11:49:41 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تراموا به کرمان می‌رسد؟
تراموا به کرمان می‌رسد؟
تراموا یا قطار سبک شهری این روزها به عنوان یکی از مدهای حمل و نقلی که می‌تواند کارکرد مناسبی در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشد مطرح شده و براساس همین نگرش قرار است تراموا در یکی ازشهرهای کشور به صورت پایلوت اجرایی شود. همچنین پیشنهاد راه‌اندازی این طرح در تهران نیز داده شده است، که در همین راستا شهردار کرمان نیز به دنبال راه‌اندازی تراموا در این شهر است.

شعارسال: تراموا یا قطار سبک شهری این روزها به عنوان یکی از مدهای حمل و نقلی که می‌تواند کارکرد مناسبی در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشد مطرح شده و براساس همین نگرش قرار است تراموا در یکی ازشهرهای کشور به صورت پایلوت اجرایی شود. همچنین پیشنهاد راه‌اندازی این طرح در تهران نیز داده شده است، که در همین راستا شهردار کرمان نیز به دنبال راه‌اندازی تراموا در این شهر است.

مهران عالم‌زاده” شهردار کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، پیرامون مطالعات صورت گرفته درباره اجرای خط تراموا در کرمان گفت: مطالعات امکان‌سنجی خط ترموا در کرمان باید انجام شود اما از لحاظ هزینه‌ای ترموا به‌صرفه‌تر از راه‌اندازی خطوط مترو در کرمان است.

وی بیان کرد: در مطالعات طرح توسعه حمل و نقل کرمان راه‌اندازی خطوط ترموا پیشنهاد شده ضمن آنکه باید مدنظر داشت مزایای ترموا از جمله در حمل نقل پاک، ایمنی و در بالاتر بودن سرعت حمل و نقل؛ از خطوط BRT (سامانه اتوبوس تندور) در کرمان بیشتر است.

شهردار کرمان با بیان این مطلب که مطالعات خطوط BRT و ترموا در حال انجام است، اظهار کرد: هر زمان که مطالعات جامع حمل و نقل در این زمینه انجام شود، با توجه به مطالعات و براساس مزیت‌ها یکی از حمل و نقل‌های BRT یا ترموا در کرمان اجرایی خواهد شد.

براساس این گزارش، پیش از این شهردار کرمان درباره اجرای پروژه BRT یا تراموا در کرمان در دیدار اعضای شورای شهر با استاندار کرمان گفته بود: تیمی از تهران برای بحث اجرای خطوط تراموا به کرمان سفر خواهند کرد که در این زمینه نیز بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که می توان با ۱۲۰ میلیارد تومان از فرودگاه تا میدان شهداء خط تراموا اجرا کرد.

به گزارش ایسنا، با وجود اینکه ممکن است هزینه احداث تراموا از احداث خطوط اتوبوس و برقی کردن آنها بیشتر باشد اما تراموا زیبایی شهر را دوچندان کرده و در شهرهایی که توریست پذیر است نیز می‌تواند به عنوان جاذبه گردشگری مورد استفاد قرار گیرد؛ ضمن اینکه استفاده از تراموا باعث کاهش آلودگی هوا نیز خواهد شد.

از طرفی عمر مفید BRT بین ۷تا ۱۰ سال بوده درحالی که عمر مفید تراموا بالای ۳۰ سال است. همچنین هر رام تراموا می‌تواند حداقل ۳۰۰ نفر را جابه‌جا کند که در مقایسه با اتوبوس تعداد بالایی است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت تراموا به عنوان مد حمل و نقلی مزایای بسیاری دارد و در بلند مدت نیز آثار مثبتی بر افزایش کیفیت ناوگان حمل و نقل عمومی و افزایش کیفیت زیست مردم خواهد گذاشت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۹۸۰۱۳۱۱۳۷۱۹،www.isna.ir


منبع :: تراموا به کرمان می‌رسد؟

خبر جدید  احتمال طغیان روخانه‌های فصلی استان کرمان
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال