14:59:08 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دلیل ارتکاب جرم ۷۰ درصد زندانیان کرمان فرق مطلق است
دلیل ارتکاب جرم ۷۰ درصد زندانیان کرمان فرق مطلق است
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پور ابراهیمی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها با حضور معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: براساس ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم یکی از تکالیف دستگاه قضائی بر عهد دارد این است که بتواند برای کاهش سالانه

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پور ابراهیمی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها با حضور معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: براساس ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم یکی از تکالیف دستگاه قضائی بر عهد دارد این است که بتواند برای کاهش سالانه ۱۰ درصد آمار جرم در کشور برنامه پیشهادی خود را در بخش های مختلف ارائه دهد.

وی عنوان کرد: یکی از اقدامات خوبی که در این راستا برگزاری همایش پیشگیری از خشونت چالش ها و راهکارهاست.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه بیشترین آثار در حوزه های مختلف انسانی، اجتماعی، روانی و … بخشی از آنها به  مسائل اقتصادی بر می گردد، افزود:  شاید یکی از اصلی ترین مولفه هایی که کمک به جلوگیری از کاهش میزان خشونت کشور می کند، این است که پیامدهای ناشی از آن را کنترل کنیم.

خبر جدید  کشف مواد مخدر از داخل کپسول آتش نشانی در نرماشیر

وی عنوان کرد: هزینه ایجاد خشونت در کشور ما عدد بسیار بالایی است، براساس مطالعه یک مرکز معتبر بین المللی، ۱۲ درصد از ارزش تولید ناخالص جهانی برای مسئله خشونت اختصاص یافته است یعنی سرانه سالانه هزینه خشونت در دنیا حدود دو هزار دلار است که آثار کلان اقتصادی در بخش های مختلف ایجاد می کند و این اثر در نظام اقتصادی کشور ما نیز می تواند به همین صورت احصاء شود که ببینیم چه عددهای در حوزه هزینه هایی  اقتصادی ناشی از خشونت در نظام اجرایی کشور شاهد هستیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اهداف جلوگیری از ایجاد و کاهش خشونت در مسائل اجتماعی کشور این است که هزینه های اقتصادی کشور کاهش یابد.

 پورابراهیمی بیان کرد: ما در مجلس آمادگی داریم آنچه به عنوان بسته پیشنهادی همایش که به کاهش هزینه های ناشی از خشونت در اقتصاد کمک می کند، را پیگیری  کنیم.

خبر جدید  با تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی هم محقق می‌شود

وی با اشاره به اینکه  سه استان کرمان، لرستان و آذربایجان غربی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شدهاند، ادامه داد: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان کرمان پیشنهادهایی مطرح شد که کرمان با ظرفیت سازی های که در استان انجام می دهیم، به عنوان اولین استان از سه استان  پایلوت اقتصاد مقاومتی باشد که از تفویض اختیارات برخوردار شود تا بتواند اقدامات مثبتی در  ارتقاء توانمندی های اقتصادی در کرمان شاهد باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نتیجه توانمندی های اقتصادی طی دو سال گذشته در استان کرمان به خوبی قابل رویت است، بیان کرد: بیشترین آمار خشونت و جرائم سخت در شهرستان قلعه گنج به خود در سطح استان اختصاص داده بود.

پورابراهیمی تاکید کرد: بعد از دو سال و نیم تلاش و کوشش در حال حاضر این شهر تبدیل به شهر نمونه اقتصاد مقاومتی  کشور شده است و به واسطه ایجاد اشتغال و حضور بنیاد مستضعفان به عنوان معین اقتصادی منطقه، حجمی از اشتغال، تولید و سرمایه گذاری را فراهم کره است.

خبر جدید  ورودی های اصلی شهر کرمان پاکسازی می شود/اجرای طرح ۱۳۷

وی تصریح کرد:  در حال حاضر کمترین میزان خشونت در طول  ماه های اخیر در شهرستان قلعه گنج بوده و این واقعیت غیرقابل انکار است که بخشی از مسائل مربوط به جرم و خشونت مربوط به مسائل اقتصادی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از زندانیان در استان کرمان دلیل جرم آنها  فقر مطلق است، بیان کرد: ما نمی توانیم در حوزه مسائل عدالت اجتماعی کاهش خشونت و جرم را داشته باشیم مگر اینکه در این حوزه اقدامات اساسی انجام بدهیم و اصلی ترین این اقدامات در حوزه اقتصادی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال