17:07:53 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادرات استان کرمان در ۱۰ ماهه امسال ۸۴۵ میلیون دلار بوده است
صادرات استان کرمان در ۱۰ ماهه امسال ۸۴۵ میلیون دلار بوده است
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۸۴۵ میلیون دلار صادرات و یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون دلار واردات داشته ایم. به گزارش ایسنا، «مهدی حسینی‌نژاد» امروز ۲۳ بهمن ماه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان اظهار کرد: در بحث صادرات جزیره ای عمل می شود و عدم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۸۴۵ میلیون دلار صادرات و یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون دلار واردات داشته ایم.

به گزارش ایسنا، «مهدی حسینی‌نژاد» امروز ۲۳ بهمن ماه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان اظهار کرد: در بحث صادرات جزیره ای عمل می شود و عدم وجود هلدینگ های صادراتی در استان از مشکلات این حوزه است و صادرکنندگان معتقدند باید به صورت عمده کار صورت بگیرد.

وی افزود: باید جایی محور قرار گرفته و همه دنبال آن راه افتاده و کار کنیم. جزیره‌ای کار کردن خوب نیست.

خبر جدید  وضعیت آب کرمان بحرانی است/تاکنون گزارشی از وقوع سیلاب نداشته ایم

حسینی‌نژاد با اشار به بررسی روزنه‌های مختلف توسط کارگروه توسعه صادرات تصریح کرد: توان هر کسی به صورت مجزا در آن حد نیست که مشکلات صادرات را رفع کند و می‌گوئیم به دلیل این‌که در استان کرمان بحث پایلوت و تفویض اختیارات دنبال می‌شود، با محوریت یک مجموعه، همه را همسو و همگرا و کار را دنبال بکنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در ادامه گفت: یکی از معضلات استان بحث آمار است و اگر درست مدیریت نشود، شاید نتایج متفاوتی را در صادرات بگیریم.

خبر جدید  رفع مشکل تولید لاستیک در کرمان/ تولید به روال عادی بازگشت

وی ادامه داد: تفاوت فاحشی بین آمار گمرک استان و عدد واقعی صادرات وجود دارد و چون بسیاری از تولیدات استان کرمان از سایر گمرکات کشور صادر می‌شود.

حسینی‌نژاد گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۸۴۵ میلیون دلار صادرات و یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون دلار واردات داشته‌ایم و علاوه بر این ۶۱۵ میلیون دلار صادرات مس و گل گهر بوده که با مجموع صادرات گمرکات استان تراز تجاری مثبت را نشان می‌دهد اما عدد صادرات این دو شرکت بزرگ در آمار گمرک استان نیست.

خبر جدید  کاشت بیش از 100 هزار نشای گل بنفشه در سطح منطقه دو

وی با اشاره به این‌که ۵۵ قلم کالای صادراتی داریم، افزود: ۷۸ درصد صادرات را محصولات کشاورزی و عمدتاً خرما و پسته تشکیل داده و میزان صادرات محصولات صنعتی ۲۰٫۸۳ درصد بوده است.

حسینی‌نژاد با اشاره به این‌که به لحاظ واقعی صادرات داریم اما به لحاظ آماری ثبت نمی‌شود، تصریح کرد: قرار بود صادرات استان در سال جاری ۱۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد که به نظر می‌آید این عدد تا پایان سال محقق شود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال