15:54:40 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عفونت‌ها باعث کاهش شنوایی می‌شود
عفونت‌ها باعث کاهش شنوایی می‌شود
‌جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: عفونت‌ها در تمامی زندگی یک فرد ازدوران نوزادی تا بزرگسالی می‌تواند باعث کاهش شنوایی شود، بسیاری از این موارد قابل درمان است و می‌تواند این اثرات کم شنوایی را کاهش دهد. ‌به گزارش ‌ایسنا‌، دکتر”مریم عامی زاده” با بیان

‌جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: عفونت‌ها در تمامی زندگی یک فرد ازدوران نوزادی تا بزرگسالی می‌تواند باعث کاهش شنوایی شود، بسیاری از این موارد قابل درمان است و می‌تواند این اثرات کم شنوایی را کاهش دهد.

‌به گزارش ‌ایسنا‌، دکتر”مریم عامی زاده” با بیان اینکه ۵۰ درصد علت ناشنوایی ژنتیک است که در این راستا وزارت بهداشت کار جلوگیری از متولد شدن نوزادان ناشنوا را در دستور کار دارد که توسط تست‌های ژنیتک انجام می شود، ادامه داد: ازدواج‌های فامیلی و بیمارهای مادر در دوران باداری از عوامل ناشنوایی نوزادان است.

خبر جدید  اصلاح قوانین منجر به افزایش رونق اقتصادی بازار می شود

وی با بیان اینکه صدای بیش از ۸۵ دسیبل اگر به طور مداوم باشد باعث آسیب رساندن به فرکانس‌های گوش می‌شود، افزود: کسانی که از هدفون استفاده می‌کنند و یا در محیط هایی با سر و صدای بالا قرار دارند، متاسفانه این صداها بر شنوایی آنها تاثیر می‌گذارد.

‌این جراح و متخصص گوش، حلق و بینی ادامه داد: متاسفانه اثری که صدا بر روی شنوایی دارد ابتدا در فرکانس‌های خیلی بالاست و ممکن است برای مرتبه اول فردی که از هدفون استفاده می‌کند متوجه نشود اما به مرور زمان که استفاده این فرد زیاد می‌شود، این صداها به فرکانس‌های پایین کشیده می‌شود‌.

خبر جدید  افتتاح چهار واحد بوم گردی در زرند

 وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل اینکه به حلزون گوش آسیب می‌رسد اقدام برای درمان فایده ندارد و‌کسانی که از هدفون استفاده می‌کنند و کارگرانی که در معرض سرو صدا هستند، باید مراقبت کنند.

 وی توصیه کرد: تمامی کسانی که احساس می‌کنند، مشکل شنوایی و یا بد شنوایی دارند و یا اینکه احساس می‌کنند حافظه شنوایی آنها کم است حتما تست‌های شنوایی انجام دهند، و این تست‌های شنوایی در کرمان نیز قابل انجام است.

خبر جدید  50درصد معوقات ذوب آهن به ذغالسنگ کرمان پرداخت می شود/واردات زغال منتفی شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال