15:07:49 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چه عاملی باعث خروج سپرده‌های کوتاه مدت مردم از بانکها شد؟
چه عاملی باعث خروج سپرده‌های کوتاه مدت مردم از بانکها شد؟
دبیر شورای هماهنگی بانک های استان کرمان گفت: افزایش قیمت ارز و طلا در ماه های اخیر باعث خروج سپرده های کوتاه مدت مردم از بانک ها شد. به گزارش ایسنا، مهدی میری در نشست شورای هماهنگی بانک های استان کرمان افزود: کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و افزایش قیمت ارز و طلا باعث شد

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان کرمان گفت: افزایش قیمت ارز و طلا در ماه های اخیر باعث خروج سپرده های کوتاه مدت مردم از بانک ها شد.

به گزارش ایسنا، مهدی میری در نشست شورای هماهنگی بانک های استان کرمان افزود: کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و افزایش قیمت ارز و طلا باعث شد مردم برای تبدیل سپرده ها به ارز و طلا و قراردادن آنها در صندوق امانات بانک ها متمایل شوند.

وی با بیان اینکه پس از کاهش نرخ سود سپرده های بانکی، مردم دیگر در سپرده های پس انداز و جاری سرمایه‌گذاری نمی کنند، ادامه داد: مصارف بانک ها بیشتر از منابع آنهاست و قیمت تمام شده پول در بانک ها بسیار بالاست.

میری در بخش دیگری با اشاره به عملکرد بانک‌ها در اعطای تسهیلات به فعالان بخش خصوصی در طرح رونق تولید تصریح کرد: اگر چه بانک ها منابع نقدینگی زیادی ندارند اما سعی کرده‌اند در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید فعال باشند ضمن آنکه گاهی اوقات برخی تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال اختصاص داده می شود اما طرح باید باید به گونه‌ای باشد که مشتریان را بدهکار بانک ها نکند.

خبر جدید  مبارزه با کرم خراط گردو در رابر

در ادامه این نشست رئیس اتاق کرمان گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه قرار است سالانه ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان کرمان اتفاق بیفتد تا رشد اقتصادی ۸ درصد محقق شود که با توجه به مناسب نبودن شرایط برای سرمایه گذاری خارجی و عدم تضمین برای فاینانس های خارجی، انتظار تامین بخش عمده‌ای از این منابع توسط بانک ها وجود دارد.

سیدمهدی طبیب زاده، با بیان اینکه استان کرمان از سوی نهاد ریاست جمهوری به عنوان پایلوت تعیین کننده در رابطه با تحلیل مسائل اقتصادی مورد مشورت نهادها و سازمان های کشوری قرار گرفته، افزود: در حال حاضر ارزیابی اعطای تسهیلات طرح رونق تولید در استان (۸۰۰ میلیارد تومان) مدنظر است.

خبر جدید  نزدیک به سه هزار نفر ابتلای جدید به سرطان در استان کرمان داریم

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور باید به فکر تسهیل امور برای تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی باشیم، ادامه داد: با دعوت از مدیران بانک ها در استان، بررسی میزان تسهیلات پرداختی در این بخش و چگونگی اجرای بهتر آن را دنبال می کنیم. قرار بود تسهیلات طرح رونق تولید به افراد دارای چک برگشتی و بدهی معوق نیز اختصاص یابد، اما گاهی اوقات تسهیلات جدید جایگزین بدهی معوق گذشته مشتریان بانک ها می‌شود و در عمل بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی نقدینگی چندانی برای بهبود وضعیت خود در اختیار ندارند.

وی با اشاره به اجرای طرح تاسیس نیروگاه های ۵ مگاواتی کمیته امداد امام خمینی(ره) با کمک تسهیلات بانک ها، افزود: اگر بانک ها بتوانند با اعطای تسهیلات بیشتر به اجرای این طرح کمک کنند، اشتغال بیشتری در بین این قشر از جامعه ایجاد می شود.

خبر جدید  پنجره واحد الکترونیکی در کرمان راه‌اندازی می‌شود

دبیرکل اتاق کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه متاسفانه سیستم بانکی کشور در اعطای تسهیلات همه استان ها را با یک نگاه و ظرفیت می بیند، گفت: اصلاح ساختار شبکه بانکی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی نیز مطرح شده است.

حسن امیری افزود: از مدیران بانک های استان درخواست داریم هر گونه مشکل در حوزه اعتباری و تسهیلات را با اتاق کرمان در میان بگذارند تا این مجموعه بتواند مسائل بخش خصوصی را با آگاهی از این مسائل در سطح استان و کشور پیگیری کند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال