11:24:27 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در ۵ سال آینده امنیتی در خصوص ریزگردها در شرق استان حاکم خواهد شد
در ۵ سال آینده امنیتی در خصوص ریزگردها در شرق استان حاکم خواهد شد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان نهال‌کاری، اجرای اقدامات آبخیزداری و … را از دیگر این اداره کل در راستای کاهش ریزگردهای شرق استان برشمرد و اظهار کرد: با اقداماتی که در حال انجام است، انتظار داریم که در ۵ سال آینده امنیتی در خصوص ریزگردها در شرق استان حاکم باشد. به گزارش

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان نهال‌کاری، اجرای اقدامات آبخیزداری و … را از دیگر این اداره کل در راستای کاهش ریزگردهای شرق استان برشمرد و اظهار کرد: با اقداماتی که در حال انجام است، انتظار داریم که در ۵ سال آینده امنیتی در خصوص ریزگردها در شرق استان حاکم باشد.

به گزارش ایسنا، «مهدی رجبی‌زاده» پیش از ظهر امروز ۱۳ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: به دلیل آنکه محیط زیست مرز نمی‌شناسد لذا حفظ منابع طبیعی و محیط زیست یک بحث جهانی است.

وی با بیان این مطلب که ایران جزء کشورهایی است که در زمینه درک محیط زیست در رتبه های میانی دنیا قرار دارد، تصریح کرد: خوشبختانه اجرای قانون کاداستر تثبیت مالکیت اراضی ملی، سبب کاهش مشکلات ما شده است و تاکنون از ۱۳٫۲ میلیون هکتار اراضی ملی استان کرمان،برای ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اسناد تک برگ اخذ صادر شده که از این حیث استان کرمان در سال جاری رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

خبر جدید  بسته ورزشی یک شنبه 29 بهمن ماه

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان از پاسخگویی منابع طبیعی به ۲۱ هزار استعلامات در سال جاری سخن به میان آورد و بیان کرد: اجرای طرح کاداستر شهرستان انار در ۲۱ اسفندماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح کاداستر در سه سال گذشته ۴ میلیارد تومان اعتبار به منابع طبیعی داده شده است که ۶ میلیون تومان آن تامین شده است.

رجبی‌زاده از عقد تفاهمنامه‌هایی با ۶ معین اقتصادی استان در این راستا خبر داد و عنوان کرد: در راستای اجرای طرح کاداستر و در سال آینده ۲ هزار هکتار در عرصه های مختلف توسط معین های اقتصادی انجام خواهند داد.

وی از مدیریت ۳۶۰ میلیون متر مکعب از حجم سیلاب ها خبر داد و بیان کرد: مدیریت روان آب‌ها در سال آینده ادامه خواهد یافت.

خبر جدید  تکذیب شایعه استفاده از گوشت تک سمیان در رستوران‌های کرمان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان، استان کرمان را جزء استان های بیابانی کشور دانست و اظهار کرد: مساحت شهرستان‌های شرق استان کرمان ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار است که یک میلیون و ۳۵۰ هزار هکتار آن بیابان است ضمن آنکه ۹۷۰ هزار هکتار آن تحت فرسایش بادی قرار دارند.

وی ادامه داد: مساحت کانون‌های حساس به فرسایش بادی استان کرمان ۴۳۰ هزار هکتار است قابل توجه است که ۶۰ درصد کانون‌های بحرانی استان در چهار شهرستان شرقی استان است.

رجبی‌زاده از نمود بیشتر ریزگردها در استان کرمان در سال های اخیر در استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: برای کاهش فرسایش بادی ۸۴ هزار هکتار عملیات‌های مختلف در سطح استان انجام داده‌ایم که فقط ۴۸ هزار هکتار جنگل کاری انجام شده است.

وی از در نظر گرفتن طرح‌های اجرایی برای شرق استان سخن به میان آورد و بیان کرد: اعتبار مورد نیاز برای مالچ پاشی ۵ هزار هکتار که ظرف ۵ سال باید انجام شود، حدود ۵۸۲ میلیارد تومان است که تا کنون یک هزار و ۵۰۰ هکتار با اعتباری حدود ۴۰ میلیارد تومان از شهرستان‌های شرقی استان مالچ پاشی شده است که تا پایان سال به ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار خواهد رسید.

خبر جدید  بازسازی غدیر درکرمان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان نهال کاری، اجرای اقدامات آبخیزداری و … را از دیگر این اداره کل در راستای کاهش ریزگردهای شرق استان برشمرد و اظهار کرد: با اقداماتی که در حال انجام است، انتظار داریم که در ۵ سال آینده امنیتی در خصوص ریزگردها در شرق استان حاکم باشد.

وی تصریح کرد: در ۱۵ اسفندماه امسال با همکاری طلاب و روحانیون عملیات جنگل کاری ۲۰۰ هکتار کمربندی کرمان – باغین که تونل باد است، انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال