9:38:27 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوین مجموعه «ضوابط و مقررات ارتقای کیفی سیما و منظر شهری»
تدوین مجموعه «ضوابط و مقررات ارتقای کیفی سیما و منظر شهری»
مریم ایلاقی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصویب دفترچه ضوابط و مقررات کلی سیما و منظر شهری مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۸۷ اظهار کرد: در قسمت انتهایی این دفترچه هم تاکید شده قوانین کلی باید با توجه به ویژگی‌های هر شهر بومی‌سازی شوند. وی با بیان

مریم ایلاقی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصویب دفترچه ضوابط و مقررات کلی سیما و منظر شهری مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۸۷ اظهار کرد: در قسمت انتهایی این دفترچه هم تاکید شده قوانین کلی باید با توجه به ویژگی‌های هر شهر بومی‌سازی شوند.

وی با بیان اینکه شهرداری یکی از اعضای کمیته‌ سیما و منظر شهری است، افزود: در همین راستا ضوابط و مقررات پیشنهادی تهیه شده و در این کمیته بررسی می‌شود.

خبر جدید  کاشت ذرت با اولویت آبیاری تحت فشار

ایلاقی حسینی با بیان اینکه یکسری قوانین عام برای بافت کهن و جدید پیشنهاد شده است، تاکید کرد: این قوانین در دفترچه‌ در دست بررسی ضوابط و مقررات پیشنهادی نما و منظر شهری کرمان آورده شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: در این دفترچه، بافت تاریخی، بافت فرسوده، بافت جدید، ساختمان‌های شاخص شهری و حریم‌های مربوط به ساختمان‌های خاص میراثی مورد توجه خاص قرار گرفته است.

خبر جدید  بازداشت عامل ناامنی در عنبرآباد

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی اعضای کمیته، ضمانت اجرایی این ضوابط است، تصریح کرد: موظف کردن مالک در دادن نقشه‌های معماری ساختمان به شهرداری و نظام مهندسی یکی از این راهکارها برای ضمانت اجرایی است.

ایلاقی حسینی تهیه نقشه‌ نماهای اصلی و جانبی با مقیاس یک صدم از سوی مالک را ضروری دانست و تصریح کرد: مالک ساختمان و مهندس معمار باید نقشه‌های مربوط به معماری را مانند نقشه‌ عمران با همه‌ جزییات به شهرداری ارائه دهد و شهرداری هم موظف است این نقشه‌ها را بر اساس قوانین با تمام جزییات بررسی کرده و به مالک اجازه‌ ساخت ساختمان با نمای مشخص را بدهد.

خبر جدید  اجراي طرح ضیافت در استان کرمان به زودي

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال