14:37:35 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درصد باسوادی در کرمان به ۹۲.۵ رسیده است
درصد باسوادی در کرمان به ۹۲.۵ رسیده است
به گزارش خبرنگار مهر، محمد محسن بیگی صبح شنبه در مراسم نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دوره دوم علامه حلی کرمان اظهار داشت: ۳۶ هزار دانش آموز و پنج هزار معلم شهید در کشور با نثار خون خود در عرصه های مختلف برای پیروزی، تثبیت و صدور انقلاب از جان و مال خود گذشتند تا

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محسن بیگی صبح شنبه در مراسم نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دوره دوم علامه حلی کرمان اظهار داشت: ۳۶ هزار دانش آموز و پنج هزار معلم شهید در کشور با نثار خون خود در عرصه های مختلف برای پیروزی، تثبیت و صدور انقلاب از جان و مال خود گذشتند تا اینکه کشور در مسیر سعادت قرار گیرد.

وی افزود: رهبری الهی امام راحل (ره) و همراهی، همدلی و حضور آگاهانه مردم باعث پیروزی انقلاب شد و شاید در دوران انقلاب بیشترین جنب و جوش را فرزندان این کشور یعنی دانش آموزان و دانشجویان داشتند، کسانی که به فرمایش امام راحل (ره) امید و آینده ایران اسلامی بودند.

خبر جدید  بازدید معاون وزیر نیرو، از نیروگاه ۵۰۰مگاواتی زرند

محسن بیگی عنوان کرد: امروز هم برای استمرار انقلاب و رسیدن به اهداف کامل انقلاب نیازمند توجه در این عرصه هستیم، چرا که کلید سعادت کشور در دستان دانش آموزان و فرزندان این مرز و بوم است.

وی بیان کرد: امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در بیانات خود نسبت به اهمیت آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت و جایگاه مدارس به ویژه در دوره ابتدایی تاکید داشته و دارند و آموزش و پرورش را به عنوان دستگاه سرمایه‌ای که همه سعادت،   شقاوت یک کشور را می تواند رقم بزند نگاه می‌ کنند.

محسن بیگی با اشاره به اینکه بعد از گذشت نزدیک ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، امروز در بخشی از اهداف انقلاب موفق بودیم، ابراز داشت: در حوزه تعلیم و تربیت و پوشش دوره دبستان درسال ۵۷ کمتر از۷۰ درصد و در دوره دبیرستان کمتر از ۴۰ درصد بود.

خبر جدید  امکان نمایش فیلم های خارجی در سینماهای استان کرمان فراهم شد

مدیرکل اموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و تلاش های صورت گرفته و علیرغم همه مشکلات و مسائلی که به کشور وارد شده پوشش دوره دبستان در کشور به ۹۸ درصد و در استان کرمان به ۹۲ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب درصد باسوادی در استان کرمان بین ۵۰ تا ۵۲ درصد بوده که بعد از انقلاب این رقم به ۹۲/۵ درصد رسیده است.

خبر جدید  طرح حفظ میقات الرضا در کرمان

محسن‌بیگی عنوان کرد: پیشرفت‌ها در عرصه‌های علم و فناوری حاصل از خودگذشتگی، ایثار و گذشت است و آموزش و پرورش و معلمان جزء معتمدین مردم هستند و سهم بزرگی در این عرصه دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه  انقلاب اسلامی بیشترین نمود خود را در مدرسه داشته و در آینده هم می‌تواند داشته باشد، افزود: امروز هم همانند سال‌های گذشته برای رسمیت دادن اثرگذاری دانش‌آموزان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی در سراسر کشور، زنگ انقلاب به صورت نمادین نواخته می‌شود تا آهنگ رو به جلو انقلاب در نسل جدید احساس شود  

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال