماهانه ۵۰ هزار پرونده وارد دادگستری استان کرمان می‌شود» افزود: طی یازده ماه گذشته ۵۰۷ هزار و ۱۶۲ فقره پرونده وارد دادگستری استان کرمان شده است.

وی با اشاره به این‌که «موجودی پرونده‌ها پایان بهمن ۹۶ نسبت به شهریور ۹۳، ۳۲ درصد کاهش داشته است»، افزود: موجودی پرونده ها پایان بهمن ۹۶ نسبت به ابتدای سال ۹۶، ۴٫۴ درصد کاهش داشته است.

رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان قضائی و اداری طی یازده ماه گذشته ۵۱۱ هزار و ۳۰۵ فقره پرونده مختومه گردیده است که نشان دهنده افزایش ۱۷٫۵ درصدی در این رابطه هستیم.

وی با اشاره به این‌که «استان کرمان از حیث استفاده از فناوری اطلاعات جزء ۵ استان برتر کشور می‌باشد»، گفت: ارتباط ویدوئو کنفرانس تمامی حوزه های قضائی و زندان‌های استان کرمان با یکدیگر برقرار شده است و تاکنون ۳۳ جلسه رسیدگی دادگاه بصورت الکترونیکی برگزار شده است.

خبر جدید  نقش شهید بهشتی در ایجاد دستگاه قضایی بی بدیل است

وی برخی از اقدامات انجام شده در حوزه فناوری اطلاعات را اجرای پروژه استاندارد سازی اتاق سرور و پاور و تجهیز ۳۱ حوزه های قضایی به فیبر نوری اعلام کرد و به راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر کرمان و تعداد ۹ دفتر در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: تا به امروز تعداد  ۱۳۹ هزار و ۷۸۶ نفراز شهروندان کرمانی  در سامانه ثنا (ابلاغ الکترونیک)ثبت نام نموده اند و تعداد ۵۸۴ هزار و ۸۰۰ اوراق قضائی بصورت الکترونیکی ابلاغ شده است.

وی با اشاره به این‌که «بیش از ۵۶ درصد از پست های مصوب قضایی دادگستری استان کرمان بلاتصدی می باشند» ،عنوان کرد: در استان کرمان به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت ۹٫۹ قاضی وجود دارد که در آمار کشوری به طور متوسط به ازای هر یکصدهزار جمعیت ۱۳٫۶ قاضی در حال فعالیت هستند.

موحد به اعم اقدامات ستاد استانی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی اشاره کرد و گفت: ساماندهی و ایجاد شعب تخصصی رسیدگی کننده به دعاوی مطروحه در حوزه فعالیت اقتصادی، تعامل و تبادل نظر با مقامات دولتی و غیردولتی و ارتباط منظم و مستمر با فعالان بخش خصوصی به منظور اطلاع رسانی از مسائل و مشکلات حقوقی و قضائی سرمایه گذاری و مساعدت در رفع آن از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.

خبر جدید  معادلات آمریکا درمنطقه تحت تاثیر رفتار سیاسی ایران قرار گرفته است

وی ایجاد هماهنگی در فعالیت هیات های مشاوره، کارشناسی و داوری، بررسی مسایل و مشکلات پیرامونی مسکن مهر جوانان، برگزاری جلسه جهت ایجاد وحدت رویه در صدور احکام راجع به دعوای مطرح شده از ناحیه بانک ها به طرفیت تولیدکنندگان و سرمایه گذاران اقتصادی، راه اندازی واحد داوری اتاق بازرگانی، انعقاد تفاهم نامه مشترک کاری در حوزه  قضا و اقتصاد و ایجاد کارگاه های آموزشی را از دیگر فعالیت های این ستاد برشمرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در حال حاضر ۱۸ پروژه عمرانی در حال احداث داریم که ۶ مورد آن مربوط به حوزه های قضائی جنوب و شرق استان کرمان می باشد.

وی با اعلام این‌که «کرمان در سال گذشته رتبه سوم از حیث بیشترین صلح وسازش را به خود اختصاص داده بود» اعلام کرد: در سال قبل ۱۷۱ هزار و ۲۴۱ فقره پرونده وارد شوراهای حل اختلاف کشور شده است که از این تعداد ۴۸ هزار و ۲۸۲ فقره آن منجر به صلح و سازش شده است.

خبر جدید  افتتاح بوستان ارغوان در کرمان

وی عملکرد شورای حفظ حقوق بیت المال را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته با اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال از تصرف ۳۳۳۷ هکتار پیشگیری به عمل آمده است.

وی به اقدامات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اشاره کرد و افزود: کسب رتبه برتر در میان استان های کشور، کسب رتبه اول در برنامه های حقوقی، مقابله با حاشیه نشینی و مبلغین مذهبی از جمله موفقیت های معاونت اجتماعی دادگستری است.

رییس شورای قضائی استان کرمان به اجرای موفق طرح  هر مسجد یک حقوقدان در استان کرمان اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات متعدد فرهنگی، قرآنی و همچنین برگزاری کارگاههای آموزشی مهارت های زندگی وتربیتی ویژه کارکنان وخانواده را از جمله اقدامات معاونت فرهنگی دادگستری استان کرمان اعلام کرد.

وی یادآور شد: استان کرمان دارای ۳۰ حوزه قضائی می باشد که از این تعداد ۱۸حوزه های قضایی شهرستان و ۱۲ حوزه قضائی بخش می باشد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال