14:20:54 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
متوسط بارندگی امسال یزد ۸ میلیمتر است
متوسط بارندگی امسال یزد ۸ میلیمتر است
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی جوادیان زاده صبح یکشنبه در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب استان های یزد و کرمان اظهار داشت: متوسط بارندگی استان یزد ۸۰ میلیمتر است که تا این لحظه متوسط بارندگی استان هشت میلیمتر است. وی عنوان کرد: برآوردها نشان می دهد در پنج سال آینده میزان آب شیرین

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی جوادیان زاده صبح یکشنبه در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب استان های یزد و کرمان اظهار داشت: متوسط بارندگی استان یزد ۸۰ میلیمتر است که تا این لحظه متوسط بارندگی استان هشت میلیمتر است.

وی عنوان کرد: برآوردها نشان می دهد در پنج سال آینده میزان آب شیرین قابل شرب از منابع زیرزمینی استان یزد فقط ۳۰ میلیون مترمکعب خواهد بود.

جوادیان زاده تصریح کرد: در حال حاضر برداشت آب در شرب و بهداشت استان یزد نزدیک به ۱۲۰ میلیون مترمکعب است و به شدت در بخش آب شرب به منابع زیرزمینی وابسته هستیم.

خبر جدید  اهدای کارخانه گلاب و آب آشامیدنی به خانواده های زندانیان نیازمند

وی انتقال آب را راهبردی در نظر گرفته شده برای تامین آآب شرب یزد دانست و افزود: امیدواریم از انتقال آِب بین حوزه ای  به یزد بتوانیم ۱۵۰میلیون متر مکعب آب را برای شرب انتقال دهیم، زیرا در افق ۱۴۲۵ برآورد می شود که ما  ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در بخش شرب و بهداشت نیاز داریم.

خبر جدید  چهارمین مرکز اوتیسم استان کرمان در رفسنجان افتتاح شد

جوادیان زاده عنوان کرد: اگر بخواهیم صنعت با ارزش افزوده بالایی داشته باشیم راهبردها نشان می دهد تا افق ۱۴۲۵ نزدیک ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیاز آبی داریم که امکان تامین آن را نداریم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم بخشی ازصنایع را حذف کنیم و کنترل شده آب استفاده کنیم در حدود ۳۵۰ میلیون متر مکعب حداقل مصرف ما در بخش صنعت است و تنها راهکار ما برای بخش صنعتی انتقال آب از دریا است و هیچ راهبرد و راهکار دیگری در این خصوص نداریم.

خبر جدید  جلسه ستاد استانی هماهنگی پیاده روی اربعین حسینی

مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد بیان داشت: در مطلعات اولیه  که انجام داده ایم  نزدیک به ۷۳۱ طول خط انتقال آب از دریای عمان تا یزد است و ۵۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خط برای یزد در نظر گرفته شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال