13:30:30 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ناگزیر از شناسایی بازارهای جدید برای صادرات خرما
ناگزیر از شناسایی بازارهای جدید برای صادرات خرما
رئیس انجمن ملی خرما به خرید تضمینی خرما توسط دولت اشاره و خاطرنشان کرد: همه اعضای انجمن و دلسوزان این صنعت با خرید تضمینی مخالف هستند، چون معتقدند بازار این محصول را باید به عرضه و تقاضا واگذار کرد تا قیمت خرما را بازار تعیین کند. به گزارش ایسنا، «محسن رشیدفرخی» در نشست انجمن خرمای

رئیس انجمن ملی خرما به خرید تضمینی خرما توسط دولت اشاره و خاطرنشان کرد: همه اعضای انجمن و دلسوزان این صنعت با خرید تضمینی مخالف هستند، چون معتقدند بازار این محصول را باید به عرضه و تقاضا واگذار کرد تا قیمت خرما را بازار تعیین کند.

به گزارش ایسنا، «محسن رشیدفرخی» در نشست انجمن خرمای استان کرمان افزود: در بازدید از بندر صحار و نشست با مسئولان این منطقه، تفاهمنامه‌ای را با مسئولان مربوطه برای همکاری فعالان این صنعت در شش استان خرماخیز کشور به امضا می رسانیم تا همه بتوانند از شرایط سهل و مناسب ایجاد شده در عمان برای ثبت شرکت، گشایش حساب‌های بانکی، امکان صادرات دوباره محصول و… استفاده کنند.

خبر جدید  کشف 60 تن برنج احتکارشده درجیرفت

وی ادامه داد: معتقدیم در کشور عمان به خوبی می‌توان محصولات را بسته‌بندی و در صنایع تبدیلی فعالیت کرد و در این صورت زمینه صادرات خرما به برخی کشورها مانند چین، ایالت متحده و ایالت‌های جنوبی آمریکا از طریق عمان راحت‌تر فراهم می‌شود.

رشیدفرخی اظهار کرد: کشور امارات متحده عربی به ویژه دبی به‌علت مشکلات بسیار در صدور روادید، فعالیت‌های بانکی و… از مدار صادرات خرمای کرمان و ایران خارج شده و بنابراین چاره‌ای جز شناسایی بازارهای جدید نداریم.

رئیس انجمن خرمای استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به مسائلی مانند قیمت ارز، مسائل مالیاتی و… اشاره و خاطرنشان کرد: عدم شفافیت این موارد در سازمان‌ها و نهادهای وابسته، قدرت رقابت را از بخش خصوصی گرفته است.

خبر جدید  طرح هجرت نوعی جهاد در راه خداست

وی در ادامه به خرید تضمینی خرما توسط دولت اشاره و خاطرنشان کرد: همه اعضای انجمن و دلسوزان این صنعت با خرید تضمینی مخالف هستند، چون معتقدند بازار این محصول را باید به عرضه و تقاضا واگذار کرد تا قیمت خرما را بازار تعیین کند.

رئیس انجمن ملی خرما با بیان این‌که خرید تضمینی خرما آغاز شده و مسئولان مربوطه معتقدند ابتکاراتی در این زمینه دارند که ما به عنوان بخش خصوصی در این شرایط بازار را به‌صورت روزانه رصد می‌کنیم، تصریح کرد: برای افزایش کیفیت محصولات خرما و وجود نظم در تولید، فروش، بسته‌بندی و مصرف این محصول باید طرح جامعی تعریف و اجرایی شود.

خبر جدید  ابلاغ 27 طرح اولویت دار اقتصاد مقاومتی به دستگاه های اجرایی کرمان

در ادامه رئیس انجمن خرمای شرق استان کرمان گفت: امسال تولید خرما منطقه شرق استان ۲۰۰ هزار تن برآورد شده بود که تاکنون ۶۰ هزار تن از این میزان به فروش رسیده و مابقی آن در سردخانه‌ها مانده است.

«محمدحسین اکبری یزدی» افزود: مشکل فعلی خرما برای مصرف در داخل کشور، کاهش کیفیت است که گاهی اوقات محموله‌ها برگشت داده می‌شود و باید برای ارتقا کیفی محصولات چاره‌ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: تغییرات اقلیمی و عدم انجام عملیات به‌پروری توسط کشاورزان و توجه نکردن به توصیه‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان باعث کاهش کیفیت محصول خرما می‌شود و به فروش نمی‌رسد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال