12:44:16 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود ۴۵۰۰ باب کلاس درس تخریبی در استان کرمان
وجود ۴۵۰۰ باب کلاس درس تخریبی در استان کرمان
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: همایش معماریِ « مدرسه من» برای نخستین بار در استان کرمان برگزار می شود. به گزارش ایسنا،«غلامرضا رجایی» صبح امروز ۱۶ بهمن ماه در نشست خبری با اعلام خبر برگزاری همایش معماریِ «مدرسه من» برای نخستین بار در استان کرمان افزود: سازمان نوسازی مدارس کشور هر دو سال یک

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: همایش معماریِ « مدرسه من» برای نخستین بار در استان کرمان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا،«غلامرضا رجایی» صبح امروز ۱۶ بهمن ماه در نشست خبری با اعلام خبر برگزاری همایش معماریِ «مدرسه من» برای نخستین بار در استان کرمان افزود: سازمان نوسازی مدارس کشور هر دو سال یک بار همایش معماری را در مرکز کشور برگزار می کند و تاکنون به صورت استانی نبوده و استان کرمان برای نخستین بار اقدام به برگزاری همایش معماری در سطح استان کرده است.

رجایی تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش، هویت بخشی به فضاهای آموزشی و پرورشی با الگوی ایرانی اسلامی است و اینکه فعالیت های معماری اساتید و دانشجویان به سمت و سوی طراحی این فضاها هدایت شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان این‌که دبیرخانه همایش معماری «من مدرسه ام» از آبان ماه امسال فعال و در آذرماه فراخوان همایش داده شده که مهلت ارسال آثار ۱۵ بهمن ماه جاری بوده است، گفت: تا روز گذشته ۳۰ نفر برای ارسال اثر ثبت نام کرده و ۱۵ اثر رسیده است و برخی برای اتمام طرح و ارسال آن تا امروز مهلت خواسته اند.

خبر جدید  ۷۰۰ زندانی در کرمان شرایط استفاده از پابند الکترونیک را دارند

وی افزود: همایش معماری «مدرسه من» ۱۸ بهمن ماه جاری در سالن اجتماعات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان برگزار می شود.

رجایی در ادامه با اشاره به این‌که باید در طراحی ها به اقلیم و فرهنگ منطقه توجه شده و بوم‌گرایی باشند، تصریح کرد: یکی از ارکان مهم توسعه پایدار در هر جامعه، آموزش است و تجهیزات و فضای آموزشی مناسب در این زمینه اهمیت بسیاری دارند و جزو ارکان اصلی آموزش هستند.

وی بیان کرد: سازمان نوسازی مدارس، متولی ساخت و ساز مدارس در کشور است و بدون نظر و استاندارد مورد تایید ما نمی توانند ساخت و ساز مدرسه داشته باشند و اگر بسازند، تاییدیه نمی گیرند.

خبر جدید  بررسی مشکلات حوزه تولید ملی اولویت کمیسیون اقتصادی مجلس است

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان اینکه در بخش خصوصی که مدارس غیرانتفاعی و مدارسی که توسط نهادهای خصوصی ساخته می شود، از ما مشاوره می گیرند، بیان کرد: در سال های گذشته انقلابی در حوزه مدرسه سازی رخ داده و چشم انداز خوبی برای ساخت فضاهای آموزشی در آینده داریم و امیدواریم بتوانیم فضاهای خوب، ایمن و با نشاط برای دانش آموزان فراهم کنیم.

رجایی در ادامه با اشاره به عملکرد نوسازی مدارس در استان تصریح کرد: در سطح استان کرمان ۴ هزار و ۵۰۰ کلاس درس تخریبی داریم و همین تعداد کلاس نیز به مقاوم سازی نیاز دارند که باید نگاه ویژه ای به استان کرمان بشود تا بتوانیم این ساختمان های غیراستاندارد را بازسازی کنیم.

خبر جدید  همایش نظارت عالی کاهش پیک بار برق در کرمان + مصاحبه

وی با اشاره به اینکه براساس اعتبار تخصیص یافته برنامه ریزی و مقاوم سازی مدارس انجام می شود، اظهار کرد: ۸۵ درصد ساختمان مدارس غیرانتفاعی استان، ضوابط آخرین ویرایش آیین نامه ۲۸۰۰ را تامین نمی کنند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان درباره وضعیت مدارس مناطق زلزله زده استان گفت: در سال های گذشته مدارس زیادی در راور و کوهبنان تخریب و بازسازی شد و در حال حاضر مصوب شد برای حل مشکل مدارسی که نیاز دارند، ساخت ۵ مدرسه را توسط بنیاد برکت در شهرستان راور آغاز کنیم.

وی افزود: ۳۰ پروژه را به صورت مشارکتی با خیّران در استان کرمان در دست ساخت داریم و تفاهمنامه همکاری ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه با خیّر در کوهبنان منعقد شده و عملیات اجرایی به زوی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال