14:58:54 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فقر مهارتی معضل اساسی جامعه کنونی است
فقر مهارتی معضل اساسی جامعه کنونی است
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا جهانگیری صبح چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان اظهار داشت: امروز در جامعه و استان کرمان با فقر مهارتی رو برو هستیم؛ فقر مهارتی مسئله مهمی در جامعه است و اگر بتوانیم این فقر را بر طرف کنیم کمک بزرگی در کنار اعتباراتی است که در این

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا جهانگیری صبح چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان اظهار داشت: امروز در جامعه و استان کرمان با فقر مهارتی رو برو هستیم؛ فقر مهارتی مسئله مهمی در جامعه است و اگر بتوانیم این فقر را بر طرف کنیم کمک بزرگی در کنار اعتباراتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

 وی عنوان کرد: طرح کاج سه آیتم کارورزی، مشوق های بیمه ای و مهارت آموزی در محیط واقعی کارگاه را دارد.

جهانگیری بیان کرد: طرح کاج در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال جاری توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همه استانداران سراسر کشور و در تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری در سطح استان ابلاغ شده است.

خبر جدید  کرمان ، از استان های برتر در ورود گردشگر

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان با اشاره به اینکه طرح کارورزی که یکی از آیتم های کاج در بحث فراگیر اشتغال است، تصریح کرد: این طرح ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه ها از مدارک فوق دیپلم به بالا و در سنین ۲۳ به بالا است.

وی عنوان کرد: طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کارمربوط به افراد زیر دیپلم، دیپلم و دانشجو که سن این افراد بین ۱۵تا ۲۳ سال است و شامل فارغ التحصیلان دانشگاهی نمی شوند.

خبر جدید  فعالیت عمرانی گروه جهادی شهید لطفی در مناطق محروم شهرستان فاریاب

جهانگیری بیان کرد: مهمترین اهداف طرح کاج (کارورزی) آشنایی با محیط کار واقعی، حفظ و پایداری مشاغل خانگی، کمک به بنگاه های فعال اقتصادی، کاهش هزینه های جذب و به کارگیری نیروهای فاقد مهارت، استفاده از ظرفیت  و توان آموزشی، علمی بنگاه های اقتصادی است.

وی تصریح کرد: پس از طی فرآیند اتصال به محیط‌ کسب و کار و توافق با کارفرما، دوره کارورزی در کارگاهها را ظرف مدت شش ماه می‌گذرانند که در این راستا تاکنون برای ۱۷۷ اشتغال ایجاد شده است.

خبر جدید  اعزام گروه جهادی از ابراهیم آباد رستاق به مناطق زلزله زده کوهبنان

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان عنون کرد: کارآموز حداکثر یک سال می تواند در این طرح مشارکت داشته باشد و در این مدت  مهارت آموز بیمه مسئولیت مدنی می شود اما شامل قانون تامین اجتماعی و کار هم نمی شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال