13:41:09 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیمی از ۱۰ عنوان اتهامی اول کشور مرتبط با خشونت است
نیمی از ۱۰ عنوان اتهامی اول کشور مرتبط با خشونت است
به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد صبح پنجشنبه در همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها  با حضور معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: در جامعه جهانی و از جمله در کشور ما نرخ انواع جرائم خشونت آمیز اعم از خشونت های رفتاری و کلامی رو به فزونی

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد صبح پنجشنبه در همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها  با حضور معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: در جامعه جهانی و از جمله در کشور ما نرخ انواع جرائم خشونت آمیز اعم از خشونت های رفتاری و کلامی رو به فزونی است و به عنوان یکی از بزرگ ترین آسیب های اجتماعی شناخته می شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه افراد قابل توجهی از شهروندان به نحوی درگیر خشونت هستند، سالانه بالغ بر یک میلیون پرونده مرتبط با شقوق مختلف عناوین اتهامی خشونت در مراجع قضایی کشور مطرح می شود.

خبر جدید  فقط نقاط ضعف را بیان کردن، بازی در زمین دشمن است

موحد ادامه داد: بر اساس داده های آماری از ۱۰ عنوان اتهامی اول کشور بیش از نیمی از جرائم اعلامی مربوط به خشونت است.

رئیس دادگستری استان کرمان تصریح کرد: درگیری اجتماعی ناشی از خشونت در برخی مناطق کشور و بخشی از استان پهناور کرمان از شدت و حدت بالاتری برخوردار است. بر این اساس پس از مطالعات علمی و تحقیقاتی و نظرسنجی از سازمان ها و ادرات که در موضوع جرم دخیل هستند و آسیب های اجتماعی را پیگیری می کنند بنا شد در دادگستری استان کرمان معاونت اجتماعی دادگستری استان همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها را برگزار کند.  

خبر جدید  واگذاری خانه خیرآباد زرند به حوزه گردشگری

وی ابراز داشت: برنامه ریزی و تلاش برای برگزاری این همایش یک سال و نیم در معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم استان کرمان به طول انجامید و ۲۴ نفر از اساتید طراز اول دانشگاه های کشور و استان در این زمینه همکاری داشته و کمیته علمی با حضور ۵۰۰ نفر تشکیل شد.

موحد افزود: از جمله اهداف برگزاری همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها ایجاد بستری برای شناسایی، تعامل و هم اندیشی جامعه علمی متخصص در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه خشونت، ارتقاء دانش و آگاهی جامعه برای پیشگیری از انواع خشونت، تدوین سند چشم انداز پیشگیری از خشونت و … است.

خبر جدید  عرضه بیمه‌های اعتباری در مناطق آزاد

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: شش کارگاه آموزشی تخصصی عصر امروز برگزار می شود و همچنین دو  تئاتر خیابانی با حضور هنرمند استانی اجرا خواهد شد. نمایشگاه عکس با موضوع آسیب های اجتماعی مرتبط با خشونت در حاشیه این مراسم برگزار شده است امیدواریم این همایش بتواند به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال