10:53:51 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ریشه خشونت در دست‌های پنهان فرهنگ و اقتصاد است
ریشه خشونت در دست‌های پنهان فرهنگ و اقتصاد است
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه ریشه خشونت در دست‌های پنهان فرهنگ و اقتصاد است خطاب به معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کشوری آباد و سرزمینی که نیاکان ما در آن پیشرو در جهان و منطقه بوده و کشوری عزتمند داشته باشیم و خشونت و جرم را در آن ریشه کن کنیم

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه ریشه خشونت در دست‌های پنهان فرهنگ و اقتصاد است خطاب به معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کشوری آباد و سرزمینی که نیاکان ما در آن پیشرو در جهان و منطقه بوده و کشوری عزتمند داشته باشیم و خشونت و جرم را در آن ریشه کن کنیم باید نظام اداری ناکارآمد در حوزه اقتصاد و فرهنگ را کارآمد کنیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی صبح امروز پنجشنبه در همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» در دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه برگزاری این همایش در استان کرمان ضرورت داشت اظهار کرد: امیدواریم پایان این همایش منجر به رویکردهای عملی و اجرایی برا ی جلوگیری از خشونت در استان و کشور شود.

وی ادامه داد: پیمان صورت گرفته بین طوایف مختلف در جنوب استان کرمان بسیار ارزشمند است و این موضوع باید در سراسر کشور نهادینه شود.

وی با اشاره به دست پنهان اقتصاد و فرهنگ در ریشه های خشونت اظهار کرد: نمی توان حتما گفت انسان های فقیر منجر به بروز جرم در جامعه خواهند شد اما شاخص ها نشان می دهد اقتصاد و فرهنگ در پشت این خشونت ها نهادینه شده است.

خبر جدید  کوهبنان همچنان به حال خود رها شده است

رزم حسینی با بیان اینکه بی عدالتی های اجتماعی سبب بروز چنین آسیب های اجتماعی در جامعه خواهد شد اظهار کرد: برای حل این مشکل تنها یک یک راه وجود دارد و آن نیز توانمندسازی جوامع محلی است به طوری که باید مردم را در حوزه اقتصاد و فرهنگ توانمند کنیم.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی در استان و کارنامه قابل مشاهد و موفق این الگو اظهار کرد: در شهرستان قلعه گنج این الگو از سال ۹۳ شروع شد و آمارهای امروز نشان می دهد میزان خودکشی از ۶ مورد در سال ۹۲، به یک مورد در سال ۹۵، سرقت عادی از ۱۱۴ مورد در سال ۹۲ به ۵۶ مورد، وقوع قتل‌ها از ۵ مورد در سال ۹۲ به یک مورد در سال ۹۵ و نزاع دسته جمعی از ۱۳ مورد به یک مورد در سال ۹۲ اشاره کرد.

وی با بیان اینکه آمار بیکاری شهرستان قلعه گنج از ۲۶٫۲۷ درصد در سال ۹۰ به ۷٫۴ درصد در سال ۹۵ رسیده است اظهار کرد: منوجان شهرستان دیگر جنوبی استان کرمان با حضور معین اقتصادی در راه قلعه گنج گام بر می دارد و به جرات می توان گفت منزلت اجتماعی به شهرستان های قلعه گنج و منوجان برگشته و این موضوع دست‌های پنهان اقتصاد و فرهنگ در مسایل اجتماعی و خشونت ها را نشان می دهد.

خبر جدید  جولان گرد و غبار در برخي شهرستان هاي کرمان

رزم حسینی با بیان اینکه به واژه ای به عنوان محرومیت در استان کرمان اعتقاد نداریم زیرا گنج های فراوانی در مناطق مختلف استان کرمان وجود دارد تصریح کرد: گاهی این گنج ها در قالب نیروهای انسانی و استعدادها می باشد به طوری که برطبق آمار در تهران از هر ۱۰۰ نفری که تست های کنکور را می زنند تنها یک نفر می تواند صد درصد این تست ها را درست بزند اما در شهرستان منوجان به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۱ نفر تمامی تست های کنکور را درست می تواند بزند که نشان از استعدادهای فراوان این منطقه است.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه ریشه خشونت در دست های پنهان فرهنگ و اقتصاد است خطاب به معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: اگر می خواهیم کشوری آباد و سرزمینی که نیاکان ما در آن پیشرو در جهان و منطقه بوده و کشوری عزتمند را داشته باشیم و خشونت و جرم را در آن ریشه کن کنیم، باید نظام اداری ناکارآمد در حوزه اقتصاد و فرهنگ را کارامد کنیم.

خبر جدید  گرانی سوخت ۴۸۰هزار نفر را بیکار می‎کند

رزم حسینی با بیان اینکه باید دولت جایگزین دیوان سالاری را با ایجاد نهاد اقتصاد مقاومتی در کشور نهادینه کند اظهار کرد: در استان کرمان امروز شاهد یک وحدت و وفاق سیاسی بی نظیری در تاریخ این سرزمین هستیم و به جرات می توان گفت در این دولت هیچ مجلس قانونی و مجاز در حوزه سیاسی و فرهنگی در این استان لغو نشده و این استان هیچگونه خوراکی برای رسانه های بیگانه و معاند خارج از کشور خلق نکرده است.

وی در پایان با تاکید بر وجود خلا جدی در عدم مدیریت واحد و یکپارچه در منطقه اظهار کرد: باید همه مسئولین کشوری دست به دست هم داده تا بتوانند کشور را به مسیری که لایق آن است قرار داده تا بتوانیم عقب افتادگی های جامعه را جبران کنیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال