17:36:51 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوین سند توسعه اجتماعی استان تا مهر ۹۷/وجود ۱۰ شهرستان محروم در استان کرمان
تدوین سند توسعه اجتماعی استان تا مهر ۹۷/وجود ۱۰ شهرستان محروم در استان کرمان
مدیرکل بهزیستی استان کرمان تدوین سند توسعه اجتماعی با استفاده از اساتید متخصص و باتجربه را از ایده‌های جدید بهزیستی استان کرمان معرفی کرد و بیان کرد: استان کرمان تنها استانی است که در نیمه دوم سال ۹۷ سند تدوین شده توسعه اجتماعی را ارائه می‌دهد. به گزارش ایسنا، عباس صادق زاده در جمع خبرنگاران با گزارشی از

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تدوین سند توسعه اجتماعی با استفاده از اساتید متخصص و باتجربه را از ایده‌های جدید بهزیستی استان کرمان معرفی کرد و بیان کرد: استان کرمان تنها استانی است که در نیمه دوم سال ۹۷ سند تدوین شده توسعه اجتماعی را ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، عباس صادق زاده در جمع خبرنگاران با گزارشی از خدمات تخصصی سازمان بهزیستی گفت: استان پهناور کرمان با داشتن ۳ درصد جمعیت کشور اما از اعتبارات بسیار کمی برخوردار است.

صادق زاده با اشاره به وجود ۱۱۳ شهرستان محروم در کشور بیان کرد: از این تعداد ۱۰ شهرستان محروم در استان کرمان است که علیرغم محرومیت استان از اعتبارات مناطق محروم در حوزه مسائل اجتماعی، پایگاههای جامع خدمات بهزیستی و اورژانس های اجتماعی در مناطق کمتر برخوردار راه‌اندازی شده است.

خبر جدید  کرمان میزبان دو شهید مدافع حرم

وی عدم تطابق قوانین و تکالیف در برنامه ششم توسعه را متناسب با  اعتبارات و اختیارات سازمانی ندانست و اظهار کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی و تحقق تکالیف پیش بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه باید اعتبارات خاصی اختصاص یابد و به سازمانی چون بهزیستی حیطه اختیارات گسترش یابد.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تقدیر از نمایندگان برای حمایت و تصویب ماده ۷۵ در برنامه قانون برنامه ششم توسعه گفت: غربالگری ژنتیک گام بلندی در مسیر پیشگیری از معلولیت ها است که به همت و تلاش  کارشناسان و کارکنان بهزیستی استان کرمان زمینه های اجرایی شدن غربالگری ها در قالب  تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی فراهم شد. اما متاسفانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح ملی و استانی دانشگاههای علوم پزشکی را در همکاری با بهزیستی برای اجرایی شدن فرآیند غربالگری ژنتیک محدود نموده است.

خبر جدید  ادامه جستجوها برای پیداکردن کودک 8ساله منوجانی

این مقام مسئول تدوین سند توسعه اجتماعی با استفاده از اساتید متخصص و با تجربه را از ایده های جدید بهزیستی استان کرمان معرفی کرد و بیان کرد: استان کرمان تنها استانی است که در نیمه دوم سال ۹۷ سند تدوین شده  توسعه اجتماعی را ارائه می‌دهد.

صادق زاده با اشاره به تنظیم دو تفاهم نامه در زمینه غربالگری شنوایی و بینایی اظهار کرد: طبق این تفاهم نامه ها ثبت احوال متعهد می شود قبل از انجام غربالگری شنوایی برای نوزادان شناسنامه صادر نکند و همچنین در زمینه غربالگری بینایی با همکاری آموزش و پرورش ثبت نام کودکان در پیش دبستانی به انجام غربالگری بینایی مشروط می شود.

خبر جدید  مبارزه با آفت زنجره خرما در بم

مدیرکل بهزیستی استان کرمان انجام مشاوره های قبل از ازدواج را از دیگر طرح های بهزیستی استان کرمان دانست و گفت: در زمینه مشاوره ازدواج با استفاده از مشاوران و روانشناسان بهزیستی با حداقل هزینه خانواده ها به انجام این مشاوره ها مکلف می شوند و تا مشاوره انجام نشود امکان ثبت ازدواج وجود ندارد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال