12:29:11 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طوفان شن باعث قطع برق ۱۳ روستا شد/ریگان در آماده باش کامل است
طوفان شن باعث قطع برق ۱۳ روستا شد/ریگان در آماده باش کامل است
امین باقری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع طوفان شن در شهرستان ریگان اظهار داشت: طیق پیش بینی ها طوفان شن از روز گذشته شروع شده و از ساعت پنج صبح امروز به اوج خود رسیده است. وی ادامه داد: این طوفان تا عصر امروز ادامه دارد و تا دو سه روز آینده

امین باقری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع طوفان شن در شهرستان ریگان اظهار داشت: طیق پیش بینی ها طوفان شن از روز گذشته شروع شده و از ساعت پنج صبح امروز به اوج خود رسیده است.

وی ادامه داد: این طوفان تا عصر امروز ادامه دارد و تا دو سه روز آینده ذرات معلق بیش از حد مجاز و خطرناک در منطقه وجود خواهد داشت.

 باقری در خصوص خسارات وارد شده در شهرستان ریگان بیان داشت: برق ۱۳ روستا در منطقه قطع شده و در حال بررسی و پیگیری برای وصل شدن برق ها هستیم.

فرماندار ریگان در خصوص وضعیت راه ها گفت: با کمک پلیس راه تلاش کردیم جاده ها را باز نگه داریم و این طوفان ۲۰ کیلومتر از جاده ترانزیت شهرستان ریگان به مقصد چابهار را تحت تاثیر قرار داده است.

مراجعه ۱۵ نفر به مراکز درمانی ریگان

باقری با اشاره به اینکه ۱۵ نفر به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند، تصریح کرد: ۵۰ روستا در محاصره شن های روان قرار دارند.

وی با اشاره به میزان غلظت ریزگردها افزود: چند ماه گذشته دستگاهی که میزان غلظت را می سنجد از طریق محیط زیست نصب کردیم اما در دو هفته گذشته به دلیل نوسانات برقی و مشکلاتی که در نرم افزار به وجود آمده باعث شده که اکنون اطلاعات دقیقی از میزان غلظت ریزگرد ها نداشته باشیم.

غلظت ریزگردها در دو هفته گذشته در ریگان ۳۵ برابر حدمجاز بود

فرماندار ریگان گفت: در دو هفته گذشته که این طوفان ها را نداشتیم طبق داده های دستگاه تا ۳۵ برابر حد مجاز غلظت ریزگردها وجود داشت و قطعا در حال حاضر  از این میزان خیلی بیشتر است.

باقری بیان داشت: مدارس و دانشگاه ها را تعطیل کرده ایم و به مردم توصیه می کنیم تا اتمام طوفان از خانه هایشان بیرون نیایند.

فرماندار ریگان تصریح کرد: در سال جاری طوفان امروز شدیدترین شرایط بحرانی در هنگام وقوع طوفان و ریزگرد ها را به وجود آوره و این شهرستان در آماده باش کامل قرار دارد.

میزان بارندگی امسال ریگان صفر است

وی افزود: در سال جاری به هیچ وجه بارنگی نداشتیم و در سال گذشته با وجود ۵۴ میلمتر بارندگی خشکسالی داشتیم، با وجود این خشکسالی ها، برداشت بی رویه آب، تغییرات اقلیمی  شهرستان مشکل ساز می شوند.

باقری با اشاره به اینکه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان برای مالچ پاشی و کاشت درخت ها نیاز است،  بیان داشت: در سال جاری پس از ۱۳ سال مالچ پاشی شروع شده اما باید سرعت پیدا کند و بر اساس علم و شرایط جدید باید برای این وضعیت و مردم به درستی تصمیم گیری شود.

وی گفت: اگر برای این وضعیت زیست محیطی فکری نکنیم مردم گرفتار، مریض و دچار مشکلات متعددی می شوند و در آینده این شهرستان با وضعیت بدتری روبرو خواهد شد و ما باید زندگی مردم برایمان بسیار مهم باشد که مردم بتوانند زندگی کنند.

باقری تصریح کرد: بر اساس این اقدامات نیاز است برای رفع مشکلات به کارها سرعت دهیم و براساس علم جدید و تجارب گذشته بتوانیم این مشکلات را حل کنیم و با مالچ پاشی شرایط خیلی بهتر از گذشته بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال