8:34:11 - پنج‌شنبه 14 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری کرمان را لرزاند/ ۵۵نفر مصدوم شدند
زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری کرمان را لرزاند/ ۵۵نفر مصدوم شدند
دو زمین‌لرزه شدید دوباره حوالی «هجدک» در استان کرمان را تکان داد که نخستین زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتر قدرت داشت. شعار سال: دو زمین لرزه شدید بامداد چهارشنبه حوالی «هجدک» در استان کرمان را تکان داد، این زمین لرزه ها در راور و زرند نیز احساس شد. نخستین زمین لرزه به شدت ۶.۱ ریشتر ساعت یک و

دو زمین‌لرزه شدید دوباره حوالی «هجدک» در استان کرمان را تکان داد که نخستین زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتر قدرت داشت.

شعار سالدو زمین لرزه شدید بامداد چهارشنبه حوالی «هجدک» در استان کرمان را تکان داد، این زمین لرزه ها در راور و زرند نیز احساس شد. نخستین زمین لرزه به شدت ۶.۱ ریشتر ساعت یک و ۱۱ دقیقه روی داد.

زمین لرزه دوم هم با شدت ۵.۱ ریشتر توسط مرکز لرزه نگاری کشوری ثبت شده است. این زلزله هم در ساعت ۱ و ۱۹ دقیقه و ۳۸ ثانیه ثبت شده است.

دو زمین لرزه ۶.۱ و ۵.۱ ریشتری بامداد امروز چهارشنبه، مردم کرمان را به خیابانها و معابر عمومی کشانده است. از این زمین لرزه ها خسارتی گزارش نشده است اما مردم از هراس زمین لرزه در فضای باز قرار گرفته اند.

این دو زمین لرزه در حالی رخ می دهد که ظهر روز سه شنبه زمین‌لرزه‌ای به‌شدت ۶.۲ ریشتر حوالی هجدک در استان کرمان را تکان داده بود، این زلزله ۳۰ مصدوم داشت و به تعدادی از خانه‌های روستایی هم خسارت زد. تاریخ و زمان وقوع این زمین‌لرزه به‌وقت محلی امروز سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ساعت ۱۲:۱۳:۱۷ بوده است.

استاندار کرمان در جلسه ستاد مدیریت بحران شب گذشته تاکید کرده بود که تا اطلاع ثانوی ستاد بحران استان کرمان آماده باش است.

از ظهر سه‌شنبه تا بامداد چهارشنبه حدود۱۰۰پس‌لرزه ثبت‌شده و وقوع پس‌لرزه‌ها همچنان ادامه دارد.

۱۰:۵۴وقوع زلزله های دوقلو در کرمان/ساختمان های خشت‌وگلی تخریب می شوند

سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی سخنگوی ستاد بحران استان کرمان در گفت وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت منطقه زلزله زده بخش کوهساران راور اظهار کرد: هم اینک بنده در منطقه زلزله زده حضور دارم و در حال بررسی وضعیت روستاها هستیم.

آیت‌الهی‌موسوی از توزیع حدود ۱۵۰ تخته چادر بین ساکنان این مناطق خبر داد و گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با هلال احمر در صورت نیاز مردم به والر و پتو این اقلام در اختیار آنها قرار گیرد.

وی با اشاره به وقوع زمین لرزه ۶.۱ ریشتری بامداد امروز هجدک اظهار کرد: تمامی زمین لرزه های رخ داده مربوط به یک گسل و یک منطقه است؛ براساس گفته کارشناسان مرتبط زمین شناسی این زمین لرزها مرتبط به یکدیگر است و لایه های مختلفی از زمین شکسته و انرژی آزاد می شود.

خبر جدید  هیچ چاه جدیدی برای پتروشیمی حفر نشده است

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان افزود: برخی کارشناسان معتقدند که زمین لرزه های کرمان به صورت دوقلو (وقوع دو زمین لرزه بزرگ در فاصله زمانی اندک) است و زمین لرزه های اخیر هم این حالت را دارند امیدواریم این مساله درست باشد و گسل لکرکوه از همین فرضیه تابعیت کند.

وی با اشاره به اینکه زمین لرزه های اخیر در اثر فعالیت گسل «لکرکوه» رخ داده است، بیان کرد: این گسل از کوهبنان تا چترود امتداد دارد.


۰۵:۱۳کرمانی ها نیم میلیون لیتر بنزین خریدند

گفته می شود از زمان بروز زمین لرزه بامداد امروز نیم میلیون لیتر بنزین در کرمان توسط مردم خریداری شده است.


۰۴:۳۲۵۵ مصدوم بر اثر ترس

ترس از زلزله هجدک در کرمان و راور۵۵ مصدوم بر جا گذاشت. اینمصدومان به دلیل آسیب های غیر مستقیم ناشی از ترس و فرار دچار جراحت شدند.


۰۴:۰۳سوخت گیری مجدد جایگاه های سوخت

فرماندار کرمان گفت: دو جایگاه عرضه سوخت در جاده تهران و یک جایگاه سوخت واقع در خیابان شهید رجایی اکنون دوباره سوخت گیری شدند.


۰۳:۵۶وضعیت قرمز نیست

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان اعلام وضعیت قرمز در کرمان را تکذیب کرد و گفت: در جلسه ستاد بحران استان کرمان حالت آماده باش اعلام شد.


۰۳:۱۱زمین لرزه ۴.۷ ریشتری

زمین در پی بروز دو زمین لرزه ۶.۱ و ۵.۱ بار دیگر زمین لرزه ای ۴.۷ ریشتری هجدک کرمان را تکان داد.

این زمین لرزه ۲:۵۷ دقیقه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.


۰۲:۵۷اختلال تلفن در بخش کوهساران راور

بخشدار کوهساران راور گفت :مشترکان تلفن همراه در مناطق زلزله زده با اختلال و قطع ارتباطی روبرو هستند.


۰۲:۴۴کمبود بنزین در کرمان وجود ندارد/ تشکیل ستاد بحران

علی محرابی سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمان در گفتگو با مهر اظهارداشت: زمین لرزه ۶.۱ تا کنون خسارتی نداشته است از مردم می‌خواهیم خونسردی خود را حفظ کنند و در زمان بروز زمین لرزه پناه بگیرند و اقدام به فرار نکنند چون بیشترین تلفات در این زمان روی می دهد.

خبر جدید  ۱۷۷ عملیات اطفاء حریق در کرمان انجام شد

وی در خصوص تامین سوخت نیز گفت: در این زمینه مشکلی وجود ندارد و پمپ بنزین‌ها شارژ می شوند.

وی همچنین از تشکیل ستاد بحران در استانداری کرمان خبر داد و بیان کرد: نیروی انتظامی هم به صورت گسترده در سطح شهر کرمان حضور دارد و امنیت برقرار است.


۰۲:۳۷موردی از مصدوم و فوتی گزارش نشده است

دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد؛ به دنبال زمین لرزه های ۶.۱ و ۵.۱ ریشتری بامداد امروز مناطق هجدک، هروز، هنک، حرجند، گورک، بیدوئیه، چترود، شهداد، سیرچ، کوهپایه مورد ارزیابی قرار گرفته و موردی از مصدوم و فوتی گزارش نشده است.

اعزام تیمهای ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زلزله، تشکیل E.O.C دانشگاه علوم پزشکی کرمان، آماده باش بیمارستانهای استان و آماده سازی تیمهای انتقال شامل چهار آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از جمله اقدامات انجام شده است.

همچنین آیت الهی سخنگوی ستاد بحران کرمان اعلام کرد: مساجد مقاوم و سوله های ورزشی مقاوم برای اسکان مردم، امشب باز هستند.


۰۲:۳۳درب مساجد مقاوم به روی مردم کرمان باز شد

زمین لرزه های کرمان در حالی ادامه دارد که مردم به دلیل سرمای هوا سعی می کنند ساعات پیش رو را در خودروهای خود سپری کنند. هجوم مردم به پمپ بزنین ها نیز موجب کمبود بنزین در برخی از جایگاه ها شده است.

برخی از مردم نیز اقدام به برپایی چادر در پارکها کرده اند، استانداری کرمان اما از باز شدن درب های مساجد مقاوم و سالن های ورزشی به روی مردم خبر داده است.


۰۲:۲۰استمرار پس‌لرزه‌ها


۰۲:۱۵۶ تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده کرمان اعزام شد

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در گفتگو با مهر اظهارداشت: شش تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه اعزام شد و پس از ارزیابی تمامی روستاهای منطقه هجدک شهرستان راور خسارتی گزارش نشده است.

وی گفت: هم اکنون تیم های ارزیاب مشغول بررسی و ارزیابی شهرستان کرمان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: اقلام امدادی مورد نیاز بین زلزله زدگان توزیع شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.


۰۲:۱۵تاکنون خسارتی گزارش نشده است

سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان اعلام کرد که تاکنون به دنبال زمین لرزه های رخ داده طی بامداد امروز خسارتی گزارش نشده است.

خبر جدید  جوابیه بهداشت و درمان انار به خبری در خصوص رفتار پزشک سونوگرافی

۰۱:۵۰مردم آرامش خود را حفظ کنند

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان کرمان از مردم مناطق زلزله زده به خصوص شهر کرمان خواست آرامش خود را حفظ کنند.

علی محرابی در گفتگو با مهر اظهارداشت: گروه های امدادی که در منطقه هجدک حضور دارند کار ارزیابی روستاهای واقع در کانون زلزله را آغاز کرده و گروههای جدیدی به کمک آنها اعزام شده اند.

وی بیان کرد: هنوز ارزیابی اولیه قابل اتکایی از خسارات یا آسیبهای احتمالی دریافت نشده است اما چون همین منطقه چند ساعت قبل زلزله ۶.۲ دهم ریشتری را تجربه کرد و مردم در آمادگی نسبی بسر می برند احتمال تخریب اماکن یا آسیب دیدگی افراد را کم می دانیم اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست. مردم آرامش خود را کاملا حفظ کنند.


۰۱:۴۰حضور شبانه مردم کرمان در معابر عمومی

دو زمین لرزه شدید مردم کرمان را در سرمای ۱۰ درجه به خیابانها کشانده است.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار مهر صف های طولانی در پمپ بنزین ها تشکیل شده است.


۰۱:۳۹وقوع پس لرزه ۳.۶ ریشتری

دقایقی قبل دوباره هجدک با پس لرزه ۳.۶ ریشتری لرزید. این زمین لرزه در ساعت ۰۱:۳۰:۳۱ ثبت شده است.


۰۱:۳۰وقوع پس لرزه ۴.۳ ریشتری

بنابر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشوری، پس از وقوع دو زمین لرزه شدید ۶.۱ و ۵.۱ ریشتری زلزله‌ای به بزرگی ۴.۳ حوالی هجدک(کرمان) را تکان داد.

تاریخ و زمان وقوع این زمین‌لرزه به‌وقت محلی امروز چهارشنبه ۲۲ آذرماه، ساعت ۰۱:۲۵:۴۴ بوده است. این زلزله در طول جغرافیایی ۵۷.۳۵ و عرض جغرافیایی ۳۰.۷۲ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ثبت‌شده است.

این زمین‌لرزه در ۳۴ کیلومتری هجدک (کرمان)، ۴۴ کیلومتری چترود (کرمان) و ۴۷ کیلومتری شهداد (کرمان) رخ داده است. نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به این زلزله کرمان با فاصله ۵۵ کیلومتری و بیرجند با فاصله ۲۹۶ کیلومتری بوده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار ۲۲آذر ۹۶، کدمطلب:۴۱۷۰۵۹۷، www.mehrnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال