13:21:07 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شمار قربانیان خشونت بیشتر از قربانیان بیماری های مهلک است
شمار قربانیان خشونت بیشتر از قربانیان بیماری های مهلک است
به گزارش خبرنگار مهر، حسین میرمحمدصادقی صبح پنجشنبه در همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» که با حضور معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، اظهار داشت: نکته مهم این همایش بحث میان رشته ای بودن است و عصر امروز حقودانان، جامعه شناسان و روانشناسان در شش کارگاه آموزشی

به گزارش خبرنگار مهر، حسین میرمحمدصادقی صبح پنجشنبه در همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» که با حضور معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، اظهار داشت: نکته مهم این همایش بحث میان رشته ای بودن است و عصر امروز حقودانان، جامعه شناسان و روانشناسان در شش کارگاه آموزشی شرکت می کنند.

وی افزود:  درراستای برگزاری همایش پیشگیری از خشونت و چالش ها و راهکارها چهار پیش همایش برگزار شده که اثرات خوبی داشته به طوری که امور اجرایی و آثار عملی این همایش از سال گذشته در سطح استان آغاز شده است و ان شاءالله ادامه پیدا می کند و امیدواریم آثار مهمی در عرصه عمل و اجرا داشته باشد.

میرمحمد صادقی عنوان کرد: ۲۵۰ چکیده مقاله برای این همایش از سطح کشور دریافت شده و این مقاله ها توسط اعضای کمیته علمی همایش که ۲۴ تن از اساتید مطرح کشور هستند مورد بررسی قرار خواهند گرفت و نهایتا  ۱۵۰ چکیده مقاله پذیرفته شد.

خبر جدید  شفافیتی در حوزه درآمد و هزینه یارانه ها وجود ندارد

دبیر علمی همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها بیان کرد: خشونت پدیده ای است که از آغاز زندگی بشر بر روی این کره خاکی دیده شده است و زمانی که هابیل به دست برادرش قابیل کشته شد در واقع ما مواجه با دو نماد از بشریت هستیم که یکی قابیل نماد خشونت و خونریزی و دیگری هابیل نماد مدارا و صلح و سازش است.

وی تصریح کرد: طبق آمار در سطح جهان خشونت ۱.۶ میلیون نفر در هر سال جان مردم را می گیرد و خشونت های صدمات جسمانی را به این عدد اضافه کنیم عدد بزرگ تر می شود و قربانی های خشونت در جهان بیش از قربانی های بیماری های مهلک و حوادث جاده ای است.

میرصادقی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما خشونت مسئله مهمی است و مواردی از خشونت را در زندگی روزمره مردم دیده می شود، عنوان کرد: گاهی اوقات در جامعه مردم خیلی زود دست به یقه، چاقو و دست به سلاح می شوند و طبعا برگزاری چنین همایشی می تواند به پیدا کردن راه حل برای آستانه تحمل پایین برخی افراد جامعه کمک کند.

خبر جدید  جلسه اتاق بازرگانی کرمان با حضور نماینده و.لی فقیه در استان کرمان

وی گفت: خشونت نمونه بارز نقص بسیاری از حقوق بنیادی بشری است؛ حق حیات، آزادی، خود مختاری، امنیت، تساوی، حق سلامت و … که می تواند بر موارد دیگر همچون رشد اقتصادی نیز تاثیر گذار باشد و این مسئله جزو حقوقی است که در اسناد بین المللی و جمهوری اسلامی ایران به آن اشاره شده است.

میر محمد صادقی تصریح کرد: هر رفتار لفظی و غیرلفظی که بتواند احساس حقارت در فرد ایجاد کند و ناخوشایند باشد را می توان به عنوان خشونت در جامعه تقسیم بندی کرد که شامل خشونت های معنوی، جسمانی، جنسی، عاطفی، فرهنگی و … است.

خبر جدید  دستگاه ها لیست پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت را تحویل دهند

وی گفت: گاهی وقت ها در خشونت های معنوی اعتقادات یک فرد باعث می شود که مورد خشونت قرار گیرد چنانچه امروز در قضیه میانمار و اقلیت مسلمان روهینگیا دیده می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران عنوان کرد: گاهی وقت ها خشونت ها معنای فرهنگی پیدا می کنند، بدین معنا ابعادی از یک فرهنگ برای توجیه یک خشونت استفاده می شود که در بحث های ناموسی و از این قبیل این مورد را می توانیم ملاحظه کنیم.

میرمحمد صادقی ابراز داشت: برای مقابله و مواجه با خشونت اقداماتی مختلفی مانند مداخله زودهنگام و پیشگیری، تغییر دیدگاه عمومی درباره خشونت، تغییر عوامل فرهنگی و اجتماعی، تغییر قوانین و … را باید انجام داد.

وی بیان داشت: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم قبل از اینکه خشونت همه گیر شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال