18:02:29 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چهارمین مرکز اوتیسم استان کرمان در رفسنجان افتتاح شد
چهارمین مرکز اوتیسم استان کرمان در رفسنجان افتتاح شد
به گزارش خبرنگار مهر، معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمان ظهر شنبه در این مراسم اظهار داشت: اوتیسم جز اختلالات رشدی است که با رفتارهای کلامی و تعاملات اجتماعی غیر عادی قبل از سه سالگی قابل تشخیص است. علیرضا اسدی افزود: اوتیسم یک سندرم است و به علت  شیوع و شدت زیاد و چند معلولیتی

به گزارش خبرنگار مهر، معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمان ظهر شنبه در این مراسم اظهار داشت: اوتیسم جز اختلالات رشدی است که با رفتارهای کلامی و تعاملات اجتماعی غیر عادی قبل از سه سالگی قابل تشخیص است.

علیرضا اسدی افزود: اوتیسم یک سندرم است و به علت  شیوع و شدت زیاد و چند معلولیتی بودن آن، کار با این افراد بسیار مشکل است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه مرکز اوتیسم در استان کرمان در شهرهای کرمان، سیرجان و زرند راه اندازی شده است، یادآور شد: امروز چهارمین مرکز اوتیسم در استان در رفسنجان راه اندازی شد و به زودی پنجمین مرکز اوتیسم نیز در شهرستان جیرفت افتتاح خواهد شد.

خبر جدید  زلزله 4ریشتری در هجدک راور

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمان عنوان کرد: در صورت مداخله بهنگام و با تشخیص به موقع اوتیسم از سوی سازمان بهزیستی، آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی و با انجام مداخلات روانشناختی که در بستر توانبخشی و آموزشی صورت می گیرد و در صورتی که هر سه ضلع مثلث معلول، خانواده و جامعه و حاکمیت به وظیفه خود عمل کنند این افراد می توانند به نرم اجتماعی رسیده و همانند و سایر افراد هم سن خود به اوج ظرفیت برسند.

اسدی تأکید کرد: لازم است همه افراد حتی بنگاه هایی که منابع مالی در اختیار دارند به مداخلات اجتماعی ورود کرده و بخشی از کار را بر عهده بگیرند همانطور که در تمام دنیا  این شکل می باشد.

خبر جدید  با الگو قرار دادن شهدا در همه عرصه ها موفق هستیم

وی ابراز داشت: لایحه حذف بخش مالیاتی این افراد  به مجلس فرستاده شده است تا انگیزه بیشتری در انجام این کار داشته باشند.

مسئول این مرکز نیز در سخنانی گفت: فعالیت های این مرکز  به دو بخش آموزشی و توانبخشی تقسیم می شود، که بخش آموزشی شامل ارزیابی، مداخله و پیگیری و بخش توانبخشی شامل فعالیت های کاردرمانی، گفتار درمانی، موسیقی درمانی، بازی درمانی است که با کمک خیرین مشغول به کار است.

فاطمه مرادی افزود: در ابتدا این مرکز با مجور از سازمان بهزیستی تعداد ۱۲ نفر از کودکان اوتیسم را تحت پوشش قرار داد که هم اکنون این تعداد به ۲۷ نفر افزایش پیدا کرده است.

خبر جدید  افتتاح طرح روکش آسفالت مسیر کرمان - زرند

مدیر مرکز پیشنهاد داد به علت اینکه ساختمان فعلی این مرکز استیجاری است زمینی از سوی شهرداری رفسنجان و ساخت و ساز آن توسط مجتمع مس جهت مرکز اوتیسم انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمان امروز همچنین از مرکز حرفه آموزی پسران بالای ۱۴ سال و مرکز توانبخشی –آموزشی بزگسالان بالای۶۰  سال شهید اکبری نژاد رفسنجان بازدید کرده و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.  

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال