19:00:00 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان فعالیت معین اقتصادی راین قابل قبول نیست
میزان فعالیت معین اقتصادی راین قابل قبول نیست
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: معین‌های اقتصادی بخش‌هایی مانند گلباف و شهداد کارها را بسیار خوب پیش برده و جلوتر از بخش راین هستند، اما اگر این روند برای راین بخواهد به همین شکل کنونی ادامه یابد، برای ما قابل قبول نیست به گزارش ایسنا محمدرضا پورابراهیمی در آیین بزرگداشت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: معین‌های اقتصادی بخش‌هایی مانند گلباف و شهداد کارها را بسیار خوب پیش برده و جلوتر از بخش راین هستند، اما اگر این روند برای راین بخواهد به همین شکل کنونی ادامه یابد، برای ما قابل قبول نیست

به گزارش ایسنا محمدرضا پورابراهیمی در آیین بزرگداشت سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در جمع مردم شهر راین  عزت و افتخار کنونی کشور را ما مرهون وجود امام راحل دانست و گفت: هر چند اکنون امام راحل در بین ما نیستند، اما مسیر، راه و روش ایشان توسط رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی استمرار دارد.

وی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ادامه داد: امروز نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم همه دشمنی‌ها و خصومت‌هایی که در چهار دهه گذشته علیه آن شده است، اما با عزم و اراده قوی مردم به سمت تعالی و پیشرفت، مسیر خود را ادامه می‌دهد، اگر چه مشکلاتی هم در این راه وجود دارد، اما مانعی برای هدفگذاری نهایی آرمان‌های انقلاب نخواهند بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نگاه به عملکرد انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته نشان می‌دهد که اتفاقات مهمی در عرصه‌های مختلف داشتیم که بیان گوشه‌هایی از آن‌ها برای جوانان، نوجوانان می‌تواند مفید باشد تا مقایسه‌ای میان حکومت قبل و نظام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشند و آثار و برکات آن را در عرصه‌های مختلف کشور مشاهده کنند.

خبر جدید  بهره برداری از روکش آسفالت دو روستا در فهرج

وی ارتباط مردم با مسئولین را از جمله برکات این نظام دانست و بیان کرد: در قبل از انقلاب رابطه مسئولین با مردم مانند امروز نبود و امام (ره) واسطه شخصیت اسطوره‌ای که داشتند، رابطه گسسته میان مردم و مسؤولان را بر هم زد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: امام راحل کسی بودند که تاریخ معاصر تحت تاثیر رفتار و تحولات امام خمینی (ره) است، وقتی امام راحل می‌فرمایند که خدمتگذار خطایم کنید بهتر است، تکلیف رییس‌جمهور و مسئولین مشخص است.

وی با بیان این‌که «پرچم افتخار و اقتدار ایران در عرصه‌های مختلف برافراشته است»، افزود: در دهه آینده تابلوی اقتدار در حوزه اقتصادی ایران نیز در مسیر حرکت خود قرار می‌گیرد و مشکلات اقتصادی با تلاش مسؤولان و همراهی مردم برطرف می‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقات خوبی را برای سال آینده در لایحه بودجه داریم که به امور اقتصادی کمک می‌کند که یکی از آن‌ منابع برای آموزش و پرورش به منظور تجهیز و نوسازی در مدارس اختصاص یافته که کمک خوبی برای جبران کسری‌های این حوزه می‌تواند باشد.

خبر جدید  انجماد سپرده‌ها در بلندمدت اثربخش نیست

وی از اقدامات خوبی که در بحث زیرساخت‌های شهر راین در سال‌های اخیر افتاده است سخن به میان آورد و عنوان کرد: اقدامات خوبی از جمله پوشش گاز داشتیم و سال آینده پایان گازرسانی به تمام روستاهای راین است؛ لذا شاهد رونق صنعتی در راین خواهیم بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی مهمترین دغدغه‌های مردم بخش راین را اشتغال جوانان دانست و ادامه داد: زیرساخت‌ها از جمله برق، راه و گاز و … در بخش راین به خوبی پیش رفته است، اما در زمینه اشتغال دچار چالش است؛ اما استاندار کرمان اقدام بسیار خوبی برای رونق فعالیت‌های اقتصادی در راستای رفع مشکل بیکاری انجام داده است.

وی تمرکزگرایی را یکی از آفات توسعه دانست و بیان کرد: تمرکزگرایی باعث عدم توازن توسعه در کشور شده است، به‌طوریکه در برخی نقاط اشتغال آن بالای ۹۰ درصد است اما در برخی نقاط بیکاری آن بالای ۳۵ درصد است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پایلوت شدن استان کرمان در تفویض اختیارات اظهار کرد: تفویض اختیار در راستای تمرکززدایی است و در نهایت منجر به توسعه متوازن همه جانبه خواهد شد.

خبر جدید  انقلاب اسلامی را مدیون کرمانی‌ها هستیم

پورابراهیمی با اشاره به آن‌که ایجاد فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی توسط معین‌های اقتصادی در استان کرمان تصریح کرد: از معین‌های اقتصادی حمایت لازم را خواهیم کرد تا توسعه همه جانبه مناطق مختلف استان را داشته باشیم.

وی با گلایه از معین اقتصادی بخش راین عنوان کرد: معین‌های اقتصادی بخش‌هایی مانند گلباف و شهداد کارها را بسیار خوب پیش برده و جلوتر از بخش راین هستند، اما اگر این روند برای راین بخواهد به همین شکل کنونی ادامه یابد، برای ما قابل قبول نیست.

پورابراهیمی از بررسی ظرفیت‌های معدنی راین و شناسایی سه پهنه معدنی مس در این بخش خبر داد و گفت: با چند مجموعه اقتصادی بزرگ صحبت شده و با نهایی شدن کار، با توجه به این‌که سه پهنه معدنی مس در راین اکتشاف شده است، در حال بررسی میزان ذخایر آن‌ها هستیم که ممکن است مجموعه بزرگی در حد شرکت ملی مس در منطقه راین شکل بگیرد.

وی ادامه داد: آغاز فعالیت‌های تولید مس در منطقه راین منطقه را با تحولات اقتصادی مثبتی مواجه می‌کند و امیدواریم سال آینده برنامه آن عملیاتی شود.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال