8:22:28 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زیبایی ارگ بم فراتر از تصور است
زیبایی ارگ بم فراتر از تصور است
گروه اجتماعی – سفیر آلمان در ایران گفت: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است. به گزارش ایکنا از کرمان، مایکل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران دیروز یکشنبه، ۱۳ اسفند در مراسم افتتاح مرمت و

گروه اجتماعی – سفیر آلمان در ایران گفت: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است.

به گزارش ایکنا از کرمان، مایکل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران دیروز یکشنبه، ۱۳ اسفند در مراسم افتتاح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ بم گفت: برای من افتخار بزرگی است که در این مراسم خانه سیستانی ارگ بم را به دست مردم بم بسپارم و از اینکه فرصتی یافتم و در این شهر حضور پیدا کردم و اتمام و تحویل رسمی خانه سیستانی ارگ بم را انجام می‌دهم بسیار خرسندم.
وی افزود: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است.
برشتولد بیان کرد: تحویل این امانت رویدادی مهم است اما نباید زلزله بم‌را فراموش کنیم زیرا در آن روز و در اثر زلزله بیش از ۳۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند و شهروندی نبود که کسی را از دست نداده باشد.
وی افزود: تصاویر تلوزیونی از زلزله بم در ذهن من و هموطنانم زنده و تازه‌اند، تصاویری که ما را عزادار کرد و موجی از غم را در دل ما به جای گذاشت.
سفیر آلمان در ایران با بیان اینکه ما در ساخت یک هنرستان دخترانه در بم حمایت کردیم، اظهارکرد: بیش از ۸۰ درصد بزرگترین سازه خشتی و گلی عالم در زلزله‌ای شدید فرو ریخت و اثرات زلزله همچنان مشهود بوده و جزئی از تاریخ این شهر هستند.
برشتولد گفت: بازسازی خانه سیستانی در ارگ بم کمک کوچکی از سوی مردم آلمان به مردم بم است، مردمی که تلاش کردند و شهر خود را ساختند و این امر نماد همبستگی ما با مردم بم خواهد بود.
وی تأکید کرد: مردم بم نشان دادند اگر کسی امید به آینده داشته باشد و تلاش خود را به کار‌ گیرد مزد زحمات خود را خواهد دید.
وی با اشاره به اینکه آلمان از برجام حمایت می‌کند و پشتیبان آن است، تأکید کرد: من برای شما و شهر تاریخی بم و خانه سیستانی عمر جاودان و آینده‌ای درخشان آرزومندم.
منبع: فرمانداری بم

خبر جدید  حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد تا پایان هفته جاری پرداخت می شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال