15:59:04 - جمعه 23 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سال ۹۷ سال تحول بودجه‌ای دانشگاه‌های کشور است
سال ۹۷ سال تحول بودجه‌ای دانشگاه‌های کشور است
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بودجه دانشگاه‌های کشور مازاد مصوبه دولت در سال آینده خبر داد. محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بودجه ۱۳۹۷، گفت: کارهای بزرگی برای دانشگاه‌های کشور در قانون بودجه ۹۷ انجام داده‌ایم، امیدواریم مدیران دانشگاهی قدر

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بودجه دانشگاه‌های کشور مازاد مصوبه دولت در سال آینده خبر داد.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بودجه ۱۳۹۷، گفت: کارهای بزرگی برای دانشگاه‌های کشور در قانون بودجه ۹۷ انجام داده‌ایم، امیدواریم مدیران دانشگاهی قدر این مصوبات را مغتنم بشمارند، ضمن آنکه دولت نیز در اجرای آن اهتمام جدی داشته باشد.

وی به تشریح مصوبات بودجه ۹۷ در این زمینه پرداخت و عنوان کرد: سیستم بانکی تسهیلاتی به میزان ۴ هزار میلیارد تومان در اختیار دانشگاه‌ها در راستای نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی، کارگاهی و … قرار دهند، قابل ذکر است که بازپرداخت این تسهیلات ۲ سال پس از دریافت وام آغاز خواهد شد.

خبر جدید  رتبه سوم کرمان در پرونده های منجر به صلح و سازش در کشور

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که یک میلیارد دلار(۴ هزار میلیارد تومان) دولت می‌تواند از فاینانس برای خرید تجهیزات برای دانشگاه‌ها استفاده کند، تصریح کرد: دانشگاه‌ها برای اتمام فضاهای آموزشی و کالبدی خود تا ۷ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت با هماهنگی با سیستم بانکی منتشر کنند.

خبر جدید  اجازه نمی دهیم در استان کرمان مدیر حزبی، جناحی و گروهی مسئولیت گیرد

وی از مصوبه‌ای که باعث حل مشکلات مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی می‌شود، سخن به میان آورد و ادامه داد: حدود یک هزار میلیارد تومان مازاد بر بودجه پیش بینی شده توسط دولت به وزارت علوم اختصاص داده شد که با این مهم مشکلات زیادی از این وزارت‌خانه از جمله پاداش پایان خدمات که از سال ۹۴ به بازنشستگان داده نشد حل می‌شود، ضمن آنکه می‌تواند مشکلات دانشگاه‌های پیام نور و  فرهنگیان را حل کند.

خبر جدید  بازسازی واقعه غدیر در روستای دهزیار استان کرمان

زاهدی سال آینده را سال تحول فضاهای فیزیکی دانشگاهی و بودجه تحقیقاتی کشور دانست و بیان کرد: برای تحقق این امر باید سازمان برنامه و بودجه اعداد و ارقامی که مشخص شده است را تخصیص دهد و سیستم بانکی برای دادن تسهیلات هماهنگی لازم را داشته باشد، همچنین مدیران دانشگاه‌ها پیگیر جذب این بودجه‌ها باشند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال