8:58:44 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش بینی ردیفی برای کمک‌های فنی و اعتباری در بودجه ۹۷
پیش بینی ردیفی برای کمک‌های فنی و اعتباری در بودجه ۹۷
به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری عصر جمعه در حاشیه افتتاح یک پروژه صنعتی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید خود از واحدهای تولیدی رفسنجان درباره مهمترین مشکلات این واحدها گفت: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی رفسنجان که مشغول به کار هستند سرمایه در گردش است و برخی واحدها هم نیاز به سرمایه ثابت

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری عصر جمعه در حاشیه افتتاح یک پروژه صنعتی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید خود از واحدهای تولیدی رفسنجان درباره مهمترین مشکلات این واحدها گفت: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی رفسنجان که مشغول به کار هستند سرمایه در گردش است و برخی واحدها هم نیاز به سرمایه ثابت برای فعالیت‌های توسعه واحدهایشان دارند.

شریعتمداری افزود: برخی واحدها در کشور برای توسعه از سرمایه‌گذاری با نرخ بالا استفاده کردند که بازگشت آن با مشکل مواجه است و این مشکل در کل کشور وجود دارد، اما در استان کرمان این مشکل را بیشتر مشاهده کردیم و حتما با مسئولان نظام بانکی گفتگویی در راستای حل این مشکل انجام می‌گیرد.

خبر جدید  راه اندازی ستاد مدیریت چهارشنبه آخر سال در کرمان

وی بیان داشت: مشکلاتی در تامین سرمایه اولیه نظام بانکی وجود دارد که این نظام بانکی از قدرت کافی برای پرداخت منابع لازم برای استفاده بخش صنعت برخوردار نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز کرد: از مجموعه منابع موجود تسهیلات بانکی حدود ۳۳ درصد به بخش صنعت اختصاص پیدا کرد که براساس مصوبات شورای پول و اعتبار این میزان به ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.

شریعتمداری تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات اعطایی بانکی برای فعالیت‌های تولیدی و صادراتی رقابتی نیست و رقبایشان در بازار خارجی با هزینه‌های کمتر حاضر هستند.

خبر جدید  کرمان میزبان هیئت دیپلماتیک 23 نفره از 13 کشور

وی تبیین کرد: یکی از اقداماتی که دولت انجام داده این است که در بودجه سال ۹۷ ردیفی برای کمک‌های فنی و اعتباری پیش‌بینی کرده که با تصویب در مجلس شورای اسلامی و در اختیار قرار گرفتن این اعتبار منابعی تحت عنوان «یارانه سود تسهیلات اعطایی» به واحدهای تولیدی صادرات گرا اعطا می‌شود و در این صورت می‌تواند کمکی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشد که مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: تلاش‌های وسیعی در زمینه رفع آلایندگی صنعت مس به عمل آمده و استقرار واحد جدید با سبک فلش در راستای همین اصلاح ساختار فعالیتهای مربوط به این شرکت مهم است تا آثار و عوارض احتمالی زیست محیطی را به حداقل ممکن کاهش دهد.

خبر جدید  مقاوم سازی ساختمان ها در هجدک راور از خسارت جانی زلزله جلوگیری کرد

شریعتمداری با بیان اینکه از روزی که جایگزینی کوره فلش با ریورب قدیم آغاز به کار کرد، این اطمینان وجود دارد که بخشی از آلایندگی به شدت کاهش یابد، تصریح کرد: بخشی از غباری که در محدوده مس سرچشمه دیده می‌شود ناشی از بخار آب است.

وی تصریح کرد: مردم مطمئن باشند که همه تلاش مدیران مس تبدیل مجتمع مس سرچشمه به یک شرکت سبز با آلایندگی صفر بوده و این مسیر حتماً با قوت پیگیر می‌شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال