9:32:23 - شنبه 11 آوریل 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویب طرح ایجاد بندر خشک درمنطقه جیرفت
تصویب طرح ایجاد بندر خشک درمنطقه جیرفت
یحیی کمالی‌پور گفت:بندر خشک به پایانه‌ای ترکیبی در داخل کشور و مجاور خطوط اصلی ریلی و جاده‌ای مبادلاتی همچون ایستگاه‌های ریلی و پایانه‌های جاده‌ای گفته می‌شود که در نزدیکی مراکز تجمع کالا (تولید یا مصرف) بوده و حداقل به ۲ شیوه ریل و جاده به بنادر ساحلی یا مرزهای فعال تجاری متصل است.

شعار سال:یحیی کمالی‌پور گفت: علاوه بر این، طرح پایانه لُجستیک بار و منطقه آزاد کشاورزی مصوب شده که این طرح‌ها مانند زنجیری به هم متصل هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت کشاورزی منطقه جنوب کرمان و نظر کارشناسان این طرح برنامه‌ریزی، مطالعه و مصوب شد.

نماینده مجلس اظهار داشت: بندر خشک به پایانه‌ای ترکیبی در داخل کشور و مجاور خطوط اصلی ریلی و جاده‌ای مبادلاتی همچون ایستگاه‌های ریلی و پایانه‌های جاده‌ای گفته می‌شود که در نزدیکی مراکز تجمع کالا (تولید یا مصرف) بوده و حداقل به ۲ شیوه ریل و جاده به بنادر ساحلی یا مرزهای فعال تجاری متصل است.

نایب رییس کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طراحی بندر خشک جیرفت در کنار فرودگاه و وصل شدن یک خط ریلی برنامه ریزی شده است که در صورت اجرا فقط در فاز اول این طرح زمینه اشتغالزایی بین ۲ تا سه هزار نفر را ایجاد می‌کند.

خبر جدید  سقوط آزاد قیمت محصولات کشاورزی کرمان

وی تصریح کرد: طبق مطالعات و طراحی‌های انجام شده هفت شهرک متنوع با عنوان “هفت شهر عشق” راه اندازی می شود و جیرفت جدیدی را ایجاد می‌کند.

کمالی‌پور ادامه داد: در این طرح، بار از بندر تَر مستقیما به اینجا می‌آید و دپو می‌شود و از این منطقه به سایر نقاط کشور ارسال می شود و همچین بارهای جنوب کرمان از اینجا به سراسر دنیا صادر خواهد شد.

وی اظهار داشت: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و پیگیر این موضوع هستم لذا امیدواریم تا پایان خرداد ماه سال جاری عملیات اجرایی این طرح آغاز شود.

خبر جدید  درخواست یک فعال گردشگری برای باز شدن مسیر هلیل رود

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در خانه ملت به مزایای ایجاد بندر خشک اشاره و تصریح کرد: ایجاد بندر خشک در هر منطقه موجب افزایش رشد تولید ناخالص ملی آن منطقه به میزان یک درصد می‌شود  لذا به همین دلیل، بندر خشک در کنار بخش‌های حمل و نقل، ترانزیت کالا و گردشگری برای رشد اقتصادی کشورها حائز اهمیت است.

وی بیان داشت: زیرساخت‌های دفتر گمرک، استاندارد و اتاق بازرگانی طی چند سال اخیر در این منطقه راه اندازی شد و موافقت‌هایی برای مرز هوایی و حضور هواپیمای باری انجام شد.

خبر جدید  خشکسالی دلیل موج مهاجرت به کرمان/ روستاها در خطر کاهش جمعیت هستند

وی افزود: سال گذشته پیگیری های لازم برای حضور ۲ هواپیمای باری برای مرز هوایی منطقه انجام شد ولی متاسفانه به دلیل بعضی مشکلات این مهم محقق نشد و امیدواریم در آینده این موضوع پیگیری و محقق شود.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

شعار سال،با اندکی تخلیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا،تاریخ ۱۲فروردین ۱۳۹۹،کدخبر:۸۳۷۲۹۱۰۴،www.irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال