8:59:28 - دوشنبه 11 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسیر دسترسی به کمپ کویری و دریاچه‌ی بیابان لوت مسدود شد
مسیر دسترسی به کمپ کویری و دریاچه‌ی بیابان لوت مسدود شد
فریدون فعالی گفت :با اشاره به این‌که بارندگی‌های اخیر به زیرساخت‌های گردشگری بخش شهداد خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: «مسیر کمپ کویری و دریاچه‌ی لوت (شهداد) به دلیل این بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است».

شعار سال:فریدون فعالی با اشاره به این‌که بارندگی‌های اخیر به زیرساخت‌های گردشگری بخش شهداد خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: «مسیر کمپ کویری و دریاچه‌ی لوت (شهداد) به دلیل این بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است».

وی با بیان این‌که مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد مسیر مستقیم جایگزین ندارد، افزود: «از مردم درخواست می‌شود به دلیل عدم ایمنی لازم از توقف و تردد در مسیرهای مذکور خودداری کنند».

خبر جدید  میراث فرهنگی به دنبال ایجاد مانع در اجرای پروژه های شهری نیست

فعالی اضافه کرد: «تعدادی از بناهای بخش شهداد همچون کاروانسرای شفیع‌آباد و کاروانسرای ده‌سیف نیز دچار آسیب‌های جزیی شده‌اند و نمای این بناهای نیاز به مرمت دارد».

وی با بیان این‌که منطقه‌ی شهداد دارای ۳۴ اقامتگاه بوم‌گردی است که بیشتر آن‌ها با مصالح بومی راه‌اندازی شده‌اند، افزود: «بارندگی‌های اخیر به این اقامتگاه‌ها خسارت وارد کرده است که باید مورد بهسازی قرار گیرند».

خبر جدید  چالش های حوزه گردشگری کرمان شناسایی و رفع شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: «بخش شهداد دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است که هر گردشگری را به سوی خود جذب می‌کند و امیدواریم پس از مهار ویروس کرونا میزبان گردشگران و علاقمندان به منطقه‌ی ثبت جهانی بیابان لوت در شهداد باشیم».

شعار سال، با اندکی تخلیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری برنا، تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،کدخبر:۹۹۲۸۴۲،www.borna.news

خبر جدید  هنرمندان صنایع دستی استان کرمان ساماندهی می‌شوند

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال