10:49:57 - یکشنبه 11 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خودم را خادم ملت می دانم
خودم را خادم ملت می دانم
به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی پیش از ظهر دوشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در میدان عاشورای شهر کرمان با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: از اینکه این توفیق نصیب حقیر شد که در چنین روز ارزشمندی در جمع مردمی حضور پیدا کنم که به آنها عشق ورزیده و خود

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی پیش از ظهر دوشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در میدان عاشورای شهر کرمان با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: از اینکه این توفیق نصیب حقیر شد که در چنین روز ارزشمندی در جمع مردمی حضور پیدا کنم که به آنها عشق ورزیده و خود را خادم آنها می دانم خداوند سبحان را سپاسگزارم.

وی ادامه داد: لازم است همه ما خداوند را به خاطر عبور ملت از خطرات متعدد، اعطای پیروزی های بسیار بزرگ و ارزشمند و پیروی از مکتبی که نجات بخش بشریت است شکر گوییم.

سردار سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه ملتی صبور و پایدار و ارزشمند در تمامی ناملایمات نظام را همراهی کردند، عنوان کرد: همچنین خدواند سبحان را شکر می گوییم که ما را از دو رهبر از سلاله پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) امام خمینی و امام خامنه ای بهره مند کرد.

وی با اشاره به اینکه شهدا با خون خون انقلاب را تضمین کردند، ادامه داد: انقلاب ایران با سایر انقلاب های دنیا تفاوت اساسی دارد؛ برخی انقلاب ها قشری، عنصری و نظامی بودند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه برخی انقلاب ها هم با مداخله خارجی به وقوع پیوستند، گفت: در این قبیل انقلاب ها یک دست و حرکت خارجی تحرکی ایجاد کرده و اتفاقی به وجود آورده که باعث دگرگونی و سقوط یک حاکمیت شده است که البته نمی شود اسم آن را انقلاب گذاشت.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به هیچ یک از عناصر گفته شده شباهت ندارد و انقلابی بود که فقیر و غنی، سیاه و سفید، شهری و روستایی، باسواد و بی سواد و همه اقشار از حوزه علیمه به عنوان محور تحرک انقلاب، تا مدارس و دانشگاه ها و روستاها را در درون خود جا داد و همه آنها در کنار یکدیگر یک قیام به رهبری امام خمینی (ره) انجام دادند که انقلابی کم نظیر بود.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران با همه انقلاب ها در حادثه به وقوع پیوستن تفاوت های اساسی دارد، افزود: انقلاب اسلامی ایران در مقطعی به وقوع پیوست که یک حاکمیت مطلق وجود داشت و غیر از جهان دو قطبی، قطب دیگری وجود نداشت. باید توجه داشت که بسیار مهم است که به خداوند سبحان، راهمان و نصرت الهی اطمینان داشته باشیم.

خبر جدید  ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی جیرفت زیر پوشش طرح حفاظت مشارکتی است

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه سخن ارزشمند امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «نه شرقی؛ نه غربی» افراد بسیاری را در دنیا متحول کرد، گفت: بسیاری غیرممکن می دانستند که یک ملت در این فضا و سیطره عظیم دو بلوک قدرتمند اتمی شرق و غرب بدون تکیه به یک طرف بخواهد حرف جداگانه و مستقل داشته باشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: در زمانی انقلاب به وقوع پیوست که شاه در اوج قدرت بود و سیطره کامل داشت؛ ساواک، شهربانی و ارتش زمان شاه مانورهایی برگزار می کردند و یک نوع مستی از قدرت وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه شاه خودش را به عنوان دژبان منطقه می دانست، گفت: در چنین شرایطی ایران از جهان اسلام منفصل شده بود و تعلقی در عالم اسلامی نسبت به ایران وجود نداشت.

سردار سلیمانی بیان کرد: شاه ملعون یک راه جداگانه ای ایجاد کرده بود و به همین دلیل به سمتی رفت که حرکتی که امروز خاندان خبیث آل سعود انجام می دهند، در آن زمان هم شاه انجام داد.

وی گفت: شاه برای بقای سلطه خود و خاندانش با اسرائیل سازش کرد و جزو اولین کشورهای اسلامی بود که این خط را شکست و این حریم را درید و سفارت رژیم صهیونیستی را در ایران تاسیس کرد.

سردار سلیمانی گفت: انقلاب ما در زمانی به وقوع پیوست که هیچ جریان و حرکت مهم انقلابی و سیاسی وجود نداشت و عمده جریان های سیاسی را ساواک متلاش می کرد.

وی ادامه داد: با مطالعه اسناد ساواک که چاپ و منتشر شده است مشاهده می کنیم که در تمامی مساجد همه گفتگوها، بیانات و حرف ها ضبط و گزارش شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه فقط در انقلاب و حرکت های انبیاء چنین حوادث محالی به پیروزی رسیده است، افزود: در یک حالت عادی کمتر در جایی چنین اتفاقی افتاده که یک ملت در شرایط معمولی و در مواجهه با یک جهت قدرتمند در داخل و بیرون بتواند پیروز شود که این امر یک استثنا برای انقلاب بود.

خبر جدید  غلظت ریزگردها در فهرج 30 برابر حد مجاز

سردار سلیمانی عنوان کرد: اگر آن دوره را فراموش کنیم امروز بعضی از گفته ها و سخنان نصیحت گونه غرض آلود بر ما اثر می گذارد.

وی تصریح کرد: ما در بدترین و سخت ترین شرایط به رهبری امام خمینی (ره) بزرگترین پیروزی را به دست آوردیم و این انقلاب تاسیس شد.

وی در ادامه سخنانش گفت: همه ما از جنس ملت و متعلق به مردم هستیم اما حقیقتا از این ملت در وفا، صفا، ایمان و اعتقاد به اصول متحیریم و چگونه می توان حق این ملت را ادا کرد.

ملت ایران در ۸ مقطع ناجی انقلاب بودند

فرمانده نیروی قدس سپاه تصریح کرد: ملت ایران در هشت تا ۹ مقطع اساسی ناجی نظام و انقلاب بوده اند که اولین آن مربوط به پیروزی انقلاب است.

وی ادامه داد: مردم پشت سر امام خمینی (ره) راه افتادند و به سرعت مانند خورشیدی که در تاریکی طلوع می کند همه چشم ها متوجه امام شد و اینگونه انقلاب در یک شرایط محال به پیروزی رسید.

سردار سلیمانی عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب بلافاصله در رفراندوم ها و انتخاب های گوناگون این ملت با رای بالا و حضور میلیونی خود نظام را تثبیت کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به نقش مردم در خنثی سازی فتنه ها به خصوص فتنه های اول انقلاب افزود: در دوره های اول انقلاب مردم با حضورشان یا با خون فرزندانشان حوادث لیبرال ها، توده ای ها، چپ ها و منافقین را خنثی کردند.

وی همچنین ایستادگی مردم در هشت سال جنگ تحمیلی را یادآور شد و گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از بهترین فرزندان این ملت در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و این ملت برای اولین بار در تاریخ ایران در یک جنگ نابرابر دشمنی که شرق و غرب حامی قاطع او بودند را شکست داد.

پای ملت ایران را باید بوسید

سردار سلیمانی عنوان کرد: در حادثه جانگداز ارتحال امام خمینی (ره) که یک خوف و نگرانی بسیار عمیقی همه جان ها را فرا گرفته بود ملت ایران با تشخیص راه درست و دقیق دور وجود امام جدید جامعه مقام معظم رهبری چرخید و دل، قلب و جان خود را در خدمت او قرار داد و نظام را تثبیت کرد و نظام را از یک خطر بزرگ نجات داد.

خبر جدید  درخشش تنیسور کرمانی

وی عنوان کرد: ملت ایران در سال های بعد توطئه ها و فتنه های داخلی خصوصا فتنه اخیر ۸۸ و آخرین فتنه ای که ضدانقلاب از برخی نگرانی ها سوءاستفاده کرد را با هوش، ذکاوت، بصیرت و به صورت خودجوش خنثی کرد.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه باید کف پای این ملت را بوسید، افزود: باید این ملت راه می رود خاک کف پای این ملت را به چشم کشید و تبرک کرد؛ ملت ایران ملتی بزرگ و وفادار است.

فرمانده نیروی قدس سپاه مشخصات و مختصات خط امام را یکی از محورهای مهم سخنان امروز خود دانست و گفت: این روزها بحث خط امام و رهبری خیلی مطرح می شود و بسیاری افراد به حق یا به ناحق خود را در آن بستر قرار می دهند.

وی تصریح کرد: اشکال ندارد اگر کسی تظاهر به یک چیز ارزشمندی بکند اما به شرطی که در پناه آن شی ارزشمند پنهان نشود.

سردار سلیمانی عنوان کرد: امام خمینی (ره) مشخصات فراوانی در زمینه های مختلف از جمله علم، عرفان، زعامت، حکومت داری، مرجعیت و … دارد که اگر کسی بخواهد ویژگی های امام را نقل کند شامل دهها جلد کتاب می شود.

وی ادامه داد: کتاب های قطوری پیرامون وصیت نامه سیاسی امام نگاشته شده است و بسیاری از علما و اندیشمندان و دانشگاهیان در این زمینه ورود پیدا کرده اند.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امام خمینی (ره) یک تعریف جدید در جهاد اکبر انجام داد و در حوزه عدالت، تقوا و اخلاق که از جوانی در امام می جوشید یک باب جدید باز کرد.

وی ادامه داد: جهاد اکبرامام راحل (ره) یک جهاد اکبر نزدیک به امام معصوم بود و بنیانگذار انقلاب باب عشق و محبت را به جهاد اکبر اضافه کرد.

در حال تکمیل…

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال