21:35:46 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سامانه های رطوبتی اسفندماه وارد کرمان می شود
سامانه های رطوبتی اسفندماه وارد کرمان می شود
به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین ذهبی نژاد بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری در رفسنجان اظهار داشت: با توجه به وجود محصول استراتژیک پسته در رفسنجان کارهای خوبی را در استان و کشور انجام دادیم و با این سامانه از سال ۹۴ و سال ۹۵ در چند سال پی در پی به طور ویژه در

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین ذهبی نژاد بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری در رفسنجان اظهار داشت: با توجه به وجود محصول استراتژیک پسته در رفسنجان کارهای خوبی را در استان و کشور انجام دادیم و با این سامانه از سال ۹۴ و سال ۹۵ در چند سال پی در پی به طور ویژه در سرمازدگی های بهاری اطلاعاتمان را مستقیم در اختیار کشاورز گذاشتیم و توصیه ها را داده و کشاورز را تا پایان بحران هدایت کردیم و خدمات دادیم.

وی افزود: در سالیان گذشته خدمات مستمری را در خصوص هواشناسی کشاورزی از طریق همکاران در اداره کل داشته و داریم و در رفسنجان با پیگیری های مستمر رئیس اداره هواشناسی رفسنجان و همکاران وی توانستیم کارهای خوبی را در خصوص سامانه تهک انجام دهیم.

وی بیان داشت: با بازخوردهای خوبی که داشتیم، سامانه هواشناسی تهک را به سایر شهرستانهای پسته خیز استان شامل زرند، سیرجان، شهربابک، انار و راور در بحث سرمازدگی با همکاری جهاد کشاورزی این شهرستانها تسری دادیم.

خبر جدید  ادامه ارزیابی مناطق زلزله زده کرمان/ اعزام سگ‌های نجات و اقلام زیستی

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: امسال امیدواریم سرمازدگی و ناهنجاریهای دمایی را نداشته باشیم اما موضوع را رصد می کنیم و پیش بینی ها را داریم.

ذهبی نژاد خبر داد: کار ویژه ای که در رفسنجان در منطقه جوادیه در بحث پیشگیری از سرمازدگی انجام می دهیم راهکارهای مختلفی از جمله دودزایی، مه پاشی و محلول پاشی برای اولین بار در کشور است.

ذهبی نژاد عنوان کرد: در شهرستان رفسنجان سه ایستگاه خودکار هواشناسی، یک ایستگاه سینوپتیک سطح زمین، یک ایستگاه سینوپتیک فرودگاهی و یک اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی را داریم و این شهرستان جزو دو شهرستان استان است که هر سه نوع ایستگاه هواشناسی فعال را دارد.

خبر جدید  اعلام کالابرگ نفت سفید در سیرجان و بخشي از جیرفت و عنبرآباد

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمان با بیان این مطلب که این اقدام در راستای اقتصاد مقاومتی و راهکارهایی که افزایش ارزش افزوده برای کشاورزان داشته باشد، اظهار داشت: اگر خدای ناکرده با سرمازدگی مواجه باشیم پا به پای کشاورزان و دستگاههای ذیربط جلو می رویم و ارائه خدمات خود را انجام می دهیم و وظیفه خود می دانیم که در راستای رسالت اجتماعی خود خدمات خود را به نحو احسن انجام دهیم.

ذهبی نژاد در ادامه با اشاره به تغییرات اقلیمی تصریح کرد: جو و اتمسفر یک کلیت است و عمومیت دارد، یکسری ورود و خروج به این جو داریم در طول سالها و قرنهای گذشته جو کنشها و واکنشهایی را داشته است و تغییرات در این کنش و واکنشها در نقطه دیگری از زمین اثر خود را نشان می دهد.

خبر جدید  ارائه خدمات دندانپزشکی به حاشیه نشینان شهرکرمان

وی افزود: در چند سال اخیر به خصوص پس از انقلاب صنعتی دی اکسید کربن و آلاینده های جوی افزایش داشته و این چرخه متعادل جو و ناهنجاریهای اقلیمی به وجود آمده است.

ذهبی نژاد تصریح کرد: ایران به طور کلی کشوری با آب و هوای خشک است اما در کشور تغییرات اقلیمی داشته ایم سالها ترسالی و سالهای متمادی خشکسالی را داریم که جزو ماهیت اقلیمی است اما کشور ما کم بارش تر و دما گرمتر شده است و این موضوعات سبب شده فرآیندهای طبیعی جوی را مشاهده نکنیم.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان داشت: الگوها نشان می دهد اسفندماه با سامانه های رطوبتی مواجه هستیم و امیدواریم در پایان اسفند و در فروردین سال آینده بارش داشته باشیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال