13:15:46 - جمعه 11 سپتامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا فقط مس سرچشمه را تیغ می‌زنند!
چرا فقط مس سرچشمه را تیغ می‌زنند!
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: معافیت مالیاتی باید مشمول معادن بزرگی همچون گل گهر، زغالسنگ، مس باهنر، فولاد و همه ۵۰۰ معدن استان شود نه اینکه فقط مس سرچشمه رفسنجان را تیغ بزنند و در استان توزیع کنند.

شعار سال:حجت الاسلام “حسین جلالی” با اشاره به حضور در جلسه شورای معادن و طرح انتظارات شهرستان از حقوق معادن اظهار کرد: طبق قانون، استاندار مجاز است ۲۰ درصد از معافیت های مالیاتی را به معادن ببخشد مشروط بر اینکه نیمی از این سهم ۲۰ درصد را برای توسعه استان به کار گیرد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر این اساس، سهم معدن مس در این خصوص ۱۷۰ میلیارد تومان شده که ۵۰ درصد این رقم ۸۵ میلیارد تومان است که وارد کرمان شده است توضیح داد: اعتراض ما این بود آیا معافیت مالیاتی ۲۰ درصد به همه معادن تعلق می گیرد یا فقط به برخی معادن؛ دوم اینکه آیا به هرمعدنی که تعلق گرفت باید در شهر خودش یا در استان خرج شود که استاندار معتقد است این سهم در اختیار استاندار است و باید در کل استان خرج شود.

خبر جدید  خانه‌های ناتمام روی دست مردم

جلالی تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که همه ۵۰۰ معدن استان اعم از دولتی، خصوصی و خصولتی باید مشمول ۲۰ درصد معافیت قرار بگیرند و همه بودجه ها از این ۲۰ درصد معافیت، ۵۰ درصد که به خودشان می بخشند و مابقی را وارد استان می کنند، این معافیت باید شامل همه ۵۰۰ معدن شود و این پول به طور کامل در یکجا متمرکز شود که در این صورت بنا به گفته معاون عمرانی استاندار۴۰۰ میلیارد تومان می شود.

خبر جدید  برخی از سیاست‌های پیشنهادی (سه ساله) برای صنعت هوانوردی

وی با بیان اینکه ما هم که حدود ۹ درصد جمعیت استان را داریم اگر ۸ درصد از ۴۰۰ میلیارد تومان تعلق بگیرد ۵۰ میلیارد توان به رفسنجان و انار اختصاص پیدا می کند، افزود: بنابرین باید سهم رفسنجان و انار را به صورت عادلانه پرداخت کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال ۹۸ فقط معافیت به مس سرچشمه خورده و امسال هم معافیت را فقط به مس سرچشمه زدند که ۱۰۰ میلیارد تومان می شود در صورتی که معادن بزرگی همچون گل گهر، مس باهنر، زغالسنگ، فولاد، کرومیت و …در استان داریم که همه را باید مشمول این معافیت کرده و سپس در استان تقسیم کنند نه اینکه مس رفسنجان را تیغ بزنند و در کرمان توزیع کنند؛ که ناعادلانه است.

خبر جدید  ‍ ‍ رئیس‌جمهور ۲۰ آبان‌ ماه به استان کرمان سفر می‌کند

وی تأکید کرد: اگر همه معادن مشمول این معافیت نشوند ضرر آن به همه استان می‌رسد و اگر بر اساس پیشنهاد ما اقدام شود بودجه خیلی خوبی وارد استان می شود که می توانیم بهره مندی بیشتری داشته باشیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت ماین نیوز ، تاریخ انتشار:۱ شهریور ۱۳۹۹، کدخبر:۵۲۵۵۵،www.minews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال