10:12:34 - چهارشنبه 13 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وقتی اميد کشاورزان در سرما يخ می زند/خسارت میلیاردی غول سرما به ریشه اقتصاد مقاومتی جنوب کرمان+تصاویر
وقتی اميد کشاورزان در سرما يخ می زند/خسارت میلیاردی غول سرما به ریشه اقتصاد مقاومتی جنوب کرمان+تصاویر
سرمای بی‌سابقه در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان موجب سرمازدگی و یخبندان وسیع محصولات کشاورزی شده و خسارت زیادی را به بخش کشاورزی این شهرستان‌ها تحمیل کرده است. شعار سال: از جنوب کرمان به عنوان بزرگترین گلخانه طبیعی کشور یاد می شود. وضعیت آب و هوایی در شهرستانهای جنوبی استان کرمان به گونه ای است که طرحهای

سرمای بی‌سابقه در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان موجب سرمازدگی و یخبندان وسیع محصولات کشاورزی شده و خسارت زیادی را به بخش کشاورزی این شهرستان‌ها تحمیل کرده است.

شعار سال: از جنوب کرمان به عنوان بزرگترین گلخانه طبیعی کشور یاد می شود. وضعیت آب و هوایی در شهرستانهای جنوبی استان کرمان به گونه ای است که طرحهای استمرار کشت محصولات کشاورزی استراتژیک در این منطقه در فصول سرد سال اجرا می شود و نیاز کشور را از واردات محصولاتی مانند سیب و پیاز که تا چند سال قبل باید از کشورهایی نظیر پاکستان وارد می شد را از بین برده است.

عدم تنطیم بازار مناسب در فصل برداشت محصول مثنوی هفتاد من غمبار این سالها در جنوب کرمان است، هر ساله علاوه بر این مشکل تغییرات جوی و طبیعت هم با این کشاورزان یار نیست.

سرمای بی‌سابقه در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان موجب سرمازدگی و یخبندان وسیع محصولات کشاورزی شده و خسارت زیادی را به بخش کشاورزی این شهرستان‌ها تحمیل کرده است.

خبر جدید  سفر قریب الوقوع وزیر ارتباطات به کرمان

اميدمان در سرما يخ زد

یکی از کشاورزان خسارت دیده از سرمای پاییز در گفتگو با خبرنگاررودبار مادرحالی که آشوبی در دلش برپا بود، گفت: ماشین خود را فروختم و پول آن را برای کشاورزی هزینه کردم اما غول سرما در یک شب تمام امیدم را خشکاند تا همچون سال های گذشته فقط متضرر باشم.

وی بیان داشت: تنها منبع درآمد و معاش بیش از ۸۰ درصد مردم در این منطقه ،مستقیم و غیرمستقیم ،وابسته به کشاورزی است و وقتی کشاورزان و یا بعبارتی بهتر بگوییم سربازان خط مقدم و پیشگامان اقتصاد مقاومتی در این منطقه شکست بخورند یعنی عملا دیگر اقتصاد و بازار و همه چیز این منطقه هم تحت شعاع آن شکست خورده است.

سرما بیش از ۵۰ درصد مزارع سیب زمینی جنوب کرمان را نابود کرد

سید یعقوب موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در این رابطه گفت: سرما بی سابقه چند روز اخیر به چهار هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه خسارت وارد کرده است.

خبر جدید  پرداختن به امنیت اجتماعی، اولویت سال جاری

وی بیان کرد: در مجموع سرما بین ۳۰ تا ۵۰ درصد به مزارع کشاورزی جنوب کرمان خسارت وارد کرده است.

خسارت ۱۲۰میلیارد ریالی به مزارع شهرستان رودبارجنوب

ناوکی رئیس شورای کشاورزی شهرستان رودبارجنوب در حاشیه بازدید از مزارع این شهرستان گفت: در پی سرمای بی سابقه چند شب گذشته در این شهرستان متاسفانه خسارات سنگینی به بخش کشاورزی رودبار به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت به مزارع سیب زمینی ،خیار سبز ،پیاز وذرت وارد آمده است،اظهار داشت: بر این اساس کارشناسان جهاد کشاورزی بیش از ۱۲۰میلیارد ریال خسارت به مزارع شهرستان رودبار وارد شده است.

وی درادامه افزود: تقاضا دارم از مدیریت ستاد بحران استان که نسبت به بررسی دقیق تر خسارات به عمل آمده بررسی کنند و بتوانند با پرداخت کمک های بلاعوض و تسهیلات با درصد پایین خسارات را جبران کنند.

خبر جدید  جابجایی روزانه ۵۰ هزار مسافر توسط سازمان اتوبوسرانی کرمان

علی ای حال،۲۳۶ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی در جنوب استان کرمان است که از این مقدار ۹۰ هزار هکتار باغی و ۱۴۶ هزار هکتار زراعی می باشد.

سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان زیر پوشش سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان تولید می شود.

جنوب کرمان متشکل از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب است.

انتظار می‌رودمسوولان بخش کشاورزی جنوب کرمان و وزارت جهاد کشاورزی با نگاه ویژه به عمق خسارات سرمازدگی در این منطقه، کشاورزان و باغداران را در جبران خسارت یاری کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری راه آرمان ، تاریخ انتشار ۱۸آذر ۹۶، کدمطلب:۱۸۲۲۰۸، www.b2n.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال