15:33:55 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید پسته با وضعیت کنونی، توجیه اقتصادی ندارد
تولید پسته با وضعیت کنونی، توجیه اقتصادی ندارد
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: برخی کشاورزان ۸۰۰ کیلوگرم در هکتار پسته تولید می‌کنند که از نظر ریالی و مصرف آب به صرفه نیست و با این وضعیت، محصول کشاورز توجیه اقتصادی ندارد. به گزارش ایسنا،«محمدرضا پورخاتون» صبح امروز ۲۸ بهمن ماه در میز توسعه پسته در کرمان با حضور استان‌های مختلف و

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: برخی کشاورزان ۸۰۰ کیلوگرم در هکتار پسته تولید می‌کنند که از نظر ریالی و مصرف آب به صرفه نیست و با این وضعیت، محصول کشاورز توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش ایسنا،«محمدرضا پورخاتون» صبح امروز ۲۸ بهمن ماه در میز توسعه پسته در کرمان با حضور استان‌های مختلف و مسئولانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: متأسفانه یک مشکل بزرگ این است که منافع ملی کنار گذاشته شده و دنبال منافع حزبی، شخصی و گروهی هستیم و اگر می‌خواهیم کاری انجام بشود، باید تنگ‌نظری‌ها کنار گذاشته شود.

خبر جدید  تربیت ۵۰ هزار حافظ قرآن در استان کرمان

وی در ادامه درباره صادرات پسته گفت: وظیفه ما تولید محصول است و امروز تهدید ما در حوزه پسته، تهدید تولید است که مربوط به چندین سال بوده و منابع آب ما با چالش اساسی مواجه شده و در حوزه حاکمیتی نتوانسته‌ایم درست مسأله آب را مدیریت کنیم.

پورخاتون افزود: امروز شاید هنوز برخی کشاورزان ما اهمیت آب را نمی‌دانند و باید با یکسری سیاست‌هایی آب را به‌درستی در اختیار کشاورز قرار می‌دادیم.

وی با اشاره به این‌که ۲۰۰ هزار بهره‌بردار در استان کرمان داریم، گفت: اعتبارت خوبی برای سیستم آبیاری نوین در نظر گرفته شده اما کشاورزان جلو نمی‌آیند و نباید توپ را در زمین سازمان جهاد کشاورزی انداخت.

خبر جدید  تائید حکم دو نفر از اعضای گروه تروریستی داعش در کرمان

معاون جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: نوسانات دمایی از مشکلات امروز دنیاست و در سال‌های اخیر گرمازدگی و سرمازدگی بی‌سابقه اتفاق افتاده که مدیریت خاصی را می‌طلبد و باید هر کس در حوزه خودش کمک بکند و مشکلات را برطرف کنیم.

وی با بیان این‌که برخی کشاورزان ۸۰۰ کیلوگرم در هکتار پسته تولید می‌کنند که از نظر ریالی و مصرف آب به صرفه نیست و با این وضعیت، محصول کشاورز توجیه اقتصادی ندارد، تصریح کرد: در راستای اجرای طرح همیاران آب استان کرمان، تلاش می‌کنیم با مشارکت کشاورزان برخی باغات پسته را از آب انداخته و عملکرد در سطح را افزایش بدهیم.

خبر جدید  نماینده شهربابک توزیع عادلانه امکانات در کشور را خواستار شد

وی درباره صدور گواهی حفظ نباتات برای صادرات پسته، گفت: گواهی قرنطینه نباتی، معاهده بین‌المللی است و این گواهی باید حاکم شود.

پورخاتون با اشاره به تلاش برای ایجاد صندوق پسته، یادآور شد: اگر صندوق پسته ملی راه‌اندازی شود، خیلی از مشکلات این حوزه را برطرف خواهد کرد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال