20:53:36 - چهارشنبه 11 دسامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زاهدی: قیمت سکه ۴.۵ میلیونی بخاطر تبدیل ۶۰ تن طلای وارداتی به سکه برای افراد خاص بود
زاهدی: قیمت سکه ۴.۵ میلیونی بخاطر تبدیل ۶۰ تن طلای وارداتی به سکه برای افراد خاص بود
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰ تن از طلا‌های واردتی کشور تبدیل به سکه و واگذاری آن به افراد خاص شد که موجب قیمت بیش از ۴ میلیونی سکه شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زاهدی، نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در نشست با دانشجویان شهید باهنر کرمان که در خصوص مفاسد اقتصادی برگزار شد، گفت: درخت تنومند انقلاب با وجود همه تهدید‌ها و تحریم ها، محکم ایستاده و هر روز بر قدرت سیاسی و تاثیرگذاری اش افزوده می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع این این نشست مفاسد اقتصادی و مواردی که به صورت شخصی و گروهی توسط اینجانب دنبال شده خواهیم پرداخت. پرداختن به این موضوعات باعث جلوگیری از ده‌ها هزار میلیارد تومان اختلاس، محکوم و بازداشت شدن تعدادی شده است.

وی در خصوص فساد بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان در برنامه چهارم توسعه ارائه شد. قرار بود دولت ۵۰ درصد و فرهنگیان ۵۰ درصد سرمایه گذاری کنند که در برنامه پنجم بد قولی کرد. پول‌ها قرار بود در جهت رفاه فرهنگیان در مسکن، پتروشیمی، بانک سرمایه و شرکت‌های بزرگ استفاده شود.

خبر جدید  هم‌زیستی دانشجویان علوم پزشکی کرمان و سگ‌های ولگرد / چرا مسئولان برای حذف حیوانات در دانشگاه کاری نکرده‌اند؟

زاهدی اضافه کرد: انحرافات از سال ۱۳۸۷ آغاز شد که مبالغ اولین سود‌های برداشت شده اندک بود. کمیسیون تحقیقات مجلس برای دستگیری افراد اختلاسگر در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان طرح اولیه داد. رقم اختلاس شده در بررسی ۱.۵ ساله، ۱۳۶۰۰ میلیارد تومان بود، اما رقم واقعی که احتمالا بیشتر نیز است، توسط قوه قضائیه در حال پیگیری است.

نماینده مردم کرمان تصریح کرد: ۱۱ هزار میلیارد از این رقم، وام مشکوک‌الوصول است که بدون ضمانت کافی بوده‌اند. مفسدین، کارتن خواب‌ها و معتادان را با ظاهری مناسب مدیر عامل شرکت‌های سوری می‌کردند تا به وسیله آن‌ها برای گرفتن وام اقدام کنند. نظام بانکی و سیستم بانکی ما دارای معضلات زیادی است.

خبر جدید  معضلات زندگی خوابگاهی در میزگرد دانشجویی دانشگاه باهنر کرمان بررسی شد

وی در خصوص موضوع ریختگران تاکید کرد: در بحث ریختگران، افراد، اقوامشان را برای گرفتن سهام ثبت نام کرده و با این کار کنترل کامل را برای گرفتن وام‌های کلان و عوض کردن مدیر عامل بانک به دست می‌گرفتند.

زاهدی پیرامون موضوع شرکت پسته ایرانیان اظهار کرد: شرکت پسته ایرانیان در سال ۱۳۸۴ یعنی زمان دولت احمدی نژاد برای رقابت با یک شرکت دیگر که وابسته به خانواده هاشمی است، در رفسنجان شروع به کار کرد. شرکت پسته ایرانیان وام‌هایی را گرفت که قابل قبول نبود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش وام‌هایی را از بانک گرفت که در ازای عدم بازپرداخت وام، اردوگاه شهید باهنر کرمان را به یک شرکت خصوصی واگذار کرد. ارزش این ملک ۳۰ هزار میلیارد بود، اما به ۴ هزار میلیارد واگذار شد.

خبر جدید  جشنواره ایده‌های خلاقانه کارآفرینی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می‌شود

وی در خصوص طلا‌ها و سکه‌های خاص گفت: در مقطعی، ۶۰ تن از طلا‌های واردتی کشور تبدیل به سکه شد که این سکه‌ها به افراد خاصی داده شد، برای مثال ۳۵ هزار سکه با نرخ ۱ میلیون و چهارصد هزار تومان به یک نفر داده شد. این کار باعث افزایش قیمت سکه به بالای ۴ میلیون تومان شد. در باب همین موضوع، عراقچی و سیف از مجلس کارت قرمز گرفتند که با اعترافات عراقچی و تایید سیف موضوع خاتمه یافت که این کار‌ها به دستور رئیس جمهور اتفاق افتاده بود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال